Baleny celozrny chlieb - su v nom konzervanty?

arman

E300 je kyselina askorbova, tej sa nemusis bat. :-)
Zase nie kazde Ecko je hrozostrasna chemikalia, ktora ta likviduje.
To uz parazity, ktorych si nevedomky vacsina ludi pestuje v tele, vyluci pocas dna a noci do tela niekolkonasobne vyssiu davku toxinov, nez co pojedia v potrave. Takze treba riesit ine veci. ;-)

AdamKrt

erzike
Včera 13:09

tak schvalne, co je na tej etikete, co kupujes ? Vacsinou je to farbene a nema to take zlozenie, ake to ma mat.

jb1

aj ja kupujem celozr. vyrobky ... zaruka je max 4-7 dni ... nejak sa mi to nezda ... nieco tam pridali uz predtym ako do muky ... alebo to proste nenapisali jaka znacka?

Mimulus

Chlieb slnečnicový krájaný TERNO :D Som si musel odložiť etiketu: obsahuje E472e,E322,kyselina E330,E270,regulátor kyslosti E516,E262,kypriaca látka E500(ii),stabilizátor E412, a múku upravujúca látka E300.Okrem iného

Tak to len k téme ale je to super zloženie mňam :)

RNG

Cerstvo peceny chlieb zacne plesniviet uz po 4 dnoch, s pridanim tukov po 6-7 dnoch. Vo velmi suchej miestnosti moze vyschnut skor nez zplesnivie. Vysusenim sa moznost plesnivenia prakticky znemozni, plesne potrebuju vlhkost na rast.
Donedavna sa do chlebovej muky pridaval jod proti hrckaveniu(plesne) ale v mylnom a skodlivom boji proti potrebnemu jodu sa muka prestala jodidovat, niekde sa bromuje skodlivym bromom, ktory vytlaca jod z tela.
Mnoho chlebov dnes pouziva rozne konzervanty ako sorbaty, erytrobaty a podobne, co predlzi zivotnost chleba, ale zakon, aspon v USA nehovori, ze sa to musi vzdy na obsah napisat, najma ked to uz bola sucast muky alebo oleja, z ktoreho chlieb urobili.

doubledog

to, ze je tmavy, znamena ze je niecim zafarbeny, ved asi vies, ze celozrnna muka tmava nie je.
a ta trvanlivost, to je tiez podozrive, chlieb nemoze tolko vydrzat.

2bodka

Musi tam byt nejaky konzervant, ked to vydrzi bez plesni pol roka. V niektorych potravinach (a dokonca v kozmetike) sa ako konzervant pouziva kyselina citronova.
Ak je neprirodzene hnedy a nie je tam ziadne farbivo, je zafarbeny karamelom.
Niektore ecka su ale na vyrobkoch vypisane slovami napr. sorban draselny, co je E202 a je to tiez konzervant.
Takze treba citat vsetko, nie vzdy su ecka vypisane skratkami.