Bulimia, obrovske prejedanie, zaskolactvo - neznášam sa

Príspevok v téme: Bulimia, obrovske prejedanie, zaskolactvo - neznášam sa
Ajkaaaaa

DOBRY! mam 19 rokov a uz trii roky trpim bulimiou.. dvakrat som bola aj na lieceni v hrani ale..podla mna taketo "liecenia" nepomahaju..skor by som povedala ze naopak tkaze prosim vas rady ako "odborna pomoc" to tu ani nepiste..proste vazne nepiste to tu s psychiatrami mam uz velke skusenosti a po doktorke rosenbergerovej nechcme uz ziadneho ani vidiet, a mam na nich svoj nazor... sem tam som mala obdobie ze som s aclekom drzala..potom to bolo hrozne..totiz na mna ked pride takyto zachvat..ja zjem aj 15 rozkov.. aj 10 cokolad KLUDNE..naozaj zjem 10 cokolad bez problemov ..jednoducho jem abnormalne mnozstvo potravin ked mam zachvat.. jednoducho som mala aj obdobia ked som nedokazala byt v skole lebo som musela ist proste do obchodu po to zradlo a zrat! cize kvoli tomu aj zaskolactvo...teraz mam take zvlastne obdobie.. cez tyzden od pondelka do piatku jem uplne dietne a cvicim..v piaotk vyzerma dobre som na seba hrda a ani tie zachvaty nemam..idem von niekd ena party, opijem sa.. a bum je to tu hlad jak svina vtedy s aneovladam a idem do fast foodu po hamburger hranolky hot dog atd ..cestou domov to jem, doma v psotlei dojedam a zabudnem to vyvratit len BUM zaspim .. na druhy den som napuchnuta jak prasa..to iste v sobotu...zurka chlast zradlo zaspim na durhy den tucna a opuchnuta..od posledneho piaktu som pribrala 5 kil! take mam spuchnute prsty na rukach ze pravu ruku nezovriem v past a ked hej tak mam pocit ze mi prsty puknu ... aj lytko ale len prave mam tak epsuchnute ze uplne tvrde je a vidno rozdiel medzi lavym a pravym preoc to tka je? a ked som tkaa spuchnuta je utorok a hanbim sa ist takato do skoly..proste prebohaa..neviem preco tu pisem ani..ani co ocakavam.. neviem.. poradit to mi asi neporadite..tka neviem preco som toto zalozila

deniskaaaaa

Nechapem naco chodis na tie zurky,ked sa tam len opijes a potom pozeries vsetko co vidis. ostan doma a mas istotu ze sa neprejes

zuzu269

ahoj ajka :) citala som len tvoj prispevok ,tie ktore ti tu pislai nie, tak neviem ako si na tom ci uz ti ke lepsie alebo tak,,lebo ja mam velmi ale vlemi podobny problem a hladam niekoho s kym by som sa o tom mohla porozpravat, kto ma pochopi, a nie niekoho odborneho ktory to nikdy nezazil, myslim ze by sme si mohli navzajom pomoct, nemame cos tratit, keby si mi dala svoj mail bolo by to fajn, tak dufam ze sa ozves :)

vebe

A mozno stoji za uvahu zmenit sposob zivota. Zurka s casu na cas nie je nic zle, ale mozno by si si mala dat na chvilu pauzu, vzdy ta to rozhadze, je to pre teba rizikovy faktor. SU aj ine uzitocne aktivity, ako sa zabavit a trochu aj posilnit ducha. Spolu so psychologom si das do poriadku svoj sposob zivota a vsetko bude lepsie. mas len 19 rokov, nic nie je stratene. To hlavne je, ze ty sama musis chciet a ty sama vyhladas pomoc a ty sama budes chiest nieco s tym robit a ze ty zacnes byt uprimna k sebe aj k ostatnym

vebe

Sebaobvinovanie je uplne zbytocne a k nicomu nevedie. Takisto sa zda, ze tvoje predsavzatia, ze uz budem zdravo zit su vzdy len kratkodobe. Dolezite je, si pripustit, ze mas problem, tvoj problem je hlboko v hlave a je velmi pravdepodobne ze to sama nezvladnes. Nie je na tom nic zle. Najdi si psychologa ci psychologicku, ktory sa venuje problematike poruch prijmu potravy. Pojde o dlhodobu psychotepaiu. Potrebujes laicky povedane prestavit nieco v tvojej hlave, v tvojom vnimani seba samej a to sama nezvladnes. To co robis je sebaznicujuce a len zhorsuje tvoje vnimanie seba samej. Musis v sebe najst to dobre ja, to ja, ktore dokazes mat rada. Kazdy ma take dobre ja v sebe, len ho treba najst a uvedomit si ho

HlasVoMne

ahojte ja uz zerem a nezerem 4 roky uz neviem co mam robit kazdy den sa zobudim s depkou ak som sa nahodou v noci prezrala a nevedela sa zastavit potom sa snazim nejest hoovori msi kao to dokazem a potom znova musim sa nazrat a takyto kolobeh mam stale potom chvilu sa drzim a jem zdravo schudnem a potom sa zlomim a znova sa nazerem a ked som uz zacala tak preco to nedorazit a nezest vsetko hlavne aby to rodicia nevideli
Ajkaaaa presne hento som robila aj ja cez tyzden som jedla zdravo 5x denne do 6 male porcie 1500kj a potom dosiel vikend piatok som sa opila rano v sobotu osm dosla domov uz som nevydrzala edla som cely vikend a nedelu som nevladala dychat vecer uz a potom som sa cely tyzden snazial zhodit to oc som nabrala

Ajkaaaaa

alergia to nieje skor to že mam asi v tele vela vody..jednoducho sa neviem naštartovat aby som začala zase..zas další pokust žit a jest zdravo..rano s apo prejedenom dni zobudím, vidím svoj napuchnuty tučny pribraty ksicht a telo, a naozaj nemam takto chut ist do školy :( už zrána depka najradšej by som ten den preležala prespala a zobudila sa odpuchnutá a chudšia.. jednoducho nedokažem ist takto do školy, nechcem aby ma takto niekto videl:( tak jednoducho idem poza, mama je doma doobeda tak idem k babke ktora doobeda doma nieje..ale čo robím u babky?prežieram sa..celý čas... a zase je jeden den v keli..další den ktorým som všetko len viac dojebala :( a na druhý den?to iste:( chcela by som mat aspon dva dni volna, ktoré by som stravila doma, pretože doma sa vydržím ovládat.. babky mi to nejde :(.. dva dni ktore by ma nikto nevidel cvičila by som doma a davala si dva očistné odvodnovacie dni a vyzerala by som alebo aspon citila by sm sa lepšie a schopnejšia ist medzi ludí..som na dne .... lepšie by som spravila kebyže sa premožem a idem do tej školy ale ja to nezvládam nieee..nenavidim ked chodim a zamnou idu ludia mam pocit akoby mi čumeli na rit a mysleli si bože ta ale pribrala ešte minuleoh tyždna vyzerala vpohode a tera aká gula..nezvladnem to :(

audinka

podla mna sa v tebe zadrziava voda, zatazujes svoje oblicky touto "zivotospravou". Nepijes slanu vodu aby ta davilo? Rychlo sa spamataj a rob so sebou nieco, aj ked chapem, ze to je tazke, je to hlboky vnutorny problem a pomozes si len sama.