Pes a deka

Príspevok v téme: Pes a deka
TinaM

Tak znovu vas prosim o vase skusenosti. Nasmu malemu Fredovi sme dali do pelechu deku. Po dvoch dnoch som si rano vsimla, ze ho napina a potom vykaslal len zhluk slin alebo zalud. kyselin, neviem. Pri blizsom skumani som si vsimla, ze su v nej mikrovlakna z tej deky (bola cervena, takze sa to na dennom svetle dalo rozoznat). Deka plzla, vsimli sme si to aj na jeho hracke. Tak sme deku vymenili za inu,o ktorej som presvedcena, ze neplzne, sama som ju casto pouzivala. Par dni v pohode a dnes rano som sa zobudila zase na tie zname zvuky a ked som k nemu prisla, tak mal zase vykaslanu "mlacku" v pelechu. Myslite si, ze to naozaj suvisi s dekou? Zobrala som mu ju, nahradila som ju uterakom, len mam strach, z coho to moze byt. Pocas dna sa mu to nestava, vzdy len rano.

lost

TinaM

popripade, u mna sa pomerne osvedcilo, i ked nema to v oblube hryzt cely den, taka "tycinka z koze"

www.atos-dog.sk

toto presne, ale pozor, potrbeujes SEKERU na rozrezanie :) skusal som to s pilkou ale je to velmi nebezpecne (prsty), a zlomit sa to neda, ja som to posekal na 10cm kusky (da sa lubovolne, nech to lahko chyti), alebo moz nosa pobije aj s tym 75cm , netusim :)

a taketo veci som mu skusal

ozaj a este aj pre yahoo

velmi odporucam skovavat vsetko co sa da, tj. hlavne igelity, sacky a podobne veci.. lebo raz mi jeden clovek hovoril, ze im pes zjedol mikrotenovy sacok a nerozchodil to, tiez stena.. v neskorsom veku myslim ze sa uz nauci, ze co je nebezpecne a co nie (teda aspon v tom domacom prostredi..)

lost

yahoo

nooo :)

tento problem mam na 2 rocnom psovi uz 2 roky :D

riesenie mam (u mna doma teda) take, ze som sa JA prisposobil vo vareni PSOVI, aby som mu mohol davat , teda sorry, NNieeeee, teda aby "gravitacne pole zahadne zhodilo jedlo na zem" :D

konieckoncov u mna, preco nie, aj tak je na varenej strave, takze mu davam zvysky (okrem kosti), chrupavky, maso, kozu atd.. :)

avsak ano, viem o com hovoris :/ na to treba asi profesionala (alebo na youtube najst navody), ale napr ten moj, skusal som jeho trpezlivost, on pol metra odomna POL HODINU cakal na nieco :D a ked nedostane, tak nic.. ale ak dostane, tak je happy :)

knucat knuci len ked ma divnu naladu, alebo co..

neviem, ludia hovoria, ze pes ma zostat pes :) ale ja tvrdim, ze laska nepozna hranice :P :)

takze, UPRIMNE, na toto som ja osobne riesenie uz dohladal a nehladam :D

skusal som uz aj to, ze najskor dam jest jemu a potom sebe, ale aj ked sa napraska, vzdy chce viac :) len mu VELMI ZHRUBA davam 2-3% jeho hmotnosti denne (tj. on ma 4500gramov, tak mu dam 90-135g jedla, i ked, myslim ze skor dostava tak 200-250g varenej stravy, tam je brutalne vela vody, ale drzi si postavu, nechapem tomu, asi je to zazracny pes :) )

ale niekedy aj takuto starostilovost drzo OFRFLE :D nechce jest atd, tak to riesim jedinym sposobom, zoberiem mu do 30 minut jedlo, dam do chladnicky, vecer vyberiem, zohrejem na prijatelnu teplotu a dam mu to. opakujem az kym to nezje..

mozno to znie drasticky, ale uz som dlho skusal aj to, ze zahodim, nevadi krpec, uvarim noveee.. ale toto je fakt neekonomicke :) takze tu mu uz nemozem velmi pomoct..

a hento prosenie o jedlo? mna to zo zaciatku vyslovene STRESOVALO, aby som jedo lrychlejsie atd.. a ten pes, i ked verim ze nie umyselne, dokaze pekelne stresovat :D dojdem domov, chce ma uvitat, a hrat/ist von, lenze ja musim dat maso co som doniesol z dalekeho obchodu minimalne do chladnicky a podobne a on pisti a nalieha :D

naucil som sa to ignorovat :) je to VELMI dobry ucitel co sa trpezlivosti tyka :D ver ci nie, teraz ma nejaky clovek nedokaze nastvat tak lahko :D proste sranda, nechapem sam, ale sranda :D

ale ak ho chces odnaucit, isto sa to nejak da, mozno na dogore su ludia, cvicitelia atd co vedia blizsie napisat :)

yahoo

TinaM tak to ti verim.. nas si v celom byte spi kde chce :)bud u nas v izbe alebo v obyvacke alebo u svokri, kde sa mu len zaziada :)) a hlavne v kresle :DD ako velky pan :DD skusala si zobrat nejaku hracku ked s nim ides von?Mozno ked si cupnes s kemu a ukazes mu tu hracku tak sa mozno aj pohne z miesta a nebude tam len tak tvrdohlavo stat.To zas nas je opak.Ked vidi a vie ze ideme von ajajajaj to je strasne.Kruti sa, chodi okolo nas, potom pomali prerazi branove dvere a ked otvorim tak skace po schodoch ako srnka :DDToho vobec netreba tahat na silu von.On by tam dokazal byt 24hodin denne nonstop :)))

TinaM

Na noc zatvarame obyvacku aj kupelnu, hafan spi na chodbe, mame pootvorene dvere na spalni, a zvlada to skvelo, z toho mam radost. Ja som radsej vsetky perniky ponunula "o poschodie" vyssie na stromceku, tak teraz len chodi, pozera, zaknuci a ide prec :D
Najhorsie je, ked sme vonku a zlosti ma, ze sa nechce pohnut z miesta, ja len skripem zubami, najradsej by som ho zbila, ale drzim sa. A v tom pride nejaka pani a zacne:"tutuli mutuli,aky krasny, dobrucky, zlatucky, na spapanie a neviem co este psicek" a mna ide roztrhnut.Pomyslim si len: keby ste vedeli, ake su moje momentalne opisy tohto maleho certa! :D

yahoo

TinaM noo pekne.. taketo veci robia asi vsetci hafani :)
aj nas chodil okolo stromceka a nuchal salonky, lizal ich cez obal ale zas nedovolil si ich nejak strhnut lebo vie ze by dostal bitku :)) par dni ho to takto drzalo tak sme pred nim na noc zatvarali obyvacku pre istotu ale potom si stromcek uz ani nevsimol.A to vzdy tak potajomky chodil k tomu stromku ze som to ani nevedela a sam sa vzdy prezradil a to tak ze ked odtial dosiel vzdy mal pozlatko na hlave xixixi :DDD taky bol chutnucky lebo dosiel a tak nevinne na mna pozeral ze ako on nikde nebol ale to pozlatko hahah :DD

su chutny ti havkaci.. niekedy ked posluchaju :)

TinaM

Lost: hafan ma zatial 11 tyzdnov, takze o nejakych dlhych prechadzkach zatial rec byt nemoze. Chodim s nim pocas dna zhruba kazde tri hodiny. Niekedy sa mi zasekne uz pred dverami (ako to riesim v nejakom mojom inom prispevku), inokedy sme vonku aj 20 minut a cely cas beha. Doma sa hrame s hrackami, ma ich tiez dost, takze si myslim, ze energiu mu celkom dobre vybijame. Jediny problem je, ze ho nemozem vonku pustit z voditka, lebo mame blizko cestu.A nech je nemotorny akokolvek, vzdy ma prekvapi s akou rychlostou dokaze vystartovat, ked chce :)

Nam zase "ukradol" pernik z vianocneho stromceka. Povedala som si, ze mu ho necham minutku, nech ho trosku ozuzle a potom mu ho zoberiem-predsa len take sladke, to nie je prenho dobre. Obzriem sa a on ho uz stihol zozrat! Susene ucho mu vydrzalo dva dni, aj to som mu ho po 15 min zobrala, ked som videla, ze polka chyba. Topanky poctivo vykladame, utierky sme museli vesat inde, pruteny pelech sa asi za chvilku rozpadne...je to proste zrut :)

yahoo

lost :DD poznam takeho jedneho papkaca, mame takeho doma.Nas zjedol a doslova zjedol jednu topanku priatelovi, potom dotrhal vankus, mikrotenove sacky,rozbil salku na policke, dokusal zapalovace ktore mu urcite aj v papuli buchli, dotrhal noviny, obkusal nabytok a neviem co este dalsie.. ale to ked bol trosku mensi.Teraz mu uz len sem-tam sibne a nieco vyvedie :))

a pritom je denne aj 5-6x vonku, vyblazni sa, vybeha s loptickou alebo visi na strome na peskovi.je to hyperaktivny pes.

Ale mame jeden dost zasadny problem.Nevieme ho nadobro odnaucit aby zakazdym nezobral zradlo.Robi to tak ze ked sa hocikto postavi ku kuchynskej linke a zacne nieco robit tak v momente je pri nom, sadne si a caka.ked dlho nic tak sem tam knukne.Aj ked ho poslem prec, tak sa postavi spravi par krokov a vrati sa spat. Toto iste robi aj ked hocikto s hocicim suchne, alebo zasusti nejaky obal tak hned je tam.Je proste nenazraty a za zradlo by aj nas predal.Neviem ci je takyto kazdy pes alebo len ten nas ale lezie mi to poriadne na nervy.A nenavidim ked ide niekto jest (hlavne svokra) tak si sadne ku nej, uplne blizko a kuka na nu ako je.Ja by som toho psa vedela zavrazdit ale ona mi povie ze jej to nevadi.Ale keby sto spravil mne tak mu taky lipanec leti ze az.

Lost na toto by si nevedel nejake riesenie? Ked viem ze aj ty mas havka :) Dakujem

lost

moj mi zjedol papuce ;D
a samozrejme sa vyvracal ma moju postel..

riesil som to tak ,ze na kazdom metre stvorcovom ma nejaku hracku, do ktorej moze kusat (susene ucho, ine susene veci atd..) a potom prestal :)

sice okusal aj dvere, teda zjedol dvere :D ale inak nic moc..

ale tak mozno mate prave takych, co bez ohladu na namahu, robia "zle" stale :D

ako casto ste s nim vonku, ma priestor na vybitie energie (vonku atd..) ?

yahoo

TinaM tak toto ja veeelmi dobre poznam.Nas pes ma uz rok a dva mesiace skoro a vseeeeeeetko co najde bud zozere, alebo ozuzle, dotrha, rozkuse a neviem este co :DD a potom sa cudujeme ze z coho vracia a nic mu nejde.Ked bars co strcia do papulky, tak sa nemozme ani cudovat :) Lenze u psov je to viac menej normalka ze vsetko musia ochutnat :D Tak sa neboj, nie je to z jedla a nie je ani chori.Len mu jednoducho nieco vadi v krku co popapal a snazi sa to dostat von.Nas napr. aj ked nieco zozerie co nema ako ze guma z tenisovych lopticiek a podobne prkotinky tak potom vracia ako blbi lebo mu to drazdi zaludok :))

Takze sa nemusis nicoho bat, je to steniatko a vsetko musi oskusat co najde :DD

TinaM

Lost- je to steniatko- podotykam veeelmi zive a akcne, hryzie, lize a hrabe vsetko dostupne, takze zvolit nejaky material je asi v tomto stadiu vopred prehrany boj. Som presvedcena o tom, ze tu deku/uterak/pruteny pelech/ a vsetko, co najde a nestihneme pred nim ukryt obzuva. Len som sa bala, ci mu nieco nie je. Vedela som, ze z potravy to byt nemoze, kedze tu nevyvracia. Yahoo, dakujem ti za tvoj prispevok, uvidime, ako to pojde dalej. Mozno ked prestane ohlodavat vsetko, co najde, tak sa to upokoji.