Žiť v takom vzťahu?

Príspevok v téme: Žiť v takom vzťahu?
cherry

Bývam spolu s partnerom a deťmi v jednej domácnosti, ale o vzťahu sa už dávno hovoriť nedá. Nemáme spoločné koníčky, nikam nechodíme, len z roboty do roboty, keď sme spolu doma, ani netrávime čas v jednej miestnosti. Niečo také ako aspoň naobedovať sa spolu, vôbec nepoznam. My jeme v kuchyni, on pravidelne pri televizore. Vlastne televizor a postel je jeho jediný svet doma. V domacnosti mi sice pomáha, ale...
Nemáme o čom komunikovať. Lepšie povedané ON nemá o čom. Za najväčší problém ja považujem to, že on NECHCE nič riešiť, o ničom diskutovať.
Už asi rok spolu spíme možno tak raz za 3 týždne. Ja som dosť sexuálne založená a považujem za niečo ozaj hrozné že on absolutne nedokáže dopriať mi ani takú základnú potrebu akou je sex.
Náš vzťah, teda toto spolubývanie, ja už nemám chuť zlepšovať ani obnoviť niečo medzi nami. Neviem, dokedy budeme spolu, domácnosť aj medzi deťmi je to celkom v pohode. Len to, že medzi nami je dávno koniec.
Mrzí ma, že on nechce o nicom so mnou rozpravat. Ale ak aj sa zmierim s tým, ze spolu len kvôli deťom bývame, neviem, ako sa mám zmieriť s tým, že spolu nespíme. Vyhýba sa akejkoľvek debate, ktorou by sme mohli niečo vyriešiť. Rozhodla som sa teda, že si nájdem milenca. /Len si na to musim najst aj čas./ Stále na to myslim. Ale zas.... asi nie som na to pripravená, asi ho stale milujem. Ale dokedy vydržim takto? Už som z toho dosť psychicky hotová, neviem sa vysporiadať s týmto jeho nezáujmom o všetko, čo sa mna týka.

Vlastne ani neviem, čo chcem poradiť. Možno odpoveď na otázku, či sa mám zmieriť so životom, ktorý prežijem s osobou, ktorá o mňa nemá absolutny záujem. K rozhovoru ho neprinutim, a ja som typ, ktorý mlčaním strašne trpí. Nechcem takto žiť. A rozísť sa bez vydiskutovania si všetkého sa mi zdá... no neviem, celý život myslieť na to, že ani jeden z nas nepovedal, co ho trápi, a že sme sa ani nepokusili o nejaké riešenie... to tiez asi neni výhra.

cherry

praveze vôbec netusim. najlepsim riesenim je rozchod.
lenze aj toto ked som mu povedal, len kukal jak tela a zas to bolo bez slov
asi ho budem musiet rovno pobalit a potom sa mozno konecne preberie, ale aj o tom pochybujem

cherry

vôbec ho netlacim do sexu /hoci nam to vzdy klapalo na milion percent/. nechapem, co sa stalo. viem, ze mu to tak vyhovuje. ale musi si predsa uvedomovat, ze nas stratí, musi mu byt predsa jasné, ze tymto stylom urcite spolu nezostaneme cely zivot. a este nerozumiem tomu, ale vôbec, ze sa k tejto teme absolutne nevyjadruje. to hadam ai nemôze byt chlap. nechapem to.
keby mal nejake problemy, hocijakeho druhu, snad by sa aspon nejako vyjadril. ale on vôbec nic.

nelubi ma. to je uplne jasné, clovek ktory miluje sa predsa takto nesprava.

Mimulus: a ako teda vlastne vy zijete? ako fungujete medzi sebou? a dokedy???

Iba Katka

Lenže to nie je len o sexe, veď on odmieta s ňou aj komunikovať, úplne ju ignoruje, len sedí pred telkou, to je láska?

Marsmeloun

prečo ja si myslím , že ju možno stale lubi aj deti ... a nechce o nich prísť .. len prose nemá chuť ,,,má možno stres starosti ... možno je chory , možno ho dačo bolí ... a teraz aj ta praca ...

Marsmeloun

mne po príde po prečítaní tohto strašne divné to ... že prvá rada čo vždy zaznie - nájdi si milenca ...:-(. ako keby to že si s dakym zasexuje vyriesilo vsetky problemy ...ja si myslím že by ti to este viac ublížilo ... lebo z tvojich slov cítiť váhanie , že to nechces urobiť .... no .. zvláštna toto doba ... ale tak no ... každý nech robí podla seba ....

kafe

"dokedy ma zmysel nechavat si takéhoto darmožrača, ktory sa nechce nicomu prispôsobit?" Dovtedy, dokým to tebe vyhovuje. Môžeš si ho nechať ako domáce zvieratko, čo sa stará aspoň o deti, aby neboli doma samé. Lebo očividne robiť rázne kroky nechceš. Tak nerob. A zvieratko si doma nechaj, využi ho na čo sa využiť dá a zariaď si život po svojom.