Štúdium medicíny

Nela41

Domi: ja som tiež šla z obchodnej. Chémia aj biola sa dajú v pohode dobrať, ak by si sa ozaj snažil tak by si to zvládol aj tento rok a ak nie tak kľudne nabudúci. Prijímačky sú z bio a che. Odporúčam hneď zakúpiť podklady a učiť sa a učiť. Určite to nie je nezvládnuteľné.

xx_yy

Domi , ak spravis prijmacky tak ta prijmu , si myslim :-) ... ja som momentalne tretiacka na gymnaziu, a tiez premyslam nad medicinou , chodim este na doucovanie z chemie, kde uz teraz preberam otazky na prijmacky ( z podkladov ) tak ti odporucam si ich zakupit ( aj z bio) a testovat,testovat,testovat :-)

xx_yy

Domi , ak spravis prijmacky tak ta prijmu , si myslim :-) ... ja som momentalne tretiacka na gymnaziu, a tiez premyslam nad medicinou , chodim este na doucovanie z chemie, kde uz teraz preberam otazky na prijmacky ( z podkladov ) tak ti odporucam si ich zakupit ( aj z bio) a testovat,testovat,testovat :-)

tenkecrevo

to co je "farmaceutika"? Existuje farmacia, farmakologia atd. Ale preco si to zaradil do temy o studiu mediciny, to tiez nechapem. A ked uz sme pri farmacii, tak biologia je ten mensi problemik. Zakladom je chemia vo vsetkych moznych variaciach.

Domi_7

Rad by som sa zapojil do diskusie a pridal otazku. Bude zniet dost alibisticky ale myslite, ze je sanca sa tam dostat z obchodnej akademie? Co vsetko by som musel obetovat aby som sa dostal na uroven hlasiach sa gymnazistov, ktorí mali biologiu. Chodim do 4. rocnika a teda tento rok maturujem aj ked som si to zmyslel zrejme uz tak neskoro, ze to nie je zrealizovatelne. Na skole sme nemali vôbec predmety ako biola, fyzika cize v tomto smere nemam ziadne poznatky. Ale neviem sa vyrovnat s predstavou, ze budem pôsobit v buducnosti v ekonomickej sfere. Velmi ma láka prave studium farmaceutiky. Ak by sa dal vratit cas.. Myslim si, ze vek 14 rokov kedy sa odosielaju prihlasky na SŠ je priskorý. Ako to vlastne funguje myslite, ze ak by som si dal po maturute rok pauzu a pripravoval sa na skusky z knih, z ktorych budu prijmacky odmietli by ma kategoricky kedze odbor, ktory som studoval sa vo vsetkom nezhoduje s poziadavkami..