Molusky (molluscum contagiosum)

Príspevok v téme: Molusky (molluscum contagiosum)
Dusan Zazriv

Zdravim vsetkych!
"Podarilo" sa mi nakazit tymto virovym ochorenim pocas sexu. Mam teraz novu priatelku (choroba je pozostatok tej predoslej), a tak ma zaujima vsetko o tejto chorobe. Dost som si uz nacital, no aj tak podla mna moze byt tato tema uzitocna aj pre inych.
Bol som dnes prvykrat u dermatologa, ten mi vyrazky zmrazil. Varoval ma vsak, ze sa to zrejme vrati - ako dlho ste sa toho zbavovali vy?
Aka velka je sanca prenosu oblecenim, uterakmi a pod? (cital som, ze to ide aj tak). Treba veci vyvarat? Alebo ako sa branit prenosu?
Priatelka ma male dieta, bojim sa, aby sa to neprenieslo na no. Priatelku som snad uz nenakazil...
Prosim, piste akekolvek skusenosti s touto chorobou. Dakujem!

RNG

Ucinna davka chagy je 7 az 10 gramov, podla roznych ruskych zdrojov.
Davka chaparalu je 2 x 1 gram.
Davka betulinu je 2 x 500 mg.
Monolaurin je 5 gramov denne, berberine 2 x 500 mg, sangre de Grado 2 x 15 kvapiek, citral 6 kvapiek tj asi 8 kvapiek oleja z Lemon Grass, potravinovej kvality. Ja si napr lemon grass miesam 2:1 s alkoholom, aby sa mi vo vode emulzifikoval a z takej zmesi si do pol litra vody (mojej zmesi na pitie) dam 20 kvapiek a flasu poroadne pretrasiem. Davam si tam aj pol lyzicky freeze dried prasku aloe vera, co je vlastne koncentrat 200:1 tj je to hodne velka davka.
Ale aloe pracuje pomaly, trva aj vyse pol roka, kym sa bunkove steny prebuduju postupne na menej preniknutelne mikrobami a tak sa zvysi celkova imunita. Ale nasledok je viacmenej permanentny, alebo aspon velmi dlhodoby.

Dusan Zazriv

Cize keby som bral nieco taketo, vedelo by to zabrat?
www.oliveland.sk
(pokial nie je velky rozdiel medzi praskom a tabletkou, volim radsej tabletku...)

RNG

Ja som nehovoril o nastartovani imunity, len o doplnkoch na zvysenie imunity. A tie treba brat stale, lebo neviem, ako by sa dala zvysit vseobecna viralna imunita permanentne.
Molusky po case(2-3 roky) obvykle zmiznu, tj telo si najde protilatky, ktore ich p4rmanentne znicia. Ale ja som toho nazoru, ze netreba vyckavat a treba pomoct telu sa toho zbavit. Tj potlacit to.
Iste silne prostriedky, ako napr chaga, chaparal, betulin to vedia znicit velmi rychlo, za par tyzdnov. Ale to nie su lieky, co lekari poznaju, cest vzacnym vynimkam, len potravinove doplnky.
A silne antiviralne chemicke lieky maju privela postrannych ucinkov takze ich lekari pouzivaju len v kritickych viralnych infekciach, aj to s obavami. Inac nechaju ludi trpiet s tym, ze si to nakoniec telo vybojuje samo.

Dusan Zazriv

A tohto sa da zbavit uplne? Viralnu imunitu sa urcite pokusimn astartovat... Ale potrebujem sa zbavit tohto. Co najskor. Dermatolog vravel, ze mam prist najblizsie, ked sa to zas objavi (pocita s tym - je to teda zrejme bezne). Neda sa s tym nic dovtedy robit? Nie su overene metody? Alebo aspon nieco, co pomoze? Nastartovat imunitu sa mi zrejme podari po mesiacoch, nie?...

RNG

Proti virusom, ktore su v tele(tj nie len v tych moluskoch) si treba zvysit celkovu telesnu viralnu imunitu, pozri cez google.sk zadanim rng, herpes
Tam uvadzam hromadu antiviralnych doplnkov, pridam este dalsie, ako monolaurin, berberine, citral, Sangre de Grado.
Treba ich brat viacere a obmienat, tak clovek potlaci tieto infekcie, mnohe sa da uplne znicit, niektore, ako HSV1 HSV2, EBV, CMV, HPV a ine v tele zostavaju, preto ich treba cely zivot zatlacat zvysovanim viralnej imunity.