Depresia, psychické problémy

Príspevok v téme: Depresia, psychické problémy
Fofo_90

Dobrý deň,
moje problémy začali asi tak pred 3 rokmi, keď mi bolo permanentne zle od žalúdka. Pobehal som všetky možné vyšetrenia, ktoré boli negatívne, až nakoniec som po trištvrteroku skončil u psychiatra. Začal som brať antidepresíva, pomaličky sa všetko vrátilo do tak povediac normálu. Dva roky bolo všetko o.k., no od Vianoc sa to všetko opäť zhoršilo. A bolo to čím ďalej, tým horšie. Prestal som úplne chodiť do spoločnosti, nakoľko mi je v spoločnosti zle, mám závrate, je mi až na odpadnutie. Zrazu sa to všetko vrátilo na začiatok - ak to nie je ešte horšie ako na začiatku. Zmenil som psychiatra, zmenil som lieky, ale nepomohlo to (zatiaľ). Je mi stále strašne zle od žalúdka, nemám ani chuť do jedla, keď mám ísť niekde do spoločnosti, príde mi ešte stokrát horšie, až mám závrate a tak... Pomaly som úplne stratil chuť do života, nič ma nebaví... Neviem nikam ísť, som stále len zavretý doma... Áno, ja viem, že to je práve tá najhoršia chyba, že by som sa mal k tomu postaviť inak, ale bohužiaľ, nedokážem to.
Chcem sa opýtať, či sa tu náhodou nenájde niekto, kto si prešiel niečím podobným a nemohol by sa so mnou podeliť o skúsenosti, ako sa s tým vysporiadať, ako to prekonať a tak ďalej...
Ďakujem.

Marelsvit

Ľudia všetci čo máte depresi, ja som mal okrem depresie (so žihľavkou, kŕčami, závraťami, čiernymi myšlienkami, strašnými úzkosťami, nespavosťou, domokra prepotenou posteľou, ...?)
a popri tom asi 3 roky tuším neliečenú obsedantno kompulzívnu poruchu (pseudohalucinácie ak sa to tak dá nazvať, hrozné ozvučené myšlienky, len ťažko ovládatelné, obscesy, reakcie na to kompulzie tuším, občas som si aj hlavu obúchal a popri tom som chodil do školy, teraz je to už podstatne lepšie bol som cca 5 týždňov v nemocnici na psychiatrii a potom maturoval vpohode pomerne, Nasadili mi Eliceu, Oxyzepam, Olanzapín, Zolpidem, teraz beriem Prothazin, Eliceu a Olanzapin s týchto psych. liekov. A asi všetko skoro, ak nie maximálne dávky. Mal som zo začiatku pocit odosobnenie tuším, cítil som sa ako nešťastná Duša v umelo šťastnom tele, ale bolo mi povedané, že to je vedľajší účinok a že to prejde, ale si zvyknem. A teraz celkom pohoda, a aj na psychoške, asi po dvoch týždňoch to ušlo, kde tu ospalosť, ale mal som dobré návštevy, vychádzky, aj som tam cvičil, učil sa, pracoval na určitých veciach, ALE vždy aj keď mi lieky utlmili kŕče, úzkosti, prehĺbili a predĺžili spánok, vždy mi bol najvačšou oporov BOH a to som kedysi rozmýšľal o samovražde, nie len s týchto dovodou, Inak mám 20 rokov a na psychoške som bol asi ešte v 19-tich, ale čo som si negatívne odniesol je, že teraz nefajčím len 10, ale bežne 15-20 cigariet, výnimočne aj okolo 30.

p.d.

Nie su tie depresie z tych plynov alebo ja neviem z coho? Je mozne, aby malo tolko ludi depresie? Alebo ze by z elektrosmogu?

Katkaaa

Čo mám robiť?mám chuť sa zničiť. Nemám žiadnu energiu. Mama ma naštvala zasa tým výrokom, že ked chcem ísť do nemocnice, tak treba vybavovať dôchodok. Ona je nenormálna? dobre vie, že toto už nechcem nikdy počuť, prečo mi robí naschvál? porazí ma z nej ešte viac. povie mi niekto,či je toto vyhrážanie? ublížila mi.Nevie o čom rozpráva.Ja to vkľude poviem a ona ma začne zastrašovať. Už stačilo. Vždy ked spomeniem psychiatriu, tak sú naši ako supy, absolútne mi nechcú pomôcť.(v minulosti som už bola veľaráz na psychiatrii) Strašne ma tým frustrujú že s liečbou v nemocnici nesúhlasia. Hrozne ma frustrujú.Už to nevydržím. Ja nič nemôžem povedať lebo hned vymýšľajú! či je to ich život?! veraprisám, zbalím sa a idem BEZ VýčITIEK VOčI NIM! mám už 26 rokov, nenechám na seba takto tlačiť!
Nech skúsi mať taký spánok a všetko možné ako ja 2 a pol roka; je celá premúdrelá! nech konečne začne premýšľať čo hovorí

mnamka257

podla mna by si mal zacat tym, ze si najdes nejake nove hobby alebo nieco, co ta bude bavit a na co sa budes moct tesit

pomoc

Katkaaa, berieš aj nejaké lieky, antidepresíva? Spomínala si, že by si chcela byť normálna. Z toho usudzujem, že tie úzkostné myšlienky nemajú veľmi reálny základ, že sú tak trochu "odtrhnuté" od reality, od toho, čím žijú iní, pre teba normálni ľudia. Že si myslíš, že iní by ich nepochopili, podcenili, vysmiali sa z nich a z teba - že by chceli mať tvoje problémy. Mýlim sa? Ak nie, myslím, že ťa viem pochopiť.

RNG

Pocit dusenia sa moze byt z viralnych utokov, zo zleho travenia a teda nedostatku roznych zivin na vyrobu neurotransmiterov, zo stresu ktory vyvolava privelku spotrebu neurotransmiterov, a z toho su depresie, tiez z nedostatku mineralov su tetanie, ktore sa prejavuju tiez zvieranim hrude, a krcami. takze musis adresovat zlepsenie travenia v prvom rade, inac sa to vydo;plnklovat da velmi tazko a chemicke lieky malokedy naozaj pomozu, niektori lekari su dnes dokonca v pochybach, ci AD vobec pomahaju ovela viac, ako placebo
healthland.time.com
www.thedailybeast.com

rene1337

Prepac ale tebe je zle od zaludkuca ty skoncis na psychiatrickych liekoch ? Tak tomu kdo ti to predpisal alebo ma s tym nieco spolocne treba okamzite zobrat lekarsku licenciu. A vam ze ste s prepacenim taky hlupy. Ked ste naozaj boli na vsetkych vysetreniach a bolo vsetko v poriadku predpokladam aj alergie imunologiu tak predpoklad je ze to bude stres nechutenstvo do jedla krce bolesti....atd problem potlacate ale neriesite tym je jasne ze po case sa vam aj tie veci ktorymi to potlacate zdaju slabe alebo nezaberaju. Odporucam ist na gastro hadicu. Odber neverim a ani necakajte zmeny alebo zlepsenie prave naopak pripravte sa na komplikacie a laviny chorob.