Zazitky z kolonoskopie..

jajkafr

ahojte aj ja som bola na kolonoskopii pýtali sa ma vopred či chcem injekciu od bolesti, ale ja som ju odmietla viac som sa bála alergickej reakcie ako samotného vyšetrenia :) vyšetrenie nebolo až také strašné dalo sa to v pohode vydržať doktor aj sestrička boli zlatí... čo sa týka bolesti tak boli iba vtedy ak nemohol lekár prejsť zákrutami v črevách... bolí to asi ako kŕče pri hnačke, ale netrvá to dlho... určite sa to dá vydržať... a ako píše silwa vŕtanie zuba u zubára je horšie... :) tak držím palčeky všetkým ktorých to čaká :)
čo sa týka infekcie... tá nehrozí jednak prístroj sa dezinfikuje silným dezinfekčným roztokom a po druhé črevo predsa nieje sterilné :)

silwa

10kikina-neboj sa, ja som uz na nej bola 3x, lebo mi zistili ulceroznu kolitidu. Urcite to nie je prijemne-skor mi bolo trapne"ukazovat sa" doktorovi, ale samotna kolonoskopia nebola az taka neprijemna, nebola bolestiva, horsie je vrtanie kazu u zubara alebo gynekologicke vysetrenie:)))

10kikina

teraz sa chystam na kolonoskopiu ale velmi sa bojim a mam strach pytala som sa lekara ci mi daju oblbovacku ze vraj nie ale dufam ze to vydrzim musim to vydrzat lebo mam velke bolesti a krvacam z konecnika

magda21

kolonoskopia?radšej rodiť,viem trpieť potichu,ale,čo som prežila,rada som ,že som tu.Krče prstov,chodidla,ústa,myslela som,že chytám infarkt,\"oni\"si to nevšimali,bezcitnosť,čo?,pýtala som na začiatku injekciu,nedali.Každý sme asi iný,ináč to prežívame,viac by som nešla!páá

cica

to uz som zazila...no celkom v pohode az na jeden brutalny krc ale prezila som to...zajtra ma totiz caka rektoskopia...tak drzte palce...nie som citlivka ale neznasam naprijemne veci...

ethel

už som to raz písala aj ja v téme kolonoskopia..tieto prístroje sa dezinfikujú takým prípravkom,čo má skoro sterilizačné účinky,takže sa netreba báť infekcie...

zrrzka

trasko, ziadna infekcia nehrozi.. vcera som sa na to pytala gastroneterologa.. on si nepamata na nic take a to uz robil dost kolonoskopii. skor priznal, ze bolest pri tom je...

trasko

no ved hej, vtedy ano, ale co po tom? je o tom popisane vselico, a ten zakrok je takmer jak mala operacia, ale v obycajnych-teda nie sterilnych podmienkach