Skusenosti s liečbou štitnej žlazy, nielen euthyroxom

RNG

Nuz samozrejme je to tak, ked ludia nemaju na vyber, veria a spoliehaju sa len na svojich lekarov a ti su skoleni iba jednostranne, na symptomaticke diagnozy a predpisovanie odporucenyc chemickych liekov na tie symptomy, nie priciny za nimi casto.
O potravinach sa ucia velmi malo, o doplnkoch nic, takze nemozes od nich ocakavat, aby ti v tomto poradili, cest vzacnym vynimkam. A aj tie vynimky su neustale prenasledopvane lekarskym monopolom, lebo mu to kazi obrat.

zrkadlovka

mrska, vždy máš na výber, buď sa chceš liečiť, alebo vyliečiť. "Moderná" medicína nemá záujem ľudí liečiť a preto ten tvoj eutyrox nespĺňa tvoje požiadavky. Ak sa chceš vyliečiť, musíš si uvedomiť, že za svoj stav môžeš sama a samozrejme...ak áno.. tak ho môžeš aj zvrátiť. No tu na tomto fóre mám zatiaľ pocit, že ľudia chcú do blba do seba hádzať chémiu a lepiť symptómy, ako sa posnažiť konečne sa vyliečiť.

mrska

RNG ty si lekár?
ja viem že všetko nespravia len lieky,ale aj tí čo sa liečia prírodne niektorý moc nepochodili,a tie príznaky sú také otrasné že je mi jedno čo jem len nech mi to pomôže a môžem fungovať,pretože som pracujúca 38 r. matka,a energiu potrebujem...samozrejme že uživam aj niečo prírodné Koenzym Q 10,C vitamín,ale hlavne sa zdravo stravujem,vylúčila som všetko sladké,biele pečivo,mastné aj pečené...tak uvidím ako sa to vyvinie..a ty máš aký názor na podávanie Euthyroxu?

RNG

Euthyrox je synteticka nahrazka v tele neaktivneho hormonu T-4. Aktivny hormon T-3 sa vyraba v tele z T-4 posobenim enzymov, na ktore treba selen
Euthyrox len nahradi chybajuci T-4 hormon ciastocne, nema nic spolocne ale s liecenim stitnej zlazy.

mrska

ni-ka dakujem za odpoved už som sa trocha upokojila,lebo mám hrozné stavy ale neviem či to všetko môže byť z štítnej...tak si počkám či sa to zlepší...

mrska

ahojte...nerieste gramatiku....ma niekto skusenosti s euthyroxom?

ja som ho uz zacala jest lebo mam hrozne stavy-unava,ospalost,bolesti noh a ine,tak uvidim.....
pekny den....

zrkadlovka

kabel je mi ta naozaj luto, myslela som si, ze sa tu najdu inteligentni ludia, ktori pisu k veci... k teme. Ty potrebujes iba provokovat a chytas sa aj slamky. Verejne sa ospravedlnujem za popletene ypsilony :D, ale nevedela som, ze pisem do jazykovednej poradne. Tak mi to tu kabel prepac, ten strasny neodpustitelny preslap a tymto ti nezarucujem, ze sa mi to zas nestane.
PS: dufam, ze si spokojny a tvoje ego bolo tymto nakrmene... jupiiiiiiiii nasiel si zamienku provokovat... :D

mrska

ahojte....bola mi v Lubochni zistená lymfo cytná autoimúnna tyreotitída a bol mi priradený Euthyrox 50 mg,bojím sa ho užívať že priberiem lebo som čerstvo vyliečená anorektička...ale mávam hrozné stavy,býva mi zle som strašne slabá,unavená a bolia ma klby...tak neviem ak by mohol niekto poradiť či sa naozaj priberá alebo je to záležitosť toho čo jeme....ja sa stravujem dosť zdravo...kúpila som si aj Kelp,Koenzým Q 10 aj žen-šen či nenaberiem energiu...ja som od skončenia anorexie pribrala 12 kg,ale to som začala jesť aj veci čo som pred tým nejedla,dostala som sa na váhu akú som mala pred anorexiou...tak neviem či to je štítnou žľazou ale ja už naposledy jem o 12 poobede a neschudla som z toho,nie že by som nechcela jesť ale mám problém aj s trávením lebo mám helikobaktera....na Euthyrox som čítala rôzne debaty a neviem ako dalej...ale vraj neliečená žľaza je nebezpečná pre srdce... a ja som bola nedávno v nemocnici kvôli zlým kardiešpecifickým enzýmom,teraz je to v norme,tak neviem či začať s tým Euthyroxom....mám dobrú priateľku zdravotníčku a ona mi povedala že by som to mala užívať....a ja na ňu dám lebo má prehľad a skúsenosti...ale ak máte nejaké tak napíšte...pekný den..