Priatelovi rodicia vs. ja

Príspevok v téme: Priatelovi rodicia vs. ja
mia12

dobry vecer! uz dlhsi cas ma trapi jeden problem, preto by som sa on rada podelila a zistila tak, ci to je skutocne take zvlastne, ako to vidim ja... s priatelom sme spolu 10 mesiacov. nas vztah sa vyvijal dost komplikovane, no od nasho prveho stretnutia sme boli obaja presvedceni, ze k sebe patrime. planujeme spolu aj spolocnu buducnost, od minuleho mesiaca dokonca uz aj byvame spolu. mojej psychike vsak dost davaju zabrat jeho rodicia. problem c.1 je ten, ze mi pride prinajmensom zvlastne, ze ma im este stale nepredstavil. navstevu neostale odklada, jeho terminov uz bolo neurekom a ziaden z nich doteraz zahadne nevysiel. aj sme sa o tom rozpravali, vravela som mu, ze mi to pride velmi zvlastne a on nato, ze sa nemam nicoho bat, ze stretnutie bude coskoro. uz ma vsak prestalo bavit pripominat mu to, co mu pravdepodobne aj vyhovouje. problem c.2 je ten, ze napriek nasmu spolocnemu byvaniu travi u rodicov velmi vela casu. byvaju cca 100 km od nasho bydliska a napriek tomu ich navstevuje aj 3-4x do mesiaca, vzdy zhruba na 4-5 dni. je to podla vas normalne, ked ma uz 34 rokov?? jeho rodicia, apson podla jeho slov, casto chodia po lekaroch a vraj uz nedokazu ist autobusom... a potom vraj maju velky dom a samy uz pracu okolo neho nezvladaju, tak im musi chodit pomahat. aj o tomto sme uz hovorili, sluboval mi, ze sa to zmeni, ale zial sa tak nestalo... budem velmi vdacna za kazdy jeden nazor. priatela milujem nadovsetko, zacinam vsak uz byt zufala :(

Mimulus

A ešte jedna vec ma napadla - čo ak nebýva 100km ale jeho rodina je vzdialená tak max 10km? Ak Ti niekto povie, že odchádza z BA do KE to ešte neznamená, že tam skutočne ide.

Mimulus

Veď ho skús sledovať :D A zistíš!!! Máš ručičky, nožičky aj hlavičku tak skús porozmýšľať a ak má rodinu tak sa Ti to len potvrdí.

Agnes999

Asi tam ma fakt druhu rodinu, toto sa stalo aj mojej kamoske a to jej priatel nebol tak casto prec. Ale kazdy mesiac chodil na jeden vikend do ciech, tvrdil, ze tam kedysi pracoval a ma tam kamaratov a chodi za nimi. Ju samozrejme nikdy nevzal. Takto to s nim tahala 2 a pol roka, tiez spolu byvali. A potom sa dozvedela, ze tam ma zenu a dve deti. Ako sice uz s tou zenou nezil, ale rozviest sa nechcel a ani nikdy v zivote uz ziadne dalsie deti mat nechcel. Tiez mal po tridsiatke.

vinea

...vlastne ma teraz napadlo)) On aj pracuje? Lebo pri toľkom čase, čo trávi doma do mesiaca, tak mi to tak zvláštne vychádza. Keby tam chodil na víkendy a tak....ale vlastne on tam je väčšinu mesiaca aj počas bežných "pracovných" dní či víkendov. Tak potom kedy vlastne pracuje, kedy je s Tebou atd..

vinea

Ahoj Mia....vieš, keď som si prečítala Tvoj príspevok, tak ma napadli asi tak 2 podstatné veci a to....máš istotu, že Tvoj priateľ nemá niekde doma rodinu, či známosť, o ktorej existencii vôbec netušíš? On má rodisko 100km vzdialené od Teba, Ty vlastne o jeho rodine zázemí nič netušíš nevieš, nebola si tam, nemáš tam zrejme nikoho koho by si sa mohla opýtať kontaktovať atd, tak ma napadlo pri tom čase, čo tam toľko trávi (3-4x do mesiaca, vždy zhruba 4-5 dni), či není náhodou už ženatý, alebo ak nie, či tam teda nemá nejaké iné záväzky (ex, či oficiálnu priateľku alebo snúbenicu o ktorej rodina vie a berú ju už ako súčasť rodiny, alebo či už nemá aj deti tam). Proste to bolo prvé, čo ma napadlo, že preto to takto stále zámerne odkladá atd atd akoby ani nechcel ťa tam naozaj vziať, predstaviť...asi to nejaký dôvod má
No a potom v tom môžu byť jeho rodičia...a rôzne dôvody príčiny, prečo im ťa nechce predstaviť. Vieš, zrejme ten dôvod tam dáky je a on o ňom dobre vie, prečo robí čo robí a nechce ťa tam vziať. A on nemá súrodencov, že všetko ohľadne starostlivosti o rodičov je len na ňom? A máš istotu, že údajný zlý zdravotný stav je ozaj pravdivý a nie je to len "krycí manéver"..proste, že za údajné choroby atd rodičov sa len skrýva aby vlastne odôvodnil toľký čas čo tam trávi a nie s Tebou...hm, ten dôvod môže/no aj nemusí tak takýto tam byť
Proste on zrejme pracuje, má prechodné bydlisko tam, kde si aj Ty
Ale ten "oficiálny" rodinný súkromný život vedie niekde inde..
Tak či tak....nie je k Tebe úprimný. A nejaké opodstatnenie...dôvod to má
Myslím si, že zrejme chceš poznať pravdu nech je akákoľvek...lebo človek chce radšej vedieť, na čom je, mať vo veciach jasno, hrať s odkrytými kartami....než žiť v neistote, dohadoch, pochybnostiach....obzvlášť, ak hovoríš o Vašom spoločnom živote a budúcnosti
Takže je to na Tebe, čo spravíš. Pochybujem, že pravdu sa dozvieš práve od neho a v podstate...bude to vôbec pravda čo sa dozvieš? Už proste isté pochybnosti tam sú a nevieš, či je k Tebe úprimný a či to, čo Ti povie, je pravda aj keď úprimnosť by mala byť medzi partnermi samozrejmosťou..
Takže buď sa zmier so situáciou v akej si, ži ako doteraz, alebo "čakaj" až kým Ťa tam nezoberie...alebo teda skús inak zistiť, ako to u neho vlastne tam doma je....ale ak už to budeš robiť, tak diskrétne..
Viem, píšem o úprimnosti a potom máš bez jeho vedomia "zisťovať" aká tá pravda vlastne je?? Nuž, je to na Tebe
Mám jednu známu, ktorá veľmi milovala jedného človeka...bol cudzinec, tu vlastne pracoval, mal firmu, trávil väčšinu času, ju tu mal ako oficiálnu partnerku a tam doma zas mal oficiálnu rodinu. Lenže o tomto nevedela ani jedna strana až kým sa to časom "neprevalilo"....lenže ten čas môže trvať rôzne a asi je lepšie mať vo veciach jasno, než stratiť roky v klamste, pochybnostiach

Magy

mia12 - ak som dobre pochopil, tak sem pises preto, lebo mas vazne pochybnosti o podivnostiach ohladom spravania sa svojho partnera, ktore sa mu ale neodvazis povedat priamo do oci, alebo dostavas na svoje dotazy velmi vyhybave a nejasne odpovede. a to rozhodne nie je dobre znamenie.
problem nevidim v opatrnosti tvojho partnera, lebo napr. pozna svojich rodicov, ich nazory a postoje, ze by ta mozno odsudili alebo jemu robili dusno kvoli tebe, kym je u nich.
problem, a o to zasadnejsi, vidim v neuprimnosti k tebe ako buducej zivotnej partnerke a v CHRONICKOM neplneni slubov. pises, ze ste o niektorych veciach hovorili, stale nasluboval, ale "skutek utek".
bolo by dobre si snat tie ruzove okuliare zamilovanosti a pozriet sa pravde do oci. klame ti uz dnes, slubuje a neplni, nie raz ale vkuse, stale ostane len pri slovach. to si fakt myslis, ze sa to casom zmeni?
mam tiez silny dojem, ze tu predstavu, ze k sebe patrite, si si len nejako vytvorila ty, on ju az tak velmi hlboko nezdiela.
nepoznam ani jeho a ani jeho rodicov, ani ich svetonazor a zvyky, ale schema spravania muza sa zvycajne nemeni.
a nedokazem si predstavit, ake su to veci, ked kvoli nim je s rodicmi aj viac ako pol mesiaca ale brani sa zubami-nechtami ti svojich rodicov ukazat: "terminov uz bolo neurekom a ziaden z nich doteraz zahadne nevysiel".
ja by som to nenazval zahadou, ale zamerom.
videla si ich vobec aspon na fotkach, vies adresu kde byvaju, hovoril niekedy o nich? a ked ano, tak ako? letmo? pekne? milo? stroho? vyhybavo?
podla urcitych indicii mam dojem, ze jeho rodicia su uz stari, chorlavi (a mozno aj preto) umieneni/tvrdohlavi, maju dost jasnu predstavu o buducej zene svojho syna a ty ju nesplnas (z nejakeho dovodu), preto ta im nechce predstavit. a dovolim si povedat, ze je to aj preto, ze sa boji, ze by ho preto vydedili a prisiel by o ten velky dom ci majetok.
"velky dom" totiz nebyva v meste ale na dedinach a zvycajne su k tomu aj pozemky a patricne majetnicke zmyslanie rodiny, resp. uvazovanie v urcitych suvislostiach ohladom majetkov, ktore su tebe mozno uplne cudzie.

TinaM

Alebo jednoducho su jeho rodicia silne veriaci a nechce im pridavat hriechy tym, ze niekoho ma a zijete nahromadke. Kazdopadne by som sa o tom s nim otvorene porozpravala. Nema zmysel nanho tlacit, aby ta predstavil, kym on sam nechce. A co ti o nich rozpraval, spomina ich?

fero11111

no tak podla mna uz by malo ist o vazny vztah ked nikto spolu byva ale tak kazdy mame nato iny nazor poznamt ake vztahy kde predstavenie neprislo ani po roku a po 2 ju enchal tak je tam moznost ze ta cche nechat alebo to nemysli uplne vazne a co ak ma druhu sukacku ??? nad tym si nepremyslala? co ak rodicia su vlastne nejaka ina ?

aaaaa 34 uz je podla mna dost rokov nato aby bol sam clovek neprisla si nato preco bol doteraz sam?

nirv

Prečo to robí, zistis až ked na to prides. Vsetko ostatné sú len dohady. Ale podľa mojej mienky ste spolu ešte dosť krátko a napriek spoločnému byvaniu ešte nejde o vážny vzťah.