Narkóza

Príspevok v téme: Narkóza
Aneta99

vedel by mi niekto povedať koľko narkóz za rok sa môže vykonať? minulý rok v lete som mala pôrod sekciou - 1.narkóza, pol roka na to operáciu v celkovej anestéze - 2.narkóza a teraz mám ísť na ďalšiu operáciu zubov tiež v narkóze. je to pre mňa bezpečné? keďže pomaly každý pol rok mi robia rôzne operácie v narkóze??? na nete sa k podobnému článku neviem dopátrať. je tu nejaký odborník, ktorý by mi vedel odpovedať???

orol

Čítal som vyjadrenie istého lekára, ktorý tvrdí:
-uspať vieme každého, ale prebudiť každého nie.
P.s- aj keď je podľa mňa narkóza pomerne veĺký zásah do organizmu a určite prináša aj možné riziká, netreba sa toho báť aj z dôvodov, že sa vyhodnocuje a prihliada na pomer riziko/prínos liečby. Jednoducho povedané, ak chceš byť bezbolestne operovaná a chceš, aby sa Tvoje zuby "napravili", musíš? podstúpiť aj isté riziko. Ale u zubov by malo pravdepodobne ísť LEN o LOKÁLNE úmrtvenie, čiže dobre pre Teba. Či?

Maoam

to dobre zvladnes, neboj sa

ak mas medzi tym vzdy par mesiacov, pocas ktorych sa telo malo moznost zotavit z operacie, inak si zdrava, je to v poriadku

Agnes999

Ale mozes, ak je to nevyhnutne a ak mas dobre vysledky krvi, nemas sa coho bat. Taki chudaci co maju nejake vazne postihnutie zvladnu aj niekolko desiatok operacii za zivot. Zdrave to uplne nie je, ale ked sa inak neda...