Nechce mi žrať korytnačka...

Príspevok v téme: Nechce mi žrať korytnačka...
Sabii

Mám jeden problém s vodnou korytnačkou... Už dlhšiu dobu mi nechce žrať, kúpili sme jej aj tých sušených červíkov, aj granulky a aj kuracie srdcia... Neviem čo s ňou je, nevyzerá choro, alebo že by jej niečo bolo... Všetko v pohode až na to že nechce žrať. Má cca 5 mesiacov. Sestra mi hovorí že s ňou mám isť k veterinárovi, ale ja si myslím že je to dočasné a potom to prejde. Ale preistotu píšem na toto fórum aby ste mi poradili. Takže za každú vašu odpoveď vám budem vďačná... :)

Deria

No vidis, tak ako ti radi manda, taka "malickost" - voda urcitej teploty - a moze narusit korytnacke zdravie, ak je teplota zla. Teda skontroluj, ci ma vsetko, ako ma byt. (ak to vobec vies.) Zial, casto sa robi tak, ze sa kupi zviera a az potom sa majitel postupne dozveda, co je spravne a co nie, ked moze byt uz neskoro. Tiez si treba uvedomit, ze kazde zviera nieco stoji. Niekedy to moze vystupit do peknej sumy. Ked vidim tie akvaria, kde sa korytnacka ledva otoci a nieze plava, je mi z toho zle.:( Dufam, ze si s korytnackou kupil aj velke akvarium a ohrievac, atd.?

manda

Vodné korytnačky by mali mať teplú vodu, to znamená ohrievač. Často hynú kedže sú v studenej vode, hlavne keď sú maličké. No často príčinou nežravosti aj ked sú staršie je práve studená voda. To znamená, ked to s nou nie je už také hrozné, pomôže jej ohrievač do vody a teplota 26-28 C.

exwhyz

www.youtube.com
Pusť jej pesničku a spolu si zaspievajte. Potom jej bude lepšie, lebo je jej pri tebe veľmi smutno. Nevieš sa s ňou ani pohrať, ani si si o korytnačkách nič neprečítala a vôbec im nerozumieš.
Ona ti to chcela povedať už dávno, ale nevedela nájsť tie správne slová, aby si si z nej nespravila korytnačiu polievku z pomsty:-)

Deria

Korytnackam treba rozumiet, co nie je take jednoduche. Chod s nou k veterinarovi alebo mu aspon zavolaj a porad sa. Zisti si vsak, ktory sa rozumie korytnackam a nielen psom a mackam, je to dolezite. Pozri si nejake fora o tychto zvieratkach, mozno ti tam poradia aj veterinara. Inac to je vzdy dobre vediet uz dopredu, nie az ked zviera ochorie. Lebo vtedy nie je cas hladat a vypytovat sa.