Strach z depresívnych ľudí

lost

dpk1

jasne chapem :)

ved este je len 1:40 :D

no co uz.. je to zvlastne, ale uprimne ti poviem, ked som prvy krat bol "za hranicami" (tj. bol sam SAM(!) a nie s doprovodom slovakom(!)), tak som zazival taky maly mini mikro kulturny sok :)

proste iny svet, klise - "nebol som na neho pripraveny", az casom, ked som sa s tym "svetom" stykal castejsie, tak som pochopil nieco (netvrdim ze vsetko)..

a je to dost smutne vidiet ako vela moze spravit jedna pomyslena hranica na mape (i ked v minulosti aj strazena), ale isto nie je nasa krajina jedina na svete a mnoho krajin je na tom omnoho horsie (ale to len teoria, nebol som tam zase a uz vobec nie zil aby som vedel dokazat nieco)

skoda ale ze sa niektori ludia nedokazu z toho vyslobodit, zili by kvalitnejsie :)

Iveta Michael

Medzi negativizmom a depresiou ako diagnózou - čo aj je..to je veľký rozdiel...negativizmus je špatný a dá sa korigovať ale depresia je choroba - a za to ten kto ňou práve trpí nikto nemôže! Je nebezpečná práve pre toho kto ju má...samovražda je tiež toho smutným dôsledkom:( preto jediné riešenie je podchytiť ju hneď na samom začiatku a okamžite(!) vyhľadať lekára...a zdraví ľudia by mali mať trocha pochopenie alebo aspoň im nedávať najavo dešpekt a odpor - je to zdrvujúce..neviem čo by ste povedali keby ste mali po boku takého človeka ako mám teraz ja - tá trpí schizoafektívnou poruchou /to nie je schizofrénia,ale je to psychóza, ( spolubývajúca ) a v kombinácii s jej panovačnou a povýšeneckou náturou ..urobiť si z každého človeka otroka ktorý po nej musí upratovať kedže ona sama je strašnýýýýý humusák,fuj..tak poviem vám keby som mohla hneď odísť tak jej takú zavalím po tej papuli ..no ale nebudem odbočovať od témy,skrátka proti nej sú ľudia trpiaci depresiou /nie depkou-náladovosťou/chúdáci s ktorými musí mať človek súcit - s hentou súcit nemám,po tom čo som videla čoho je schopná,raz jej to spočítam lebo je veľmi vychcaná..

dpk1

Lost, odpoved ma tvoju otazku: neviem ci pochopos,ale....nas "narod" je zdegenerovany komunizmom a jeho rychlim prerodom na nieco nove. Preto slovaci extremne kradnu, zavidia, maju ten strach ktory spominas...boja sa a maju predsudky k inakosti a pod. Sme narod, ktory bol starocia utlacany...a poslednych 20 rokov sa tvarime, ze dohaname.

Mozno sa ti zda moja odpoved odveci, ale ver, ze to ze slovaci su taki aki su...to nie je vodou ani skodlivinami v ovzdusi :)...to su deformacie z minulosti.

RUSSIANDOLL

Napíšte mi viacerí aký je rozdiel medzi človekom negatívnym a depresívnym , píšte v bodoch , veľmi ma to zaujma

kasandra

lost- súhlasím, problém je u slováko ten, že majú nedostatok sebavedomia a priebojnosti a preto tu každý každému niečo závidí.

dpk1

mimulus: moc sa lutujes. minimalne, posobis tak. ale zasa kto vie, aku mas diagnozu...takze nijako sa nevysmievam, nezhadzujem.

anjelik* : ach jo...mat tak tvoj pohlad na zivot ...zavidim. Hlavne teda aplikovat to v praxy. Skoda ale je, ze tie tvoje bez ironie krasne znejuce poucky a rovnice, sa depresiou tazko postihnutym ludom len tak lahko nedaju zaviest do praxe. Su medzi nami zial aj taky,hoc maju volu a odhodlanie za 3och, ktori to viac menej maju zratane.

lost

No ja mam inu otazku :D

resp mozno taku poloodpoved na tuto problematiku

slovaci, to je taka komplikovana povaha.

preco maju slovaci strach?

vseobecny.

napr ked niekomu poviem, ze sa v skorych dvadsiatich rokoch idem odstahovat a osamostastnit sa do ineho kraju a ineho mesta, tak si myslie ze "neblazni"

preco?

ved je to len par kilometrov

- dalsia vec, kilometre

preco si taka brutalna vacsina mysli a veri na to, ze vzdialenost je problem?

toto pozorujem uz casto..

vzdialenost..

skor mi to pride ako lenivost..

lenivost prekonat prekazku..

niet nat ten dobry pocit ked si rezem svoju cestu takmer nepriepustnou hmlou a tmou :P

(mozno preto sme tak chory narod :D lebo sa rozmnozujeme prakticky len so susedom..)

dalsia vec je zavist a zvedavost alebo zazeranie..

preco tak vela slovakov trapi co ma sused a co robi a preco robi?

preco neberu slovaci handicapovanych uplne normalne, bez nutnosti "joj chudacik ty mas problem ako ti pomozem" a podobne..

v normalnej civilizovanej krajine ich beru normalne, bez nutnosti zdoraznovat aky je ODLISNY.

zewa

A čo je najväčší paradox? Že tí, čo sa neliecia, nechodia k psychiatrovi a nemajú sa nejak pod kontrolou, nemajú takéto spoločenské problémy. Kdezto my, zodpovední, sme odsunuti.