Mám nervy z bývania s rodičmi

Príspevok v téme: Mám nervy z bývania s rodičmi
biela mačka

skrátka som nervózna doma, vybuchujem - ide mi na nervy to, že v mojom veku bývam s rodičmi - lenže na vlastný byt peniaze nemám (preto si aj chcem zmeniť zamestnanie) a aj podnájmy sú drahé... a neviem, keby som sa opýtala partnera, či smiem bývať u neho, či by som nebolo \\\"ftirka\\\" skrátka, aj keby moji rodičia boli najlepší na svete, už len to, že v mojom veku s nimi bývam, ma privádza do nepríčetnosti a všetko mi na nich prekáža - keby som nebývala s nimi a navštívila ich raz za týždeň, tak by som sa na nich aj tešila.... ale byť s nimi denno denne v jednom byte je horor

Lulita

Maoam - a ako je to s pnkami, ci invalidkou v zahranici? ked clovek ochorie je o nho postarane, ci tiez skoncil ako tu?

Maoam

Lulita, ale tak to je nieco uplne ine - branie podpory, praca na cierno...ja vravim o ludoch, ktori robia oficialne, platia odvody, dane, neberu podporu a robia 12tky sluzby v zodpovednej praci a aj tak maju co robit, aby sa obracali ako sa da.
Tu sli najmy za poslednych par rokov hore o 40%v priemere, energie rovnako. Byvanie je tu najvyssia polozka vydavkov, neumerna k prijmom.
Ono predstava ze tu ma kazdy 2000e netto a vydavky na zivot 400e je absurdna.

Lulita

Maoam - tak to je dost, ale tak neviem ake maju platy, ked isli do vacsieho mesta, tak asi tam maju vacsie sance, ja vidim tragediu hlavne v tom, ze ked da slovak len na hypoteku a najom dokopy 500 eur je v prdeli pri týchto platoch, moja mama cely zivot robila, ziadne pnky, a skoncila s takym platom ako mala pred 20 rokmi pomaly, nemas kde postupit, resp. zvysit si plat

Lulita

Maoam - prva myslim, ze ano, ale jej muz zatial robi - na cierno zatial kym sa nerozkukaju, druha nerobi, ale muz ano, ale vravela, ze tam su take velke pridavky na deti, ze v pohode vyziju maju vsetkeho dostatok

Maoam

Lulita, kamoska sa mi stahovala vlani do väcsieho mesta, prenajom maleho bytu 1500e, k tomu plati este energie, poistne, ma male auto, stravu, lieky, drogerku..a ma normalnu pracu, takze kebyze nezije s priatelom, ktory tiez pracuje, tak to nemaju ako utiahnut.

Lulita

Maoam - tak asi kde ako, v Anglicku co mam kamaratky, tak ako sa pristahovali im platia byvanie, dostali prispevky a da sa, jedna zije sama s muzom a druha v dome - ten maju na polovicu jedno poschodie oni a druhe kamarat, ale na kupu to samozrejme nie je ani tam

Maoam

Lulita, zavisi co v zahranici robis, vela ludi za hranicami zije v tzv. WG, cize par ludi spolu v byte, lebo najmy, najmä vo väcsich mestach su jednym clovekom nezaplatitelne, ak nie je lekar, inzinier alebo pravnik, takze zasa take ruzove to nie je, ako pises

Lulita

pan d. - na druhej strane tazko vraviet, ani ty nie si samostatny, vela zien v mojom okoli robi za 300 max.400 eur a aj chlapov, ak si z vychodu, popripade z maleho mesta sa mozes aj zblaznit a sance nemas, s tou istou pracou, ale v zahranici by si vedela zaplatit sama aj byvanie aj vsetky naklady na zivot, takze jedine sa spojit s partnerom, lebo tu to inak nejde