Polyneuropatia

Príspevok v téme: Polyneuropatia
cokoladka898

prosim vas, da sa uplne vyliecit z neuropatie? vznikla mi ked som sa prebrala z umeleho spanku. necitila som si nohy od clenkov a v podstate aj na lytkach som mala zmenenu citlivost. uz je to podstatne lepsie, ale chodza nie je este 100%. chodim pomocou choditka. budem sa moct vratit do bezneho zivota? uz som vyse pol roka na PN.
dakujem za skoru odpoved

malaanka

cokoladka
ja som to mala uz davno,teraz uz neberiem ani lieky na epi.
Trvalo mi to dost dlho,dali ma na invalidny dochodok.
Ale chodit som sa naucila a po case som nepotrebovala ani barle.
Kolko mas rokov a odkial si?
Dobre ta liecia,ked mas tak casto zachvaty?
Psychika je najdolezitejsia,je to dolezitejsie ako lieky.
Ak chces,tak mi daj mail a mozme si pisat.
Ja som uz starsia a tym vsetkym som si presla.
Mozno by som ti vedela poradit.

cokoladka898

ahoj malaanka, ja som to mala take iste ako ty po status epilepticus. tento rok som bola 4 x v umelom spanku. a ako teraz fungujes? chodis bez choditka? ako dlho ti to trvalo a v akom si stave momentalne. chodis do prace alebo si doma? a kolko staja tie doplnky? mne lekari nic neoporucili, ziadne, ani lieky uz neuzivam ani nic. teda len na tu epi. kedy sa ti to stalo? ja som si domov kupila stacionarny bicykel, tak sa snazim aspon tak aj ked kazdy den sa neviem donutit.

malaanka

cokoladka
urcite sa ti to zlepsi,ja som tym presla osobne.
Bola som v epi statuse a v umelom spanku.
Ked som sa prebrala, tak som si nohy vobec necitila a ucila som sa chodit na novo.
Lekari tiez predpovedali,ze budem na voziku,ochrnuta.
Ale ich predpovede sa nenaplnili.
Naozaj treba vysoke savky vitaminov skupiny B a vela,vela trpezlivosti.
Polyneuropatia mi pretrvava doteraz,ale da sa to zvladnut.
Tie vyzivove doplnky,co radi RNG aj ja vyskusam.
Dobra je aj Milgama a treba stale rehabilitovat.
A hlavne byt v psychickej pohode,to je velmi dolezite.Drzim palce,urcite sa ti stav zlepsi,len musis byt trpezliva a pracovat na sebe.

cokoladka898

Ja som v stave "cakania". brala som nejaky liek, ale ten mi vysadili lebo som brala vela liekov na tu epi, co som mala vtedy nestabilizovanu.
a kolko stoja tie veci co si mi pisal?

RNG

Nemam krystalovu gulu a neviem predpovedat buducnost, ale uvedene doplnky by mali pri tom pomoct, ako uz pomohli mnohym. Je to rozhodne nadejme a nemozes ocakavat od lekara, ze ti predpise potravinove doplnky, takze rozhodnutie je len na tebe.
Na EPA a DHA odporucam najma krill olej, lebo je az 5 x tak ucinny ako rybaci(forma fosfolipidov, nie triglyceridov, davka 2-3 gramy denne) alebo calamarine, ktory ma vysoky obsah HDA, dnes dostat kapsule s obsahom 500 mg na kapsulu, takze staci zobrat 2-3 denne. A samozrejme to trva niekolko mesiacov, nemozes ocakavat okamzite zazraky.
Nuz ale vyckavat, ze sa to nejak "samo" zlepsi je zla politika.

RNG

Aby som nezabudol, pri oslabenej viralnej imunite nase vlastne virusy casto napadaju nervove obaly, preto okrem DHA a EPA treba brat aj rozne doplnky na zvysenie viralnej imunity. Inac zvysovat viralnu imunitu pri dnesnych tichych viralnych epidemiach, ktore povacsine lekari neadresuju je dobre na udrzbu zdravia. Pozri cez Google.sk uvedenim rng herpes , ako na to, pridam este dalsiwe, ako monolaurin, citral, berberine a Sangre de Grado, ktore mozu tiez pomoct v tom.
Na nervy je dobre brat aj vacsie davky vitaminov B, napr zmes stress B plus C alebo B50 a B-100, na EPI sa tiez osvecuje vyssia davka specificky vitaminu B-3 vo forme inositol hexaniacinate, 2 x 500 mg a na znizenie /zmiernenie aktivity mozgu, co je prevencia proti zachvatom je ukludnujuca/neuspavajuca aminokyselina zo zeleneho caju L-theanine, 2 x 400 mg.

cokoladka898

Nastastie nemam cukrovku. Docitala som sa o polyneuropatii to, ze tu, ktoru mam diagnostikovanu ja je zriedkava.
Neviem ci je pravda, ze kvoli tomu mozem ostat na vozicku ked sa mi to zlepsilo. Lebo jeden kamarat mi povedal, ze sa pytal nejakych odbornikov na toto neviem ale koho, a ze mozem skoncit na voziku a ze uz nikdy nebudem moct vykonava normalnu pracu. Mam okrem toho EPI a + toto neviem kedy sa z toho vyhrabem a ci vobec.