Každodenné problémy a pocit "vyhorenia"

Príspevok v téme: Každodenné problémy a pocit "vyhorenia"
Certica112

Zdravím všetkých! Mám strašné psychické depky v poslednom čase a už sa musím vykecať. V práci je to zlé, lebo naša firma pomaly, ale iste krachuje...ľudia sú tu demotivovaný a nemajú už záujem o nič. Všetko mi to pripadá na totálnu depku a ani o nejakom rozvoji sa tu nedá hovoriť. Jedine plat je tu fajn...Ale prídem domov a som neskutočne vyšťavená. Mám totálny blok, nevládzem ani základné veci si porobiť. A tu je problém. Lebo aj si robím kurz na vysokú a nevládzem sa učiť...Nevládzem chodiť ani von po robote s kamarátkami, alebo ísť cvičiť...Čo mám robiť, aby sa tento stav zmenil? Prosím poraďte!

Certica112

wyx: vidím, že aj ty máš podobný problém ako ja. Je to strašný pocit, že nevládzeš a nevládzeš. Ešte som sa aj začala zdravo stravovať, aby som mala viac energie. Ale presný opak sa na mne prejavuje. Mňa táto robota dosť ubíja, ale zas sa neodvážim hľadať inde robotu...
MartinaV: máš pravdu, keď som robila iba to, čo ma napĺňalo, tak som zvládala ooomnoho viacej a ešte som aj mala viac energie. Ale teraz akosi nenachádzam smer, že kam by som sa mala pohnúť, alebo čo zmeniť...
jiji2: snažím sa premáhať, ale moja vyčerpanosť a únava ma ešte rýchlejšie doháňa :D
nirv: od dnes si po príchode domov nezapínam telku :D, ale hudbu...

wyx

no neviem. davam sice na intuciu viac. aj teraz mi napríklad "vraví", ze mam dat odklad na diplomovku a statnice. ale veru dobry pocit z toho memam. :(

MartinaV

Dnes som v jednom casopise citala nieco co sa mi velmi pacilo a bolo to o tom, ze ked budeme pocuvat intuiciu a robit to o com sme vnutorne presvedceni ze je spravne, budeme mat dobry pokojny pocit. Ze budeme niekde okolo srdca citit teplo a akúsi zvlástnu "aaaach" radost. Pointa bola, ze keď budeme robit veci po ktorych mame skutocny pocit radosti, budeme mat viac energie.

nirv

Zvykaj si, taký je život dospelých pracujúcich. A to ešte nemáš deti, manžela a domácnosť:) doping, dievča, kofeín, pozitívne myslenie, živá strava, magnezium proti stresu. Aktívny relax- prides domov, pustí si hudbu, pospi si, úplne vypni, potom si pocvic. Nezapinaj pc a tv.