Nenavidim zivot...

Príspevok v téme: Nenavidim zivot...
padly anjel

Ahojky vedel by mi niekto vysvetlit o com je zivot? Mam 20,nemam nic,svojho otca nepoznam,moja matka pije a nechce pracovat,neraz ma aj zbila,ked som bola mala nechala ma babke a zurovala s kamoskami,to iste spravila mojmu malemu bratovi,ktory musi teraz byvat s babkou,lebo jeho otec takisto pije,prepili cele dedicstvo,ja som sa po smrti mojho deduska musela odstahovat z domu,ktory je uz predany a babicka odisla byvat k tete,ktoru zaujimaju len peniaze.Pracujem v Anglicku s mojim chlapcom,ktory ma zachranil pred istou ulicou a prostituciou a snazim sa ako najviac mozem,ale viem ze nikdy nebudem mat dom,deti a psa,lebo mi nic nemame,aj moj priatel je chudobny zaciname od nuly a na domcek su treba velke peniaze Neviem co mam od zivota cakat uz som casto rozmyslala nad samovrazdou nemam nikoho len priatela a za to som vdacna ale co je toto za zivot...moje kamaratky su na vysokej maju rodinu chodia na diskoteky a ziju a ja? Mala som ist do skoly maturovala som so samymi jednotkami a uz som bola prijata a co z toho nemohla som z toho stipendia by som mala akurat na knizky a mozno na internat...povedzte mi niekto prosim zmysel zivota,uz ma naozaj prestava bavit...dakujem za pochopenie...

troska

pocuvaj ma bud rada ze mas priatela ! ja sice rodinu mam ale u som prepadol alkoholu lebo sa to neda tento zivot zit ja v zivote som nemal priatelov a frajerku nikdy nic ! zadny vztah sex nic ! no tak co povies mam to ja lepsie ? :(( prepijem sa raz na smrt a bude pokoj :((

SHAKTI

Mas uplnu pravdu-ale nie vzdy! Zivot dokaze byt hnusna svina ale dokaze byt aj nadherny! Ver mi!!! A vsetko zle je na nieco dobre! Zivot je nevyspitatelny,nikdy nevies co ta caka,preto sa oplati zit!!!

milli

Je mi trochu luto, Kachita, ze mas tak skresleny nazor o Bohu a veriacich. Zrejme si mala nejaku zlu skusenost v zivote, ked takto reagujes. Je to tvoj nazor, aj ked zrejme vyplyva zo znacnej nevedomosti a nepochopeni viacerych suvislosti. Nechcem tu obhajovat Boha, keby bolo treba On sa obhaji sam, len skoda ze si ludsku nespravodlivost hodila na Neho, aky si obhajila tu ludsku (a teda mozno aj svoju). Takze casto citam, ze vlastne za vojny, chudobu a podobne krivdy je zodpovedny Boh. Asi tu nie je priestor, vyjasnovat si zakladne biblicke pravdy, ale i tak hlavnym prekazkou je casto pozriet sa pravde do oci, lebo to boli.
Marianka, ako ti pomoct? Zda sa mi, ze bolo dost potlacene tvoje zdrave sebavedomie, ze nieco dokazes aj sama. Myslim si vsak, ze velmi casto u teba rezonuju myslienky o smrti. S nimi by som sa radsej nezahraval. Skus systematicky hladat nejake riesenie a urcite na nieco dojdes.

marrria

Je ťažké nájsť odpoveď "prečo práve mne sa dejú také a také veci". Neviem či smiem radiť a hovoriť do vecí, ktoré som nezažila, ale venujem sa ezoterike už skoro 12 rokov, aktívne (tak, že pomáham druhým skoro 5 rokov). Zažila som ťažké stavy po potratoch, pred rozvodmi, týrané ženy, mladú kočku tesne pred smrťou (leukémia). Je toho veľa a s každým prípadom s ktorým sa stretávam, zisťujem, že pokiaľ je človek zdravý a má pri sebe aspoň jedného človeka o ktorého sa môže oprieť, tak sa dá prekonať všetko. duchovných kníh sa človek dočíta, že si sám vyberá komu a do akej rodiny sa narodí. Je často nepochopiteľné, prečo si vyberáme taký ťažký život, ale určite to nejaký zmysel má. Už len z toho tvojho ťažkého života vyplýva, že si sa rozhodla, naučiť sa spoliehať sama na seba, začať žiť z ničoho a vedieť sa popasovať so životom. Je úžasné, že si nerezignovala a pokúšaš sa vybudovať svoj nový život od úplne nových základov. Každý človek si vyberie do života len toľko utrpenia, koľko zvládne. Neexistuje nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Ak človek verí v budúcnosť, vo vzťah s druhým človekom, vo svoje schopnosti, dá sa žiť ďalej. V cudzine máš veľkú možnosť byť úspešná, zarobiť si, využi to naplno!!! Nie všetci majú takú možnosť a odvahu!!! Želám ti veľa odvahy, veľa pokoja, veľa viery v samú seba a v druhých ľudí! Vždy sa nájde niekto v živote, kto nám, ako náš anjel strážny pomôže! P.S:ak budem môcť a budeš chcieť, rada ti pomôžem riešiť karmické veci a vyčistiť energie, ktoré by ti robili problémy. stačí tvoje meno, dátum narodenia, prípadne aj terajšia adresa(mariabulkova@zoznam.sk).papa.:-)))

Aria

ccc to povedala velmi pekne a spravne. Kazda zla skusenost, kazda bolest a kazda slza nas robi silnejsimi. Kazde poleno, ktore musime prekrocit nas uci byt obozretnejsimi a kazda tarcha, ktora na nas padne nas uci drzat sa nad zemou. Prvorade je nevzdat sa. Uvedomit si svoju hodnotu, povedat si VIEM, MOZEM, DOKAZEM. Ano, obcas to nevyjde, ale vzdy treba hladiet do predu. Viem o com hovorim. Moj tazky zivot mi sposobil vela dosledkov... nedokazem komunikovat s viac ako 2 ludmi, a doslova neznesiem pritomnost mnozstva cudzich ludi... Obcas mam strach povedat svoj nazor a obcas ho naopak poviem aj ked by som nemala. Ale nasla som ludi, ktori ma maju radi prave preto. Aj moja rodina pochopila, ze idem za svojim a ich nazor mi je ukradnuty. Zite svoj zivot a nenechajte sa ubijat hlupakmi naokolo. Oni si len zvysuju svoje biedne ego na ukor slabsich...

Kachita

ja tiez verim tomu, ze ludia skutocnych hodnot a ti, ktori nieco dokazali, musela v zivote niecim horznym prejst a nemali zivot obycajnych. Ja ho sama nemam a hnevam sa casto, ked nevladzem a bojim sa, lebo nemam nielen prostreidky ale ani len zdravie potrebne, aby som nieco skusila co by som chcela a strach ma viaze. Neznasam slova o Bohu a jeho spravodlivosti a o tom, ze on nam tolko nalozi, kolko zvladneme....je to blbost, taka osoba co ma rodicov pijanov, zdravie podkopane, tyrana psychicky rodinou a takej ked este nalozi, kde ma tu silu nabrat? A na druhej strane ini ludia, co maju pevnu dusu, nemaju v nej diery lebo mali stastie vyrastat v relativne stastnej rodine, tym preco Boh nenalozi? Ved ti maju v sebe skrytu silu na rozdavanie.....ono verit v Boha je vec o slabych, ktori ked sa nevedia postavit zoci voci zivotu, skryvaju sa v slepej viere k niecomu, co ani neexistuje zrejme, a ked existuje, je vrcholne nespravodlivy. Viem, ze vela ludi ma iny nazor, ale ja mam tento, zivot mi ukazal.

ccc

napadlo mi aj to,že tak ako ty Marianka,padly anjel a ďalší ľudia,ktorí nemajú život aký si predstavujú sa pýtajú PREČO ? Prečo práve ja? ja som si tiež často kládla túto otázku a myslím si,že všetko to má zmysel aj keď teraz to nechápeme a cítime to ako krivdu.
Ibaže keď to prežijeme budeme neporovnateľne silnejší ako jedinci,ktorí mali relatívne všetko a nemuseli s takýmito vecami bojovať.
Pozri skoro všetci ľudia,ktorí niečo dokázali mali v živote problémy resp.ich život vybočoval z takého zaužívaného priemeru.
A i keď som ateista verím tomu,že dobré sa človeku vráti a zlé tiež a paradoxne práve tie "zlé" veci nás posúvajú ďalej a robia z nás lepších ľudí.