Alergia alebo oslabená imunita?

Príspevok v téme: Alergia alebo oslabená imunita?
pepula

Dobrý deň, mám 13 rokov a stále nádchu. No, v decembri 2012 som bola chorá mala som zapálené hrdlo,nádchu brala som aj antibiotiká. Už pred tou chorobu som zvykla posmrkávať ale odkedy mi prešla sa to so mnou ťahá. Po tej decembrovej chorobe ma už dva krát bolelo hrdlo-raz len tak škrabalo zo soplov 2 dni, ale teraz 2 týždne dozadu ma zase riadne bolelo ale nemusela som mať antibiotiká.Stále mám nádchu,musím byť všade vyzbrojená kapesníkmi skúšala som aj Muconasal Plus,Olynth,Nasivin,Quix,Mar,Aliamare,Sterimár,Sanorin emluziu najviac mi asi pomohol ten Sanorin a Muconasal. Bola som u ORL robil mi výtery z nosa-vyšli negatívne,mala som zdurenú sliznicu dal mi Clarinase,celkom mi to nachvílu zabralo. Pomedzi to som užívala aj Sinupret ten mi nezabral, užívam Coryzalliu,užívam tabletky z hlivy ustricovej na imunitu a pijem lipový,ginko a zázvorový čaj. Už som dlhú dobu nemala ráno po zobudení plný nos ale neska zase... Cítim že mám plný nos ale keď sa snažím fúkať nič mi z neho nejde. Okrem toho mávam studené ruky a niekedy aj nohy,keď si niekedy chytím sval tak ma zabolí najmä na stehnách a dole naboku nôh. Poslednú dobu má štípavajú oči a mám ich také takpovediac suché. Už mám z toho všetkého nervyyy, čo mi asi tak moože byť ? Mám asi nejakú alergiu alebo oslabenú imunitu ?

flaviana5

To vyzerá na oslabenú imunitu. Ja som mala velmi podobne problemy ako ty, byvala som casto chora a pomohol mi wobenzym. Skus, mozno pomoze aj tebe

stevo00

moze sa aj dlhodobo ked je oslabena imunita tak nevidim dovod preco by si ho nemohla brat :) druha ved je tehotenstvo o tom sa musis poradit s lekarom ci ho mozes brat

terezzka

a ako dlho sa moze profizym brat? aj dlhodobo? ja mam uz roky problem ze kazdu chvilu som chora a nikdy sa z toho nedostanem uplne a ako citam na co vsetko vam pomohol, tak snad by mohol aj mne pomoct na caste chripky.. mozem ho aj ked som tehotna?

hribik12

ja som ho teraz bral lebo mi lekarka povedala, ze mam oslabenu imunitu a uz som ani neveril, ze vyzivovy doplnok by mi mohol pomoct, ked predtym mi nepomahalo ale ze vobec nic, ale zabral co ma prijemne prekvapilo a beriem profizym stale pretoze tiez je toto pre mna dost kriticke obdobie

stevo00

urcite to mozes brat len cisto na imunitu, najma teraz v obdobi prechodu do zimy, je to fajn.. ja byvam v tychto mesiacoch chory dlhe tyzdne a teraz ako beriem profizym tak celkom fajn sa drzim

stevo00

a vraj nie je dobry len na podporu imunity, ale ze aj pri vstrebavani opuchov a po operaciach pomaha sa skor zotavit.. uvidim co bude na tom pravdy, otec je po operacii lakta lebo nestastne padol tak mu ho kupim a uvidime ci mu to pomoze sa skor fit

Rafaeala

Vyzera to ako oslabena imunita. Ja som byvala tiez casto chora, pomohol mi wobenzym. V sucasnosti uz chora vobec nebyvam.

RNG

Na mene enzymov nezalezi, len na ich aktivite. Dnes dostat velmi silne enzymy z mnohych firiem Na cistenie tela a ztym zvysenie imunity je dobre brat entericky pokryte enzymi, tj take, co sa neznicia v zaludku na travenie jedla a kyselinami.