Hladovka - čo si o tom myslíte?

Agnes999

No ja neviem, ja s hladovkou moc dobre skusenosti nemam. Po nej vzdy nasledoval jojo efekt. To skor je podla mna lepsie hladovat vzdy jeden den v tyzdni. Aj to neviem ci je treba uplne prestat jest, niektori jedia ovsene vlocky alebo celozrnny chleba alebo tak.

Mimulus

Práveže hladovka - taká týždňová je pri chudnutí základ aj keď mnohí so mnou nebudú súhlasiť. Ide o stiahnutie žalúdka a neskoršie ľahšie prijímanie menších porcií a menší pocit hladu.

spaceboy

Ahoj, ludia drzia hladovku z roznych dovodov. Moze to byt pocas detoxikacie organizmu tak dvakrat rocne a len po dobu dvoch troch dni, ale aj vtedy by si mala mat nejaky prisun vyziv, alebo z nabozenskeho hladiska pre posilnenie viery. Hladovku by si nemala drzat v ziadnom pripade pri chudnuti, pravidelne treba jest, len zdravsie a v mensich mnozstvach.
Hladovka teda v istych pripadoch moze byt prospesna, ale nemala by byt tvojim dennym rezimom.

Slecna A.

aadriaaanka, mam pocit, ze aj v tejto knizke by cosi take mohlo byt...Nestudovala som ju dokladne, pretoze ja som z nej robila len ten detox spostredkovany od sestry :)

Magy

na detoxikaciu mozes pouzit napr. vodovy melon (v lete). ja som takto obcas preplachoval telo. kupil jeden poriadne velky a cely den nejedol nic ine, len to. poriadne to preplachlo ladviny a takato v podstate "sladka voda" neuskodi. ak ju nevypijes naraz, samozrejme.
na detoxikaciu mozes pouzit aj ovocne/zeleninove stavy s tym, ze jeden-dva dni vynechas pecivo, maso a ine veci co "lepia creva" :)

aadriaanka

Slecna A. ja to nechcem na schudnutie, lebo postavu mám dobrú. Skôr to chcem ako detoxikáciu tela.

A ostatní čo používate na detoxikáciu?

aadriaanka

A ty si skúšala hladovku, pomohla ti? Ja chcem na začiatok skúsiť na 1-3 dni podľa toho koľko vydržím. Nemala si potom kŕče od hladu a bolesti hlavy, alebo si aj trochu jedla? A čo a koľko treba potom jesť po ukončení hladovky?