Da sa vyliecit s pevnou volou? Ako na to?

Príspevok v téme: Da sa vyliecit s pevnou volou? Ako na to?
Kajal

mam 27 rokov a uz som uspesne rozvedeny. od puberty beham po lekaroch a stale mi nieco je. dopadlo to tak, ze uz to prestalo bavit aj moju ex. ani sa jej necudujem, s takym kriplom by ani mne nebolo dvakrat dobre. ale rozvod bol dalsi klinec do mojej rakve. cital som o sile pevnej vole aj som sa pokusal to praktikovat ale zacinam si mysliet ze to dokazu len niektory ludia. a totiz ti co sa s tym uz narodia. neverim tomu ze sa da pevna vola nejako naucit, to proste musi mat clovek v sebe. a musi si aj verit nemoze o sebe stale pochybovat ako ja. vysku som skoro nedokoncil a v robote som teraz ako na strune aby ma nevyhodili lebo mi kazdu chvilu nieco je. za rok aj styri razy marodujem a to som tu taky jediny.
neviem sa z nicoho tesit lebo mam pernamentne nejake zdravotne problemy. chcel by som s tym nieco urobit ale uz fakt neviem ako mam postupovat. bol som par razy u psychologa ale nemalo to valny vyznam. firemny doktor uz na mna pozera ako na cvoka, lenze ja sa fakt stale citim slaby, mavam zvysenu teplotu, boli ma niekedy cele telo ze nevladzem vstat z postele. pritom mam krv v poriadku. depresiu nemam akurat tak z toho ako mi je na figu a ze sa nemozem vyliecit.
tu som objavil toto video, na chvilu ma to dostalo, ale zase som si len uvedomil, ze toto dokazu len taky co to maju vrodene. az poznate nejaky postup ako to mozem zmenit tak mi prosim dajte nejake konkretne rady lebo uz fakt neviem co zo sebou. ale nie len nejake tie slova ze vschop sa, lebo to u mna vobec neucinkuje. az existuje ucinny postup tak sem s nim. dik za vas cas.

www.youtube.com

inak ja ked si nieco taketo pozriem tak ma to najskor nabudi ale vydrzi to len chvilu. potom ma to zase zrazi k zemi lebo si uvedomim, ze ja na to nemam.

Kajal

nerob si starosti, nie som na tom az tak zle. mam aj nejake plusy. napr. sa vystriham niekomu znizovat sebavedomie. a to je dobre, nie?

dpk1

kajal: omyl, mal by si zmenit psychologa, mozno vymenit za psychiatra. Viem...slovicko mal predurcuje, ze to urcite nezvladnes...

anjelik*

No na stravu sú tu rozhodne iní odborníci,na to ja teda tá pravá nie som. :o)) Ja som skôr cez ten zdravý rozum a normálne myslenie. ;o))

Kajal

asi by som mal aj zmenit stravu. prave som si dal nejaky umely puding z tesca a prislo mi z neho dost zle. neviem co to obsahuje, urcite dobre jedy.

anjelik*

Tak to ja presne neviem, ale viem, že je to kňaz..tak asi nejaká hodnosť. Proste som ti to opísala z obalu knihy...a podarené, že práve toto ťa zaujalo...naozaj to najmenej podstatné. :o))))
A vopred upozorňujem...hodnotím kvalitu jeho myšlienok, nie to, že je kňazom..to pre mňa duchovno rozhodne nepredstavuje a ani to na duchovno nestačí. :o)

anjelik*

:o))) Že z dediny..no to si potom na tom lepšie ako ja. :o))
Návod ti píšem stále znovu a znovu...pokúšaj sa myslieť na to, na čo chceš a nemyslieť na to, na čo nechceš. Ak toto zvládneš, budeš sa rozhodne cítiť lepšie. Či je to zvládnuteľné je ovšem iná vec. Ale malo by ťa to dostatočne zamestnať na to, aby si nemyslel na blbosti a potom následne ochorel. :o))
Knihy ..tak ak chceš siahnuť po niečom duchovnejšom..tak odporúčam knihy od týchto autorov: Don Miguel Ruiz a Anthony de Mello, SJ. A ak niečo naozaj zábavné a vôbec nie plytké..tak hocičo od Terry Pratchetta. ;o))

Kajal

a ako to mam cvicit? aspon nejaku knihu posun alebo nejaky navod. na mna je toto strasne odborne, ja som obycajny dedinsky chlapec.

anjelik*

Pomi, ak sa chceš vyjadriť tak, aby ti rozumeli, musíš nutne občas siahať po podstatne malebnejších slovách. :o)) A ja také robím veľmi rada, hrám sa so slovíčkami. Jo a máš pre tentokrát pravdu..pohltila ma temnota témy..*Sex až po svadbe*...a to ma prinútilo sa registrovať..tá do neba volajúca tuposť..že to až anjelov dvíhalo z pohodlia obláčikov. :o)))
Kajal..no šak nebuď ako *ani z voza ani na voz*. Lulita ti radila meditovať..nie..ja ti radím rozmýšľať..nie. To vážne myslíš, že existuje nejaký program na napálenie a to niektorí dostali a niektorí nie???
Ak pripustíš, že vo vlastnej hlave si ty...tak ktože iný ti tam tie myšlienky podsúva?? No ja isto nie. ;o) Vedz, že čím častejšie budeš myslieť na to isté...tým jasnejšou tá spomienka bude. To je proste fyzika...nič zložité...čím viac prúdu do žiarovky dáš, tým jasnejšie svieti a zatieni ostatné...myslím tým nejaké tie mini záblesky tvojho rozhodnutia...chcem myslieť inak. :o)) Všetko začína rozhodnutím..že sa chceš cítiť inak a chceš myslieť inak a potom každodenný dril...skúšať to znovu a znovu a tešiť sa z chvíľ, keď sa to podarí..nebrať príliš vážne zlyhania..odpustiť si a znovu. To sa cvičí, milý môj, to sa na nete neobjednáva. ;o)) A možno máš toto odomňa ako predčasný darček pod vianočný stromček...tak vidíš, predsa len si aspoň trošku poslúchal. ;o))