Zistil som, že moja mama bola na potrate!

Príspevok v téme: Zistil som, že moja mama bola na potrate!
sokovany100

dnes som pred chvilou zistil ze moja mama bola asi pred 20 rokmi na potrate /problemy s mojim otcom = rozvod v tom case.../ som hrozne sokovany,chce sa mi plakat,pricom nikdy sa takto nepolozim az ku dnu. som zasadne proti potratom, nie len z krestanskeho hladiska,ale aj z toho ludskeho. PRECO PRECO PRECO???
toto nerozdycham. Bože, odpusť jej...

vinea

Leela....tiež je matka a matka. Môj brat bol s deťmi na materských, on je ten, čo sa hlavne stará o ne, či od vodenia do škôl, k lekárom, alebo doma varí zavára vypeká upratuje perie vychováva ich, učí sa s nimi atd atd okrem toho, že robí a ešte aj pomimo..
No rodina deti bol jeho životný sen, tak sa tak rozhodol, chcel to a má to
Jeho žena je zas pravý opak, rodená karieristka, spoločenský život atd a deti nie sú pre ňu priorita, len ich donosila porodila no to ďalšie je už plne v réžii ich otca..

Leela333

lost, ak by bola celá tá zodpovednosť za nový život na tebe, potom by si mal právo na takéto vyjadrenie typu "matka je matkou a ženou na to, aby rodila". Lenže nie je, preto to nedokážeš pochopiť.

My sme totiž tie, na ktoré ide celé to bremeno, my sme tie, ktoré sa budú báť pri každej chorobe, my sme tie, ktoré budú tŕpnuť, keď naše dieťa pôjde niekam samo, my sme tie, ktoré ho budeme voziť do školy, my sme tie, ktoré sa budeme MUSIEŤ starať, lebo chlap sa môže vždy spakovať a nechať to na nás.

Nemám deti, ale vidím to na svojej mame, vidím to aj na mamách ostatných. Otcovia síce ľúbia svoje deti, ale nikdy nie sú takí ustarostení ako matky, nestarajú sa tak veľmi, ako matky a povedala by som, že je to práve preto, lebo oni ich neporodili.

vinea

šokovaný...keďže si katolík, mal by si si uvedomiť jedno...nesúď, to môže len Boh.
Je to Tvoja matka a v tej dobe to bolo jej rozhodnutie. Určite si už vtedy alebo odvtedy prešla svojim "očistcom". Minulosť nevrátiš, ale ani to, že je Tvoja matka a Ty si jej syn. Nikdy nie je na vine len jedna strana a len Tvoja matka vie, čím si prešla. Ty si sám dôkazom toho, že keď boli v rodine ok podmienky, tak aj Ty si sa narodil, si medzi živými a si tu.....ak v tej chvíli nevidela Tvoja matka iné východisko (rozvod, možno sa bála ako uživí Teba seba nieto ešte ďalšie dieťa, už musela počítať s tým, žeby bola na všetko a všetkých len ona sama či pri výchove chorobách strastiach výdavkoch atd atd), tak to už je jej kríž, čo si svojím rozhodnutím zvolila a nesie
No Ty ju nesúď. Nemáš na to najmenšie právo a skôr by si jej mal byť oporou. Odsúdiť je ľahké, ale možno ak Ty sám budeš mať raz rodinu, starostlivosť o iných nielen o seba...tak pochopíš..

lost

matka je matkou a zenou preto, aby ten plod mala a nie aby rozhodovala "dnes nie" :D

zachvilu budeme vyberat v potrevinach deti (tak ako sa tam dnes predavaju psie steniatka)..

kam to ludia dospeli, nulova zodpovednost.. totalna mizeria, necudujem sa, ze su ludia tak hlboko v prdeli, a len zvaluju vinu na ineho, ci uz od "neviem si najst pracu" az po "sexujem rad ale nemam na deti"

nech dopadne kazdy taky clovek ako ten typek pyrotechnik na silvestra, len tolko :D idem radsej jest..

lost

Dadula56

Plod nedokaze dokoncit svoj vyvoj bez matky, ide o rozhodnutie o tele matky.

toto je podla mna alibisticke :)

ako keby "clovek nedokze dokoncit svoj zivot bez lekarov,..." :D

i ked chapem ako to myslis, zle principialne som proti, lebo je tu vela ludi za potrat, musi byt niekto aj proti..

moj pes nedokaze prezit bezomna, zastrelim ho ?

vzdy budem trvat na mojom vyroku, ze ludia nevedia sexovat :)

a nie ze "ojo chudacikovia by isli..."

boha jeho, tak povolme kokain a heroin nie? aspon sa zvysi vyber dani, zahoji sa rozpocet a aspon nebudu umierat potajomky pod mostom a v tmavej ulicke, ta ňe ?