Rozmyslali ste niekedy o samovrazde?

eliska7

Ak niekto hlada navod tak si k tomu neotvori stranku zdravie :D Na nete je navodov plno a kto to mysli vazne si ho najde bezohladu na to. Majulik co ta viedlo k tym myslienkam a co sposobuje tie depresie? Mozes tie myslienky a emocie blizsie popisat?

[zruseny22]

Shy, keby si to myslela VAZNE, ver, ze by si ten sposob nasla! A netreba na to zbran.. uzivas aj nejake lieky?

majulik538

v mojom prípade myšlienky na samovraždu prichádzali postupne a pomaly, zo začiatku som si len povedala, že je to proste blbosť a bolo. keď som mala 16, po prvýkrát sa mi stalo, že som čakala na vlak a ako prichádzal dostala som sa do stavu, keď som akoby neovládala svoje telo a prišla som úplne blízko k okraju s cieľom skočiť, ale potom som sa tak nejako prebudila. vyľakalo ma to. to boli začiatky.
v 18, keď som začala mať ťažké depresie pochopiteľne prišli aj myšlienky na samovraždu, už intenzívnejšie. netušila som vtedy, že mám depresiu, nepoznala som ten stav, spadla som do neho postupne a nevnímala som, že normálne je cítiť sa inak, dobre. raz som jednému človeku spomenula, že nad tým veľmi často rozmýšľam a postupne som to začala riešiť. pri čakaní na vlak som bola čo najďalej od peróna, otočená chrbtom a počítala som násobilku v hlave.
na vysokej škole som bývala na 20. poschodí a mala intenzívne myšlienky, ktoré ma ťahali k skoku z okna. nebála som sa, ale nechcela som to urobiť a mala som možnosť sa presťahovať nižšie, ale nechcela som, už vtedy som potrebovala mať možnosť uniknúť. taktiež som bola nútená chodiť metrom, kde som praktizovala to isté, čo pri chodení vlakmi, prípadne som sa sústredila na chodenie sem a tam po dlaždičkách tak, aby som nestúpala na ich hrany. chodila som na terapiu a zvládla prežiť, až kým som odtiaľ neodišla.
kvôli riziku samovraždy a depresiám ma potom prvýkrát zobrali na psychiatriu.
niečo cez polroka nato, som sa otrávila tabletkami. zjedla som ich okolo 150, mala som ich od psychiatra. našli ma, nasledoval Pezinok,...
neustále mám myšlienky na samovraždu, niekedy sa to dá zvládnuť, inokedy to skončí ako cez Vianoce tento rok, keď som vyše 200 tabletiek vybrala z obalov a mala som veľmi blízko k ich konzumácii.
celé je to omnoho komplikovanejšie, toto je akýsi súhrn.

[zruseny22]

Eliska, a nemyslim si, ze je vhodne tu pisat sposoby- uz len z toho dovodu, ze nikdy nevies, kto si to precita.. aby to nebolo skor "motivacne".

[zruseny22]

Eliska, preco ta to tak zaujima, tie sposoby, myslienky a pod.? A ano, je pravda, ze ak to clovek mysli velmi vazne, ak chce skutocne zomriet, tak to urobi tak, aby to bolo 100% ne.

eliska7

Ake konkretne myslienky mas? Ako si sa pokusila o samovrazdu a preco? Chcela si sa NAOZAJ zabit alebo len skor na seba upozornit? Myslim, ze ak clovek nieco naozaj chce tak to aj dokaze. Viem, ze napriklad moj pokus by bol len jeden a bolo by to na 100%.