Stale musim jesť

Príspevok v téme: Stale musim jesť
bubulienka

Ahojte. Rada by som sa podelila o svoj problém. Vôbec neviem či píšem do správnej témy , alebo nie, ak nie, tak sa veľmi ospravedlňujem a rada to napíšem niekde inde. Ide o to , že mám problém s jedením. Nonstop sa prejedám .Strašne rada by som začala normálne jesť. Viem že mi asi všetci napíšu že je to len o chcení , ale ja mám problém akoby niekde v hlave. Proste sa zbytočne stále prejedám. Chcem sa toho zbaviť.. ale čo mám preto spraviť ?? Nemám pocit že mi pomôže len pevná vôla. :( Mám pocit akoby jedávam z nudy alebo ja neviem :(

bubulienka

MiaV- no ja som za posledne 2-3 mesiace pribrala viac ako styri kila takze viem o com hovoris. a navyse sa naozaj necitim dobre. a tu ako vidim , mi to velmi velmi pomoze ked si o tom budem pisat a radit sa s ludmi . je to tu naozaj velmi fajn . ked sa otvorim niekomu tak ma to iba motivuje.

bubulienka

Malicka160 - urcite to tu vsetko poprecitavam :) a navstivim tiez temy ktore si mi poradila ty. Mam pocit ako by mi velmi pomohlo ze som to niekomu napisala. ze si o tom pisem tu s tebou a tiez so sestrou ktora mi velmi pomaha. Dnes som sa naozaj prekonavala tak dufam ze to dotiahnem dokonca. Ked som sa s tym zdoverila mam pocit akoby nemozem sklamat a preto sa viac snazim:)

Malicka 160

Bubulienka nemáš začo, pozri si aj tému kuchyňa WC kuchyňa, prispievame tam my baby, čo máme PPP, nielen bulimičky, ale aj baby s anorexiou. Dosť sa podporujeme, píšeme si jedálničky a celkovo sme taká milá partička :) Neboj sa, dostaneš sa z toho, jasné, že je to v hlave, len sa to musíš naučiť ovládať. Nie je to zo začiatku ľahké, no ja ako abst. bulimička po 2 mesiacoch nechápem, prečo som to robila a momentálne som si to v hlave natoľko upratala, že nemám blbé myšlienky ani na to, že by som sa rada prejedla, ani na to, žeby som šla vracať. Stravujem sa pravidelne, racionálne, zdravo a o tom, čo zjem rozmýšľam. Nič bez ladu a skladu, všetko si plánujem, presne ako by si to mala robiť ty. Tak ti držím palce a vyvaruj sa sladkým jednoduchým cukrom, nezdravým sladkostiam a bielemu pečivu, to je nebezpečné... tiež biela múka....

bubulienka

Dakujem za tvoje prispevky. Uz som sa o tom porozpravala aj so svojou sestrou ktora mi s tym teraz pomaha.ta mala problemy s anorexiou. uz som si aj zalozila dennicek a pisem si dopredu jedalnicky. snad mi to vydrzi a zvladnem to a nezacnem sa zase prejedat. pretoze ked sa drzim ,tak sa citim velmi dobre. len ono to je stale v hlave. najradsej by som aj teraz vsetko pojedla :-/ pytala si sa co som vsetko zjedla pocas prejedania ? ja ti ani presne neviem povedat. ale slo to od obrovskej porcie hlavneho jedla po velku 300g cokoladu tousty so sunkou a syrom az po med .... vselico ale bolo toho naozaj hodne :(

Malicka 160

Bubulienka, vystihla som to preto tak, lebo som sa dostala z bulímie a liečim sa, je to v podstate nutkavé prejedanie sa s tým, že to potom vyvrátiš.... Musíš si spraviť jedálniček a režim kedy koľko čoho zjesť a neskĺznuť do toho, dám si ešte kúsok čokolády a podobne, lebo sa neudržíš, poznám to. Veľa šťastia prajem. Strava 5- 6x do dňa vyvážená, medzitým sa zamestnaj, doobeda ovocie poobede a ku večeru bielkoviny a zelenina. Nepackaj nikdy jedno cez druhé, to znamená ovocie so zeleninou a tak .... nie je to dobré. Čo si pojedla počas svojho prejedania sa? Pokiaľ sa budeš pravidelne stravovať a dáš do toho trošku rozumu, nemala by si byť fyzicky hladná,aj keď hlava sa bude chcieť prejesť, je na tom závislá, ty jj to však nemôžeš dovoliť, je to ako u fajčiarov vzdanie sa cigariet, len ťažšie..... prajem ti teda veľa šťastia :)

bubulienka

Ahoj.. Veľmi pekne ďakujem za tvoju reakciu , pretože to čo si napísala sedí úplne na mňa. Ani nechápem ako si mohla napísať presne to , čo sa mi deje. Takže je to celé len o tom sa zaťať a urobiť si nejaký harmonogram kedy budem jesť a aj ho dodržiavať. Či ? Lebo takto sa naozaj nedá fungoať .Mám nejaké to kilo navyse, no nie som nejak tučná , ale na to kolko som športovala by som mohla vyzerať o mnoho lepšie keby sa normálne stravujem. Najlepšie je že ma baví šport. Len to prejedanie je strašné. Potom na nič nemám náladu,vo všetkom sa vidím tučná a ani nechcem ísť von :( asi mi chýba pevná vôla. Mám pocit že to nezvládnem :( Ďakujem veľmi pekne za tu radu , tie fora si určite prejdem a prečítam .lebo takto žiť nemôžem :(

Malicka 160

Ahoj! Patrí to do PPP (poruchy príjmu potravy). Volá sa to nutkavé prejedanie a je to stav, keď sa človek musí prejesť až do takého štádia, že sa nevládze pohnúť a myslí si, že praskne. Je jedno cez druhé, sladké, slané, masné, proste zje všetko, čo mu príde pod ruku. Zajedá problémy citového rázu, ale i nudu. Jeho celý eň sa točí okolo jedla, nevie mu odolať, napriek tomu, že sa snaží, celý deň myslí na to, čo zje, hanbí sa jesť medzi ľuďmi, prejedá sa sám v izbe, nech to ostatní nevidia, najprv si povie len kúsok, potom to však nikdy pri kúsku neskončí. Je toto tvoj prípad? Ak áno, prečítaj si vo fórach nutkavé prejedanie sa. Treba ti s tým začať bojovať, aby si neskĺzla do bulímie. Veľa šťastia :)