Sociálna práca Ružomberok

Msaska

tu ide o to ze externe predlzili o rok. a aj keby chcem dokoncit skolu kratsie ako dva roky by to neslo :( aj to tie dva roky mozno na jednej tejto..inde by odznvoa od prvaku a tri roky :(

ewelin28

hej stavbári majú riziká..a ja by som to robiť nechcela a asi ani nevedela, keďže som baba :D..len som to porovnala, že je to trochu na hlavu postavené no :)
ak ti ide len o titul a ešte ak ťa to aj baví, tak si ten jeden rok dorob a budeš Bc., možno sa dáka dobrá práca nájde, držím palce ;)

Msaska

vsak ano , ale pri rozhodovani zas nevies hned vsetky info ako co bude vyzerat...
no ja len tak zaujem ze ako to dokoncit..aby tonebolo zas od 1 rocnika a na tri roky ...
:(

ucitelia to maju dost zle..to ano...
a na stavbe aj ked je to sezonna praca niekedy zarobi dost..ale tiez to ma svoje rizika

ewelin28

tak dva roky je ešte pohodička si myslím...ale ak ťa to baví, tak nato choď, len aby si potom aj prácu mala v tomto odbore vieš :)
Dnes je najlepšie ísť technickým smerom...takých absolventov je strašne málo, ale netuším či sa to dá študovať aj externe...
ekonómov, manažérov, právnikov, farmaceutov a soc. pracovníkom je strašne veľa....toľko miest u nás nie je....potom jedine ak na úrad robiť, ale to len cez známosti heh
ja začínam ľutovať, že som šla na VŠ a nevybrala si radšej nejaké remeslo...však dnes ti šikovný murár zarobí minimálne dvakrát toľko čo učiteľka na strednej :(

Msaska

viac menej sa tu jedna o to zistenie ako to tam funguje.. vramci toho umb soc praca dva roky absolvovane a chcelo by to dokoncenie.. aspon na bc
znamosti ani nie su ... ano neperspektivne..
:(
ale azcat nieco ine odznova ? stratit par rokov ked uz naladena na jeden smer ?

ewelin28

pokiaľ viem, KU má aj dennú aj externú formu....denná je klasika a externá sa vyučuju piatok, sobota...
ale si si istá, že chceš ísť na sociálnu prácu? to je v dnešnej dobe asi ten najmenej perspektívny odbor...ešte si to radšej premysli, aby si s VŠ titulom neskončila niekde vo výrobe...
ale druhá vec...ak máš známosti a po škole máš možnosť ísť niekam na úrad, tak potom je to ok :D