Henna - informácie

Príspevok v téme: Henna - informácie
Majka25

Ako je to s hennou? Hľadala som na nete rôzne info, ale stále si neviem odpovedať na nejaké otázky. Keďže som dostala alergiu na klasickú farbu na vlasy potrebujem to nejak vyriešiť tak ma napadla henna. Teraz mám vlasy takmer až čierne, ale rada by som si také tmavé aj nechala. No zaujíma ma ako henna funguje, ako rýchlo sa vymýva a či chytí aj na také tmavé vlasy, keďže som sa dočítala, že skôr nie ako áno. Všetky skúsenosti a názory potešia. Veľmi pekne ďakujem.

blueberry1

a ešte zloženie orechovohnedej Khadi:
Indigofera Tinctoria (Indigo) - Lawsonia Inermis (Henna) - Emblica Officinalis (Amla) - Eclipta Alba (Bhringaraj) - Azadirachta Indica (Neem)

blueberry1

Ešte som nasla zloženie tmavohnedej Khadi:
Indigofera Tinctoria (Indigo) ● Lawsonia Inermis (Henna) ● Emblica Officinalis (Amla) ● Eclipta Alba (Bhringaraj) ● Azadirachta Indica (Neem)
A zloženie čiernej Khadi:
Indigofera Tinctoria (Indigo) ● Lawsonia Inermis (Henna) ● Emblica Officinalis (Amla)

blueberry1

Prírodná henna takéto sračky neobsahuje. Tmavá henna obsahuje indigo (čo je rastlina) a lawsoniu, prípadne iné rastlinky. Keď prídem domov, tak ti odpíšem zloženia z hnedých "hien", čo mám momentálne doma - Khadi, Hennecolor, Lush. Teda zloženie Lush Caca Brun som už našla na nete:
Cocoa Butter (Theobroma cacao)
Indigo Herb (Fera tinctoria)
Red Henna (Lawsonia inermis)
Ground Coffee (Coffea arabica)
Nettle Powder (Urtica dioica)
Irish Moss Powder (Chondrus crispus)
Clove Bud Oil (Eugenia caryophyllus)
*Citral
*Eugenol
*Geraniol
*Cirtonellol
*Limonene
*Linalool
Perfume

Majka25

A neviete náhodou či aj tmavá henna obsahuje to čierne farbivo parafenyléndiamín? Lebo to je asi to čo mi škodilo. Ale malo by to byť len v tmavých farbách ak by sa niekto pozrel na zloženie, lebo na nete zloženie ako také nie je...

blueberry1

Majka, henna chytí aj na tmavé vlasy, ale nie hocijaká :) Ja mám tmavohnedé vlasy. Vyskúšala som asi všetky dostupné značky hnedej henny a najlepšia pre mňa je henna Khadí. Ja používam orechovohnedú, ale nechcem stmavovať vlasy, táto mi úplne vyhovuje. Majú aj tmavohnedú a chytá dosť silno, až do čierna. Prípadne by si mohla skúsiť dvojfázové farbenie, ale to je babračka. Khadi už predávajú aj v Česku, posielajú aj na Slovensko. Fakt ju odporúčam, je úplne jemnučko namletá, ľahko sa vymýva a rýchlo chytá.

Leela333

Majka, prepáč, ale to radšej budeš hazardovať so zdravím, len aby si vyzerala dobre? Chápem, že to nie je príjemné chodiť s odrastenými vlasmi, ale je to lepšie, ako keby si si tie vlasy ešte viac poničila alebo si spôsobila znova alergickú reakciu.

Henna nie je ako normálna chemická farba. V prvom rade, čím tmavšiu farbu chceš, tým dlhšie ju musíš nechať na vlasoch (aj 6 hodín). Je lepšia, lebo nepreniká do vlasu ako chemická, ale obaluje ho. Bohužiaľ ti ale neviem povedať, ako rýchlo sa vymýva, ale tuším, že vlasy ti po čase ostanú tmavšie.

Majka25

hennujem: Vlasy som farbila 13.11. prirodzene mám svetlohnedé vlasy, ale teraz už polroka mám tmavohnedné skôr až čierne. No tentokrát mi prepukla alergická reakcia, musela som chodiť na pohotovosť takmer vždy po umytí vlasov, teraz sa to už upokojilo a tak to musím nejak riešiť. U lekára mi samozrejme povedali, aby som si vlasy nechala odrásť, ale tak myslím, že každej žene záleží na tom ako vyzerá a nerada by som čakala kým mi odrastú....O henne neviem vôbec nič, na nete som niečo čítala, ale dosť sa píše, že na tmavé vlasy nechytí...ako to vlastne funguje, je to niečo ako normálna farba, ale na prírodnej báze? A vymýva sa približne rovnako ako klasické farby a taktiež by ma zaujímalo či sa dá s ňou normálne farbiť každý mesiac ...? Veľmi rada by som si totiž nechala tmavšie vlasy.

hennujem

Kedy si si naposledy farbila vlasy hnusnou chemiou? .... meesiac po farbeni kludne mozes pouzit hennu, no pre lepsie ucinky by som na tvojom mieste pockala este o nieco dlhsie. Chces si aj zmenit farbu na este tmavsiu? alebo chces nechat taku aku mas? v tvojom pripade by som volila bud bezfarebnu, cisto len na "zachranu" vlasov a pokozky. Pripadne ciernu, no ta je skor na farbenie ako na davanie vlasov dokopy, pretoze tam je vela indiga a kvoli tomu sa aj rychlejsie vymyva. Takze najlepsia je bezfarebna...pripadne hneda, ale z nej mozes mat trosku cervene odlesky na slnku.

je velmi dobre, ze si sa rozhodla pre hennu, je fakt ucinna a ja som s nou velmi spokojna. ak mas hocijake otazky, napis mi tvoj mail a ja sa ti ozvem.

Majka25

Ách, ja už teda fakt neviem ako to budem riešiť. Mám alergiu na klasické farby, hennu si dať nemôžem a čakať kým mi odrastú a chodiť ako hlúpa nechcem tiež :(