Žlčové kamene

animka

*opravujem preklep : nenechala by som sa zbytocne rezat.

a k tej rakovine...z kamenov nijaka nehrozi...tam je jedina komplikacia ze by ti mohli upchat zlcovody alebo vycestovat do nich a to je neskutocna bolest,potom sa to reze hned.
pokial by si si ho vybrat nenechala a rokmi by lekarka zistila ze sa zvacsuju tak by ta asi operacia neminula...ono lepsie je to operovat pokial este niesu komplikacie...da sa to pekne laparoskopicky cez tri dierky,ked je zapal musia ta uz rozrezat.

animka

jassmina chirurgovia by len rezali...pokial nasadis jemnu dietu tak by si nemusela mat problemy...a zlcnikove koliky sa vzdy prejavuju vystrelujucou bolestou do chrbta takze to s chrbticou nic nema,urcite je to zlcnik.
mne zacali zachvaty tak pred 3 rokmi...sla som na pohotovost,nejaky sekundarny lekar ma pomaly hned chcel rezat ze mam male 3 kamienky...no nedala som sa a o par mesiacov som sa dala vysetrit u dalsich 2 lekarov inych...jedna nasla mozno polypy ale urcite nie kamienky a druhy lekar nenasiel nic...pred par mesiacmi som bola zas po roku na sone a nic tam nemam...takze by som sa nechala zbytocne rezat.
zachvaty mavam tak 4 krat do roka a zistila som ze mi ich vyvolavaju nesteroidne antiflogistika cize ibalgin,flector atd.zrejme to niesu take silne zachvaty ako pri kamienkoch ale je to dost silna bolest,vtedy si davam dicetel a prisnu dietu,suchy rozok,nizkotucny syr popripade maso na vode s ryzou...drzim ju tak 3 dni a potom je zas pokoj a jem znovu uplne vsetko.

mate59

myslím, že súvislosť s rakovinou to nemá,snaž sa stravovať tak, aby si nemala záchvaty,pokial sa podporuje vylučovanie žlče, tak sa kamene netvoria,oni vznikajú, keď sa žlč zahusťuje, mestná v žlčníku.Na sono ti povedia, či ti rastú alebo nie, po následných kontrolách.

Jassmina111

Takže pokiaľ človek nemá záchvaty, tak asi nevadí, že kamene tam môžu byť?Ja mám len strach z toho, že ak ma chytí dáky záchvat nebudem to môcť odďalovať a povedia, že som mala prísť skôr.To práve neviem, či môžu tie kamene prerásť, prípadne sa niečo zvrhne na rakovinu, kvôli kameňom.

mate59

Jassmina111 - mám ich čo viem 13 rokov.Mával som problémy, záchvaty,ale som sa bál zákroku, vtedy mamke ich mali brať laparoskopicky,ale nakoniec jej to operovali normálne.Ja som zmenil životosprávu,začal som piť bylinné čaje a odvtedy problém nemám.Skúšal som si ich vypudiť,niečo vyšlo, ale po následnej sono tam boli.Vlani som bol na preventívke, tak na sono som si ich videl.Myslím, že mi tie čaje pomáhajú takisto ako životospráva a život bez stresu.Zatiaľ 13 rokov bez záchvatu,ale s nimi.

Jassmina111

Kdesi na fóre som čítala, že pri laparoskopii žlčníka brali vzorku z pečeni, ktorá bola pozitívna. Keďže aj ja by som mala podstúpiť operáciu žlčníka mám z toho obavy.Nemáte s tým niekto skúsenosti alebo znalosti, prečo brali dotyčnej vzorku z pečeni?Môžu nevybraté žlčové kamene spôsobiť rakovinu žlčníka alebo pečeni?

Jassmina111

scotty aké mávaš problémy? Pred dvoma rokmi som dostala riadne bolesti do chrbta nemohla som sa ani vystrieť, zalieval ma studený pot a to večer cca po dvoch hodinách, čo som zjedla buchty s makom.Musela prísť záchranka, dali mi injekciu a chceli ma hneď brať do nemocnice pre podozrenie na žlčník.Nešla som do nemocnice,pretože ako mi dali injekciu, tak ma tie bolesti prechádzali. Dali mi infúziu. Na ďalší deň som bola na sone a zistili žlčové kamene. Od vtedy som mala niekoľko menších záchvatov, bola som už dva krát na príjme v nemocnici, poslali ma domov, lebo som mala prvý krát zvýšenú teplotu a druhý krát ma pobolievalo hrdlo.Teraz sa dáko neviem odhodlať ísť na operáciu.Pýtam sa preto aké mávaš ty problémy, lebo u mňa je to tak, že ma začne bolieť strašne chrbát a keď si pritlačím miesto, kde je žlčník tak ma tam pichá alebo reže.Nemáte niekto s tým podobnú skúsenosť, že vás začne bolieť chrbát?Ja si už domýšľam, či ma ten chrbát nebolí z niečoho iného a že mám žlč. kamene je len náhoda. Môže bolieť žlčník, že bolesti idú najprv od chrbta?

scotty

Chcem sa spýtať,či viete poradiť,kde na Slovensku rozdrvuju žlčníkové kamene ultrazvukom a či je to bolestivé.Mám jeden o,6cm a bojím sa uspatia,tak hľadám inú možnosť,ako operáciu.Kameň mi robí dosť problémy / záchvaty/

jaeny

ahoj,mne ich rozbijali v Blave ulrtazvukom je to cez krk,dosť nepríjemné ale dá sa to vydržať lepšie ako keby sa ti to malo ucpať,pá drž sa