Ako zbaviť babku svojprávnosti?

.-D

Rodina to bezne robi tak, ze ziadost o umiestnenie v domove podpisu rodinni prislusnici za dotycneho...tito ludia to zriedka podpisuju vlastnou rukou, dobrovolne a s radostou. A pokial clovek musi chodit do prace, tak co ma akoze s dementom robit? Vodit ho do tej prace so sebou a tam ho priviazat k radiatoru? V domovoch aj tak pravost podpisu nikto neskuma, vsetkym je jasne, o co ide a neriesi sa to, lebo by dobrovolnych klientov proste nemali. Radsej dementneho starca dat do domova, ako ho navliect do dvoch plienok, priviazat pevne o kreslo, aby vydrzal, kym pride rodina z prace.

Bruno333

Ak niekto nema pojem o case, priestore a rodinnych prislusnikoch,tak sedliackym rozumom si mozes odovodnit o co ide...nepotrebujes podpis lekara, to treba len na sude.

nirvana

Zbavenie svojprávnosti nie je len tak, Marek, súd posudzuje ziadost na základe lekárskych vyšetrení. Ak nie sú schopní sa o babku postarať, DSS nie je zle riešenie, tam ma predsa celodennú starostlivosť. Nejdú ju vyhodiť na ulicu. A poplatky platiť budú tiež oni. Nie každý ma možnosť ostať doma a starať sa.

Marek_123

Bruno333, ako som uz pisal, mam dlhorocnu skusenost so spoluzitim so starym chorym clovekom,hoci to nebol starecka demencia. Kazdopadne ma rozculilo to, ze chce niekto obist vysetrenie lekara a miesto toho ju podvodom hodit do DSS. Ak sa ti toto zda ako zbytocne moralizovanie, tak potom by si sa mozno mal zamysliet nad vlastnou moralkou. Ak to pojde standardne - pride lekar, uzna , ze pre babku bude najlepsie ak bude pod stalym dohladom, vsetko je v poriadku. A to ci sa jej naozaj chceli co najskor zbavit sa ukaze podla toho, ako casto ju budu navstevovat

Marek_123

Mila Maggy, kludne ma oslovuj aj Ignac_987, mne je to jedno. Tvoj nick, mila Meggie, som pisal po pamati a netusil som, Magia, ze ta to takto nastve. Ako vidis, Muga, velmi ma to mrzi a uz sa to nestane :-P

Bruno333

Marek 123, doporucujem Ti stravit jeden den s ludmi so stareckou demenciou a potom si uvedomis aku "volu" vlastne maju tito ludia...
Zrejme nechapes o co tu ide, a zbytocne moralizujes, takyto clovek je nebezbecny nie len pre seba, lebo nedokaze sam fungovat, ale aj pre okolie...tak nefilozofuj!