Škodi vecer jablcko?

otázocka

AnOnYm98

dakujem ti za prisvevok,

myslím že kazdemu jablko pomoze ked bude papat, aj starsím ludom, aj moja mama papa uz nejaky dlhy cas jablko, a pomali jej ide do váha. Dokonca aj moj maly 8 rocny somnou jedol jablko lebo si pytal, tak som rada ze aj deti to maju radi. a nie furt csipsy a coly. Mame doma aj hrušky aj tie zaradim do jedalnicka. nastastie ze som mladá a prisla som nato skor, že zdravie zacina v ustach.

AnOnYm98

JABLKO

Účinky : Jablká takmer neobsahujú bielkoviny, majú však vysoký obsah vody, málo sacharidov a v šupke nepatrné množstvo vody. Mimoriadne bohaté sú na vitamíny a stopové prvky.

Jablká majú vysoký obsah draslíka. Jablko obsahuje až 30% vlákniny.

Regenerujú a očisťujú organizmus, znižujú hladinu cholesterolu a cukru v

krvi. Sú účinné aj pri bolestiach hlavy a závratoch. Pomáhajú pri hnačke a

zápche. Proti hnačke pomáhajú sladké jablká, pri zápche zasa kyslé, ktoré

povzbudzujú činnosť čriev. Sú osvedčený prostriedok pri ťažkostiach s

kĺbmi. Podporujú odolnosť proti chorobám. Jablká pôsobia ako vynikajúca

omladzovacia kúra. Zo šupky a dužiny, ktoré chránia jadrovník, sa v

ľudskom organizme uvoľňujú látky s liečivým i preventívnym účinkom. Odvar z jabloňových kvetov má upokojujúce účinky a zmierňuje záchvaty kašľa. Pri chrípke a kašli sa osvedčilo pitie šťavy z jabĺk. Jemne nastrúhané jablko i so šupkou konzumované večer viaže v črevách toxické látky.

Množstvo : Viaceré výskumy potvrdili, že konzumácia jedného jablka ráno a večer regeneruje a

očisťuje organizmus.

Viac tu: dieta-90.meu.zoznam.sk
Dúfam že pomohlo :))

RNG

Jablko je vyborny zdroj antioxidantov a mikrovlaknin, takze je dobre kedykolvek, menovite na vecer, lebo cez noc ma telo dotravit a jablko pomoze precistit creva a pomoze k pravidelnej rannej stolici.

otázocka

mám v plane kazdy den po 40 min. zumbu tancovat, pri ktorej vela vody vydám zo seba

uz dve dni som cvicila kedze nepracujem musim kazdy den tancovat

no dneska to bolo chleba rano, obed to co mama navarila este vcera kapustova polievka, vecera s jablkom by som si dala, azajtra so sestrou nejaky salat urobime zelennovy, a vela len cistej vody, dneska dajak jest som nestihala v malych porciach a viackrat, totzit som pomahala mame s domacnostou

už nejaky dlhy cas som nejedla cipsy a cokoladu, a uz davno nepijem coly a slaene napoje, ked tam oblubujem slnecnicove semienka

xdanielax

otazocka, tak vidis, sama vies kde je problem. Staci jest castejsie, vela pit, nejest hluposti a mas to :) Hlavne nehladuj. Cokolvek, pri com sa budes citit, ze ta to obmedzuje nevydrzi! A asi vies jak to nakoniec skonci.

Samozrejme, teraz nehovorim o tom, aby si si kazdy druhy den povedala: "ved OBCAS si mozem dat aj kusok toho..." To nie. Disciplina musi byt, ale musis to tak citit. Radsej zacni pomaly a ten jedalnicek, co si pisala na zaciatku veru "pomaly" nie je. to je cele hrrr :-)) to nikdy nefunguje.

arriva

Trčia ti kosti?:) máš v pláne aj nejaký pohyb aspoň dvakrát týždenne po dve hodiny? Jedno jablko ťa nespasi, naopak budeš mať pocit že si nič nezjedla, že sa obmedzujes, a najbližšie zjes viac. Normalne si otvor stránku o chudnuti, nápis si jedálniček a drz sa ho. Nenakupuj sladkosti a blbosti do zásoby nech ťa to nepokusa.