Borelióza a otázky spojené s ňou

Príspevok v téme: Borelióza a otázky spojené s ňou
medik10

Ahojte, neviem na koho by som sa obrátil. Mám nejakú tú otázku. Vopred chcem napísať, že sa nejako špeciálne nesledujem a nepreháňam to. Chcem sa spýtať, keď som mal negatívne výsledky boreliózy metódou ELISA, zaručí mi to, že je to všetko v poriadku a borelióza sa vo mňe nenachádza?? Mávam bolesťi kostí, ale ono to má ako si nejasnú príčinu. Chcem vedieť, či by aj napriek negativite metódou ELISA bolo dobré spraviť testy metódou Western Blot?? Počul som dosť o metóde ELISA a čítal som, že neni senzitívna a že až 50% môže mať negatívne výsledky aj pri nákaze. Konkrétne na stránke borelioza.cz. Tak som z toho trochu jeleň po pravde.

katka333

z vestibularneho syndromu neodpadavas, ale je Ti neustale blbo, toci sa hlava, strata stability, skratka hendikepujuca diagnoza.

inym ludom borelie donicili klby, dalsi maju rozne neurologicke problemy a dokonca je podozrenie ze borelie su u niekorych pacientov spustacom sklerozy multiplex

wyx

odpadavas? ci ako sa to prejavuje?
ano, zakernost boreliozy je v tom, ze sa nemusi prejavit hned, ale aj po 10-tich rokoch.

katka333

no vsak v tom je zakernost tejto choroby, ze sa prejavi az neskor.
ja som tiez mala zdravie zo zeleza, tak som myslela ze ma jeden kliest nezlozi.
a teraz, po 10 rokoch odvtedy, mam zniceny zivot.. daj toto precitat bratovi. mne borelioza paralyzovala vestibularny nerv, nic prijemne

medik10

katka333 - Môj brat mal boreliozu v neskoršom štádiu, referenčné medze boli do 50, on mal 800, robená ELISA. Ale hlavu si z toho nerobil, ohodnotil to tak, že to neni vážna choroba, takže jemu príde borelióza ako chrípka. Teraz ho pred pár mesiacmi uštipol opäť kliesť, ale jemu to je jedno, nič si z toho nerobí. Nešiel k doktorovi. Neni dobre to brať na ľahkú váhu.

katka333

daj si urcite urobit aj westernblot, elisa je nanic.
mnoho ludi vsak ma uz tak potlaceny imunit.system, ze ani westernblot nic neukaze, napriek tomu ze v likvore nakoniec boreliozu potvrdenu mali
je to hrozna choroba, treba to podchytit co najskor
borelioza.cz je dobra stranka, ale posobi dost depresivne, aspon ja uz tam kvoli tomu nechodim, niektori ludia kvoli tejto chorobe dopadli ako uplne trosky

wyx

prečo si myslis, že mas boreliozu?
pozri si tu na zdraví aj iné témy ohladne boreliozy. určite niečo nájdes.
www.borelioza.sk
ak si mal na elise dobre vysledky, tak mudr. asi skonstatoval, ze je to v poriadku a nepotrebujes ten westernblot test.
mne dala robit mudr. oba testy. z testu elisa bol vysledok o tyzden, na druhy - western blot, som si mala zavolat o tri tyzdne. ale ja som mala priznaky aj ruzovucky megaflak. :)