Štúdium: Výživa ľudí

ektoplazma

Na stránke školy máš študijný plán celého štúdia výživy ľudí, takže si presne môžeš pozrieť aké by si mala predmety. Z chémie je tam anorganická, organická a biochémia. Je to v podstate to čo si sa učila na základnej akurát je toho oveľa viac a do detailov :D Áno, žial sú to vzorce, reakcie, cykly a mechanizmy, je to viac menej také všeobecné. Ale ak máš logické myslenie tak to zvládneš. A ak aj nemáš, ale máš pevnú vôľu tak aj tak :D A hlavne, oni tam s tým aj tak trochu rátajú že bohvie aké základy študenti nemajú a väčšinou idú pekne od začiatku, alebo aspoň zopakujú podstatné veci na ktorých sa bude stavať. Potom chémia z hľadiska potravín sa rieši na iných predmetoch, tie už sú zaujímavejšie a podľa mňa aj jednoduchšie. Ja pomaly zisťujem že im ani týmito predmetmi nejde o to aby človek dokonale ovládal napr. organickú chémiu a z fleku vedel napísať mechanizmus reakcie nejakých nepodstatných látok, ale skôr rozvinúť naše logické uvažovanie a to sa ti zíde aj v ďalšom živote ;) Ale pozitívna správa, nie je tam matika ani fyzika :))

Laura93

tak čo sa týka tej chémie, je mi jasné ze tej tam málo veru nebude,..ale ide o to ze aká chémia...neviem si to presne predstavit...(ja som mala naposledy chemia na Zakladnej skole 8. a 9. roc.) a to asi nemá nič spoločné z chemiou co sa ucí tam :D :D

tak tazko povedat ci ma to bude bavit...lebo namam ani tušenia co si mam pod pod pojmom chémia predstavit..ci sú to nejaké vzorce, alebo skôr chémia co sa týka potravin

ektoplazma

no tak ak ťa baví chémia, lebo tá tam určite bude, tak áno, a písala si že výživa ťa baví tak by nemusel byť problém :)

Laura93

ved..ok ja viem ako to myslis...ale tak ja si na tú zdravú stravu nejako extra nepotrpím...a proti aditívam nejako tiez niesom i ked viem ze nam to dost skodí, no clovek sa dnes tomu uz nevyhne lebo je to vsade..a bio produkty nekupujem...

i ked stale rozmyslam nad tym ci ma to vôbec bude bavit ?!!

ektoplazma

no to som ja nepovedala že ti to ovplyvní život, len že ti to môže zrušiť ilúzie :D
uviedla som príklad s tým aspartámom, ale napr. ak za zdravú výživu považuješ dajme tomu stravu bez aditív tak silne pochybujem že na škole budú proti aditívam, budete sa skôr učiť rôzne povolené dávky a inhibičné koncentrácie. Ja napríklad nepovažujem za zdravé mliečne výrobky, a na výžive ich za nezdravé určite nepovažujú a učia sa tam technológie spracovania mlieka, rôzne normy, povolené látky ktoré môžu prejsť do mlieka a tak ďalej, snáď si pochopila ako to myslím :)
Tým ťa ale nechcem odradiť, určite by bolo dobré rozhodnutie študovať to.

Laura93

ok ved ja viem ze je to rozdiel zdrava vyziva a vyziva ludi..ale v com konkretne? ??

ale preco myslis ze mi to ovplyvni môj zivot? ja si to nemyslim , ci sa mylim?

ektoplazma

lenže na škole sa študuje Výživa ľudí, nie ZDRAVÁ výživa, a to je trochu rozdiel. Ide o to aké máš ty ohľadom zdravej výživy presvedčenie, lebo je to dosť relatívny pojem.

Laura93

tak a potom nechápem...to ze sa zaujímam o zdravu vyzivu, je vlasne nevýhoda???

takze sa tam majú hlásit ludia co nemajú ani ponatia co je to zdravá vyziva? :D

Nechapem, ako mi to ma ovplyvnit moj zivot?

ektoplazma

súhlasím s agaritom, ide o to aké ty máš presvedčenie ohľadom výživy, veľmi ľahko sa môže stať že v škole sa budete učiť niečo s čím nie si vnútorne stotožnená (napríklad: že aspartám je OK, pričom ty si myslíš že nie je OK)a potom budeš frustrovaná. I keď, pravda je že ak chceme proti nepriateľovi bojovať, musíme ho najskôr spoznať :))
určite je to perspektívny odbor, len aby ti nezrušil ilúzie...

diana92

Ahojte, aj ja sa hlásim na Výživu ľudí. Bola som dva roky na STU na chemickej skole...a neslo mi to ...ta skola je fakt pre megachemicke mozgy....ako to chodi na vyzive ludi? je to fakt tazke? mozte mi napisat na mail? vdaka