Milujem ťa. A ty?

Príspevok v téme: Milujem ťa. A ty?
miruss

Ahojte, mám vzťah s priateľom už 6 rokov. Za posledný rok som si začala uvedomovať, že už ho nemilujem, ale zostávam s ním, lebo sa mi nechce začínať nový vzťah. Ukončiť vzťah nechcem, lebo ho mám rada a nechcem byť sama, len ho proste už nemilujem. Zaujíma ma odpoveď na otázku, čo poviete človeku, ktorý povie, že vás miluje, ale vy to tak necítite? Čo by ste na to povedali vy?

bumerang710

winki a možno preto sa pýta na radu ako sa o tom s ním čo najjemnejšie porozprávať. keď ho 5 rokov milovala tak asi nerozmýšlala nad tým ako sa s ním bude baviť o tom, že už ho nemiluje. ja si myslím, že ona nevie ako s ním viesť rozhovor na tú tému, keď priznáva že je to jej prvý vzťah. proste je to pre ňu úplne nová situácia v živote a nevie ako na to...veľa ľudí, ktorí tu písali si to neuvedomuje...

winki

bumerang lenze po 6tich rokoch by už mohla vedieť ako bude reagovať a hlavne ako mu má čo povedať. Však už ho pozná aj jeho reakcie.

bumerang710

zďaleka si si neprečítala celú diskusiu, pretože tie najlepšie a najakčnejšie časti, čo boli asi 2 strany príspevkov boli zmazané :D

Leela333

Fúha, konečne som prečítala celú tému. To bola teda búrlivá diskusia, takmer ľutujem, že som tu včera nebola.

Miruss, dá sa ťa sčasti pochopiť, je to tvoj prvý vzťah, dobre. Ale musíš pochopiť, že tvoja počiatočná otázka bola sebecká a hlúpa. Ako odpovedať na slová "milujem ťa", keď ty jeho nie? Nečuduj sa, že ti ľudia radili byť férová a skončiť taký vzťah. Nikomu tu nejde o to, rozbiť ti vzťah. Keď ho nechceš ukončiť, fajn, porozprávaj sa s ním, keď myslíš, že to pomôže, ale preboha nevymýšľaj si nejaké finty na to, ako mu odpovedať ak k nemu necítiš to isté len aby si neostala sama.

bumerang710

winki, ja myslím, že ona sa skôr bojí toho ako to jej partner príjme, keď mu povie, že niečo nie je v poriadku. čo keď sa naštve a zbije ju? niekedy to nie je ľahké pre človeka povedať - hlavne, keď je to niečo negatívne...

winki

Miruss....ty si musíš hlavne uvedomiť, či ho vôbec máš ešte trochu rada, alebo si sním len preto, že sa bojíš samoty, lebo to su dve rozdielne a veci nomožeš ich miešať dohromady.

A odpoveď na tvoju otázku, ak ti povie Ľubim ťa odpovedz čo cítiš a teda ak nič tak buď tiho a ak ho máš rada tak pekne povieš mám ťa rada a hotovo. Chlapec nad tým začne rozmýšľať a sám ti začne klásť otázky čo sa deje, ak teda nieje rovnako zbabelý ako aj ty.
Inak po šiestich rokoch nedokážeš jemu povedať na rovnu čo sa deje, tak to je viac ako divné.

Teresita

povedz mu pravdu, ze nechces ranit jeho city, ale uz to tak necitis ako na zaciatku. A vzdy sa objaví ničo nove a lepsie. A to ze nechces ostat sama ti mozno zabrani tomu, aby si spoznala niekoho noveho, koho budes milovat stale...

Leela333

Takže si s ním len preto, aby si nebola sama? A to, že on ťa miluje a ty mu city neopätuješ, ale zo sebeckosti chceš zostať v tomto vzťahu ti nevadí? Hlavne, že tu ľudí označuješ za necitlivých.