Rozum vs srdce

Príspevok v téme: Rozum vs srdce
leeeela

caute, baby ale aj chalani zvitazil u vas niekedy rozum vo vztahoch na srdcom ? v zmysle ze zamilovane ste boli do jedneho ale ten vas trapil a ostali ste nakoniec s inym ktory je sice mily, ctiziadostivy, rodinny typ ale nebola to z vasej strany taka laska, je to aj moj pripad a citim sa previnilo, casto myslim na chalana s ktorym sme sa rozisli cca pred rokom, bol to taky dobrodruznejsi typ, viete co myslim hadam, nevravim ze nie som stastna s terajsim partnerom ale preco potom myslim na tamtoho aj po vyse roku ?

Fleur-de-lis

Že prečo naňho stále myslíš, to neviem. Myslím, že v nás babách je niečo, čo chce také dobrodružstvo...
Otázka je či si človek vie predstaviť "spolunažívanie" s takým človekom. To očarenie a zaľúbenie predsa časom opadne,a človek potrebuje niekoho s kým zdieľa podobné hodnoty, ciele, štýly života, ktorá sa výrazne nebijú...
Myslím, že je vždy namieste spojiť srdce s rozumom. Preto máme predsa oboje...
Ak ťa trápil, tak asi nebol ten správny. Jedine ak to trápenie bolo spôsobené najmä tvojimi vlastnými zraneniami, a jeho správanie bol už len spúšťač... No ak to bolo jeho správanie, tak bolo namieste, že tvoj rozum chránil tvoje srdce...

Manzel12343

Ja to mam opacne, manzelku som spociatku moc nelubil, ale bol som skor rad, ze som stretol babu, ktorej sa pacim - nie ze by som bol skaredy, skor naopak - smerom k sympatickosti, ale bol som strasne blaznivy, co u mna trvalo asi do 28 a to sa babam moc nepacilo, hladali skor zodpovedneho chalana. Boli to vztahy naozaj iba na par dni a koncilo to rozchodm zo strany tych bab. Ja som to prehanal tak, ze mi uz takmer nikto neveril. Jednoducho som si zo vsetkeho robil srandu. No potom ako to preslo, tak som sa stal zodpovednym, milujucim lebo manzelka ma presvedcila svojim pristupom ku mne a tym, ze sa o seba vzdy starala. Teraz vyzera ovela lepsie ako baby po ktorych som tuzil a tie su vacsinou rozvedene a mnoho z nich mi povedalo, ze keby vedeli, co sa zo mna vyvinie, tak by mi nedali kopacky. Skus sa pozriet na ine hodnoty ako je vzhlad, ci zivocisna chemia - ono v dnesnej dobe treba preferovat ine veci, ak chces mat dobry vztah a cas ta presvedci, ze si urobila dobre...