Nieco na ukludnenie

zuzka382

Ty si dobrá blbka, najprv odmietneš bylinné a prírodné prípravky a potom sa pýtaš na makový odvar, respektíve olej. Magy Ti to dobre napísal, treba riešiť hlavne pôvod problémov, nie až ich prejavy.

Magy

Larita - stale pises o prejavoch a ako ich potrebujes tlmit. Samotny povod nervozity a depresii neriesis. to sa tazko pomaha...

Larita

Alena Mea:
Lexaurin a Diazepam su na mna slabe, mozem si dat aj 5 a nic mi to nerobi, su to sice take najbeznejsie veci, ale zrejme na lahsie stavy...

Larita

Magy, prepac, ale ked potrebujem "nieco na ukludnenie", tak to znamena, ze nie som kludna, som nervozna, neviem sa sustredit, a potrebujem sa ukludnit...cize potrebujem asi klud, co ine by som hladala.
Takze mojim priznakom je ze som nervozna, neviem ako blizsie Ti to opisat, sory.
A antidepresiva beriem, ale tie naozaj len odstranuju depresiu, nie nervozitu...

Magy

Larita - uz celu temu si postavila zle.
Potrebujes nieco na ukludnenie, ale nenapises vobec nic blizsie o svojom stave, na co konkretne ("na ukludnenie" je asi tak presny vyznam, ako "liek na brucho"), obmedzis ten vyber len na preparaty na predpis. Co myslis, preco su na predpis?
Len tak, aby lekari mali pracu? Kazdy preparat je specificky pre konkretnu diagnozu a to co zabera jednemu, nezabera inemu. PRESNE NATO su lekari, aby po vysetreni urcili, co zaberie konkretne tebe! Nie sa po forach pytat, co komu zabralo a co potom? pojdes k nejakemu "tiezlekarovi" si to dat predpisat s umyslom ze ak to zabralo jemu, tak to musi aj tebe?
Pokial odmietas prirodne pripravky, mam dojem ze si uz v stave, ked ti jednoducho nezaberaju ani silne AD. Asi to chce zacat riesit povod depresii a stavov, na ktore potrebujes AD, nie tlmit nasledky donekonecna.

[zruseny22]

Ahojte. Tiez mavam problem s uzkostou, depresiami.. chodim aj ku psychiatricke..
Mne vie niekedy pri uzkosti pomoct naozaj hudba, alebo sa nejako zamestnat- upratovat, triedit veci v suplikoch, citanie knih, prechadzka- rychle tempo a napr. cestou pocuvat mp3. Idem aj vtedy na prechadzku, ked sa mi nechce, ale prinutim sa.. ak je uzkost velmi silna, dam si Neurol, ale musim sa aj tak nejako este zamestnat..

Alena Mea

Na upokojenie sa predpisuje psychiatrom napr. Lexaurín, veľmi bežná záležitosť. Sú aj iné liečivá na predpis, ale nespomeniem si na ich názov, okrem známeho Diazepamu. Treba sa poradiť s lekárom, o čo sa jedná, a či je potrebné priamo takýto druh liečby.

Inak šport (ale komu sa vždy chce, že áno :) - mne vždy nie!) a čokoľvek, čo ti robí radosť, dvíha náladu: koníčky, dobrý film, pohoda, hudba.