Akutna bolest kolien a vysoke hodnoty ASLO

Príspevok v téme: Akutna bolest kolien a vysoke hodnoty ASLO
pia

Dobry den vsetkym, chcela by som poprosit o radu lekara. Mam 26 rokov a nikdy som ziadne problemy s bolestou kolien nemala. Minuly rok mi pri nahodnych krvnych testoch na imunologii bolo zistene vysoke aslo 800, o mesiac 900. Nebolo to nijak liecene, lebo som nepocitovala ziadne obtiaze. teraz posledne dva tyzdne mam silne bolesti kolien, prislo to nahle, mam bodavu pichavu bolest,akoby lámavú bolesť ked som najma v klude, lezim alebo sedim..... a pritom chodim do prace. opuchnute ani horuce klby nemam.desim sa najhorsieho, ze skoncim o barlach s reumou. Co mam robit? moja obvodacka mi dala na vysoke aslo BISEPTOL-kontrola ASLO o 3 tyzdne na reumatologiu som objednana az 18.2 skor to neslo, fokus sa nenaisel nikde, bola som na kopec vysetreniach (zubne, gyn, sono brucha, krcne.....)CRP som mala v poriadku aj nejaky reumatoidny faktor z krvi vysiel v poriadku.je to strasne neprijemne.

pia

a pricina vysokeho asla minuly rok bola zistovana, nenasiel sa ziaden fokus bola som dva krat u krcneho, zubny, gynekolog, plucny, kozny imunolog....

pia

muc- posledne som mala 600 tak 800 , nemala som tazkosti tak som to nechala tak...otazka: krvne testy na borélie, chlamýdie, mykoplazmy, yersínie, salmonely a šigely boli robene sa daju urobit aj u obvodneho?

muc

pricinu vysokeho asla bolo treba zistovat uz minuly rok. no zrejme si sa na to vykaslala, lebo si nemala problemy. takze teraz uz absolvuje s rad vysetreni, takze bud trpezliva a na zaklade vysledkov sa ti nasadi liecba. obnasa to spustu vysetreni a uznaj, ze ich nemozes absolvovat za 2 dni. takzte nehysterci a riad sa radami lekara.

pia

mandle mam vybrate a ana penicilin som alergicka:( a krvne testy na borélie, chlamýdie, mykoplazmy, yersínie, salmonely a šigely boli robene? ja mama si postreptokovu rekativnu artritidu:(

amanda23

10 rokov dozadu som mala ja taketo problemy, po zapale priedusiek mi robili krvne testy, aslo 2000, nasadili mi okamzite dalsie antibiotika, aslo kleslo na 1800 len, potom pendepon injekcie, aslo kleslo po kure na 1000, napokon mi doporucili vyber mandli, aslo kleslo potom na 500 a ma byt do 200 ale moc mi ten vyber mandli nepomohol, ja som sa citila dlhodobo strasne unavena, vycerpana a roky zvysene teploty aj po vybere mandli, klby ma ale neboleli..teraz sa liecim alternativne, lebo lekari mi roky s tym nevedeli pomoct..