NLP - strach, fóbia

Príspevok v téme: NLP - strach, fóbia
tokeby

Hello, prajem pekny den, som NLP practitioner a rad pomozem kazdemu kto ma FOBIU rychlo a efektivne. V kratkosti co znamena NLP - neuro lingvisticke programovanie je pomerne mlada veda ktora vznikla v 80.rokoch. Zakladatelia Richard Bandler a John Grinder zaciatkom 70. rokov sledovali(modelovali) najuspesnejsich terapeutov vo svojich oboroch z coho vzniklo NLP. Co sa samotneho procesu odstranenia (vyliecenia) tyka, jedna sa o priblizne 20 minutovy rozhovor kedy vas prevediem technikou zvanou FPC (fast Phobia cure) v preklade Rychle Liecenie Fobii. Clovek je plne pri vedomi, ziadne lieky, len myslienky, slova a pocity.
Som tu pre Vas, pa .. :)

tokeby

Pravda, Darren Brown je pan vo svojom obore a hodne vyuziva NLP. Takisto pravda co ka kotiev tyka, je to mocny nastroj NLP a aj praca s nimi vyzaduje urcite "pravidla" a zrucnosti :) Kotva je spustac specifickej reakcie. Da sa povedat ze cele ludske spravanie je zalozene na kotvach. Kedze ste skusala kotvu, co takto niektoru ktoru uz mate :) Priklad - blizky ktory vas pohladi pravdepodobne sposobi prijemny pocit. Dotyk je v tomto pripade spustac reakcie - prijemneho pocitu. Ja som nemal ziadnu fobiu, laka ma psychologia ktora funguje a naozaj funguje :)

.weird

dakujem za odpovede.

ja nlp poznam z utube, vela z tychto technik vyuziva aj darren brown vo svojich trikoch, on je ale iny pan, kapitola sama o sebe.

ja som skusala "kotvenie", co ak sa nemylim patri pod nlp, a efekt to nemalo naozaj ziadny :/

nechcem nieco odmietat, len preto, lebo to znie prilis jednoducho, ale budme realisti...too good to be true? myslim, ze pre vacsinu ludi ano a cim skeptickejsich tym horsie, lebo viera vo vysledny efekt+dovera k terapeutovi robi podla mna tiez velmi vela.

ty sam si mal nejake problemy, ktore si si/ti kolega pomohol vyriesit cez nlp?

tokeby

Ako som spominal NLP vzniklo z modelovania najuspesnejsich terapeutov na svete. Ked sa Bandler pytal psychologov co patri medzi najvecsie problemy, odpovedali FOBIE. Na youtube najdete mnoho videi kde v priamom prenose behom nielkych minut doslova zmizli 20 rocne prehnane strachy. Zial vecsinou v anglickom jazyku. Nakolko pracujem na vlastnych videach, o par tyzdnov budu hotove, budem zdielat. Popisat vam samotny proces nema vyznam. Rad zopoviem dalsie otazky :)

alex674

20 minút? to sa mi zdá fakt dosť krátka doba na vyliečenie fobie z ktorej sa niekto lieči aj roky... na akom princípe to funguje?

tokeby

Rad zodpoviem, NLP sa venujem priblizne 2 roky ako samouk, dnes je treti tyzden odkedy som absolvoval a ukoncil certifikovany seminar na www.nlp-akademia.sk, skolili ma Peter Sasin a Iveta Klimekova, skveli skolitelia a moje meno je Igor Guris. Ako zaciatocnik mam za sebou 3 uspesne aplikacie NLP z 3. Kedze zacinam a zberam skusenosti pracujem bez "honorara" :)

.weird

co som ja postrehla u roznych aleternativnych liecitelov, hypnoterapeutov a podobne, ti kvalitni ludia co to robia z trochu vyssich motivov ako len zarabanie na ludoch, ktori su vdaka dusevnemu rozpolozeniu schopni uverit comukolvek, vacsinou nepotrebuju self promo...

ale budis, ked uz mas posobit aspon trochu doveryhodne, uved aj cele meno, ako dlho sa takemu niecomu venujes, kurzy co mas za sebou, u koho si sa ucil a podobne.