Stolica raz za 2 týždne.

Príspevok v téme: Stolica raz za 2 týždne.
M12365

Dobrý deň. Mám veľký problém, už asi 1,5 roka nemám stolicu skôr ako za 2 týždne. :-( Skutočne neviem čím to môže byť. Stravujem sa zdravo, mám pohyb, jem semienka, ovocie... Dedičné to určite nie je, rodičia sa zdravujú dosť nezdravo, nepríjmajú žiadnu vlákninu a predsa chodia na veľkú každý deň!!! Ako je to možné? Ja to vážne nechápem... Prečo ja idem iba raz za 2 týždne??? Posledné 3-4 dni z tých 2 týždňov sú navyše sprevádzané nepríjemnými pocitmi, zápchou... Aj teraz mám úplne nafúknuté brucho, cítim v ňom stolicu, je to nepríjemné... Mám neustále nutkanie na vyprázdňovanie, niekoľkokrát za deň kvôli tomu idem na WC ale stolica nejde von. A keď už mi náhodou podarí vyprázdniť, je to veľmi zdĺhavé a bolestivé... Bože ako ja závidím ľuďom čo majú stolicu denne, a celý proces vyprázdnenia im trvá 2 minúty. Viem že mám výborné predpoklady na rakovinu hrubého čreva a iné choroby, veľmi sa toho desím, snažím sa proti tomu bojovať, ale nejde to... Nedali by ste mi prosím nejaké rady? Len nie prosím lekára... Najviac by ma zaujímali vaše skúsenosti s týmto problémom.
Krv či hlien v stoici vôbec nepozorujem, robil som si aj domáci test a tá krv tam ozaj nie je.
A teraz otázka ktorá nie je zrovna košér, ale veľmi by ma zaujímala odpoveď...
Ako často máte stolicu, je sprevádzaná nejakými ťažkosťami? ako ich riešite? Táto otázka je smerovaná samozrejme na ľudí ktorý majú problémy s vyprázdňovaním, zápchou... Ja si totiž pripadám neuveriteľne výnimočný, aj keď v tomto smere je to dosť smutné...

RNG

Creva treba vymastit, hovorila moja stara mama, a lekari odporucaju aspon 15 gramov mikrovlaknin a s tym, 3/4 litra vody.

panika

Nebudem sa chytat ziadnych rad predomnou, lebo viem, ze Ti nepomozu...mam dceru s podobnym problemom : sportovec, berie probiotika, stravuje sa zdravoi a ..tyzden NIC..takze ako prva ponmoc : kup si caj SENNY LIST..pozor, moze sa uzivat len tyzden, je navykovy...ako jednorazovka Ti pomoze, nenavykove su len cipky a Duphalack äpredpise ti ho akykolvek lekar)

Emilim

Pre M12365 Kup si kukuricne chrumky pohankove za 0,85eur, popoludni si ich davaj, upravuju zapchu-mam ich vyskusane. Dobre je jest activiu bielu nesladenu, probio jogurt biely- najlepsie vecer, susene slivky,hrozienka,mrkvovy salat, z cinskej kapusty, ale hlavne si kup tie chrumky pohankove- je ich dostat kupit v jednote coop.

modráčik

M12365:Normalne by si mal mat stolicu kazdy den.Ak nemas, tak nieco nie je v poriadku,to je jasne.Tak ako Ti tu pisu, dolezita je strava.Pokial si vyskusal sudovu kapustu, nalacno popar vlaznej vody,slivkovy kompot a nic, tak siahni po vyzivovych prirodnych doplnkoch, pripadne si urob kvalitnu prirodnu detoxikaciu, v mnohych pripadoch pomohla.Pokial chces konkretnejsie, mozes mi napisat na meil:duratnakatka@gmail.com./mala som pani, ktorej pomohli vyzivove doplnky,mavala bolesti,nakolko 20 rokov nemala poriadnu pravidelnu stolicu. Upravilo sa./

janeczz

Ja to mam taky podobne, teda mala som a bola som aj u lekara ktory mi povedal ze mam len lenive a trochu dlhsie creva. Teraz mam taky zvyk ze rano nalacno vypijem pohar teplej vody s citronom a potom to iste pred kazdym jedlom a na wc chodievam raz za 3dni, a i to je pre mna uspeci

Dadula56

K lekarovi musis ist, pretoze treba vylucit inu pricinu, nez sedavy zivotny styl a stravu. Darmo si potom budes davat tony vlociek, sliviek a kapusty, ak je pricina inde.
Ano, navsteva na gastre je neprijemna, ale ked si uz 1.5 roka (!) nemal normalnu stolicu, tak uz naozaj tu trochu hanby vydrz. Pretoze nosit si v sebe 2 tyzdne vsetok odpad je nemyslitelne. A cim dalej to robis a odkladas, tym horsie to bude.

rocky23

Jetz ovsené vlocky zaliate vrelou vodou, na to nasyp sezamové semiecka za caj. lizicku, primiesaj tam 5 az 6 susených sliviek, to jetz hned ráno ako ranajky, pred tám vypi tak pol litra vlaznej vody na lacno, aspon raz denne salát, v lekárni sa dá kúpit caj volá sa list zo senny, ten posobí dobre na crevá, ked ho vypijes dnes zajtra budes mat stolicu. Dalej pýtaj v lekárni prípravok na zmekcenie stolice. To normálne pouzívajú ludia, ktorí majú sedavé zamestnaie. Nejedz jedlá, ktoré zapekajú napr. horká cokoláda, banány a pod. Treba vela pit, caje bez cukru a vodu. 3 - 4 litre denne a vela pohybu. Ak toto vsetko budes robit, budes mat stolicu kazdý den. Drzím palce, je to na tebe.

Lulita

ja som len napisala ako to bolo u mojej znamej, ta to tak mala, samozrejme ty mozes mat nieco ine, asi to bolo od hladu, alebo nestravena potrava, ved dr. ti povie viac

st98

moj manzel mal so stolicou takyto isty problem ked chodil na 2 tyzdnovky v lekarni mi vtedy nieco poradila potom sa to upravilo ako prestal cestovat za pracou pritom tam mal stravu dobru .skus si nieco kupit v lekarni a nepodcenuj to lebo je to fakt nebezpecne