Popálenina od cigarety

Príspevok v téme: Popálenina od cigarety
sisapop

Prosím Vás ako sa starať o popáleninu od cigarety, aby som nemala jazvu alebo aby bola aspon oč najmenšia? Popálenina je dosť hlbká, nechtiac mi ju sposobila kamarátka prilišnou gestikuláciou :( Je na vrchnej časti ruky pár cm od zápastia ( na dosť viditelnom mieste), trochu boli. Problem je, že mne sa robia jazvy aj po malom škrabnutí :( Máte nejaké skusenosti s nejakými mastičkami alebo olejmi, ktoré by mohli aspon zmierniť pripadnu jazvu?

lorinnes

toto sa stalo aj mne, presne kamarátka čo moc rozhadzuje rukami...davala som si na to detský olej tak skus to..a hlavne nič neodškrabuj :) mne jazva neostala ale neviem...dufam ze ani tebe

Slecna A.

ked som bola mala, jeden rodinny znamy ma nechtiac popalil tiez na ruke, blizko prstov. Velmi to bolelo, rychlo som si to dala pod studenu vodu...A dodnes mam na tom mieste hnedy flak, ktory sa rokmi zvacsuje trosicku. Nemizne to ani ked sa opalim. Ale nepamatam si na daku hlboku jazvu. Ak ta to moc pali, neskusaj radsej ziadne maste a chod k lekarovi...my nevieme, ake to mas velke a ci si to nevyzaduje odbornu pomoc

sisapop

Ja nefajčim ;) a pochybujem že to zmizne samé ked mám jazvy aj po malých rankách :/ a diky za odporučanie kuknem v lekárni