Tema pre paranoikov

lost

anjelik*

v čom si myslíš, že si ty tak zaujímavý?
- v nicom, este.
protiotazka: tebe by sa pacilo ak by ta mohol nejaky nevystudovany uchylak pozerat pri sexe cez domacu webkameru?

Prečo si myslíš, že máš slobodu?
- pretoze moji predkovia neboli az natolk oretardovani, ze bys a jej vzdali.

Čo si pod pojmom sloboda vlastne predstavuješ?
- neviem, napriklad take klise, vsetko co neublozuje inemu, priamo ci nepriamo, alebo minimalne sukromie na vlastnom pozemku.

Čo by si urobil, keby...
- nic, vyssia forma zivota ma vobec netrapi, trapia ma uchylaci a ti, co mi mozu pokazit zivot bez akehokolvek dovodu, napr politici (alebo si myslis ze dve svetove vojny rozputali vyssie formy zivota?).

TY na to ides bezne, tak komunisticky.. "Ked nic zle nerobis, nemusis sa bat" a tu sa zase vynara moja otazka, link na tvoju webkameru? Ved nic zle nerobis doma, ci? Travu nepestujes, peniaze tam netlacis, tak coho sa bojis zverejnit webku? :P

Ide o princip, nie o "Mna" a o "Ja".

Mam dalsiu protiotazku, serioznejsiu - KTO su ti "tam hore" co ma chcu sledovat? Napr microsoft? anglictina to ma takze zvucne - who da fak do you think you are ?!

To je tak EXTREMNE a az ABSOLUTNE alibisticke, ze az... (tie ich argumenty a ta komunisticka teoria ze sa nemam coho bat)

anjelik*

Lost, si ma zase raz pobavil. :o))
Ale skús mi odpovedať na pár otázok, v čom si myslíš, že si ty tak zaujímavý, že by si stál niekomu za pozorovanie? Prečo si myslíš, že máš slobodu? Čo si pod pojmom sloboda vlastne predstavuješ? Čo by si urobil, keby si vedel, že niečo také aj reálne prebieha, ale si sledovaný vyššími formami života, ktoré dozorujú ľudstvo a len tak zbežne si urobia nejaký ten experimentík a potom si vyhodnocujú v tabuľkách, koľko ľudí zošalelo, koľkým to preplo a koľkých to len tak lízlo? Čo konkrétne by si s tým vedel urobiť? ;o))

milli11

Z knihy 1984: :(((

Hlas vychadzal z obdlznikovej kovovej dosky, z akehosi matneho zrkadla, ktore bolo sucastou povrchu steny na pravej strane. Winston otocil vypinacom, hlas sa trochu stlmil, ale slova este stale zneli zretelne. Pristroj (nazyvali ho televizna obrazovka) sa sice dal stisit, ale celkom ho vypnut nebolo mozne.

Obrazovka vedela zaznamenavat i prijimat zaroven. Zachytavala kazdy Winstonoc zvuk, pravda, hlasnejsi ako sepot a ak sa nachadzal v zornom poli kovovej dosky, videli ho i poculi.Samozrejme, clovek nikdy nevel, ci ho pave nepozoruju.Museli ste zit-aj stezili vdaka zvyku-ze azdy vas zvuk a pohyb, ktory urobite, ak pravda, nie je uplna tma, niekto zaznamena.

milli11

lost, tak ako pise Orwel vo svojom romane 1984. Na stene je obrazovka, ktora dava cloveku prikazy. Aby to nedopadlo rovnako aj v skutocnosti. :(

Cital niekto tu knihu 1984. Ja ano, take sci-fi, ale v mnohom podobne dnesnemu svetu. Prekrucanie pravdy a faktov, nikomu nemozno verit, kto sa vymyka dovolenemu spravaniu a mysleniu, je divny a nebezpecny.

Dost depresivny roman, ale dobre ako varovanie, nenechat si vziat svoju slobodu.