Keď už nevládzem ďalej

Príspevok v téme: Keď už nevládzem ďalej
eliza7

Ocitla som sa v situácii, keď už nevládzem ďalej. Je za tým množstvo problémov, ktoré nejdú vyriešiť stále sa komplikujú a nikto mi ani v tom nevie pomôcť. Stratila som už všetku energiu, radosť zo života a neviem sa z toho dostať. Znova sa naštartovať a posunúť sa ďalej. Cítim sa už ako človek čo nemá nárok na pokojný život. Naozaj nevládzem a neviem kde hľadať pomoc.

alegrialala

Ahoj,

skúsila by som terapiu, dobrého psychoanalytika, a veľmi pomáha aj viera v Boha, napriek tomu, že môžeš byť neveriaca. Poprosiť a veriť, že sa ti pomôže. (V ťažkých chvíľach nájde Boha každý). Hlavne sa nevzdávaj. Za roky sa toho nakopí veľa a teraz prišiel čas pomaly rozpletať uzly a dávať svoj život do poriadku. Ďalšia dôležitá vec je obnoviť lásku k sebe - veľmi podstatná vec.
Ja sama som si tým prešla, z ničoho nič prišla tma, otrasné stavy úzkosti. Skúsila som toho veľa, veľmi som chcela byť opäť v poriadku a opäť šťastná. Toto je to, čo pomohlo mne. Je však dôležité vybrať si to, s čím rezonuješ Ty. Veľmi Ti držím palce.

Mimulus

Je zvláštne, že sa ľudia správajú celý život stádovite a potom majú problémy. Ale človek je tvor spoločenský a ak sa mu nepáči tak nemôže spolu s ostatnými fungovať. Čo ak by sa ľudia už nikdy nenaháňali za dobrou prácou, za rodinou, za hmotnými statkami, čo ak by sa začali porušovať pravidlá zaužívané po stáročia? Čo ak by sa ľudia začali správať jednoducho tak ako chcú? Vznikol by síce na svete chaos ale ľudia by boli určite šťastnejší...

eliza7 - skúsila si v živote robiť aspoň raz to, čo chceš naozaj len ty? Zabudni v akej krajine žiješ, akí ľudia ťa obklopujú, zabudni, že nemáš napr. peniaze, priateľa, problémy... Skús jednoducho aspoň jeden deň žiť tak ako chceš ty. Potom uvidíš či budeš v ten deň aspoň trošku šťastnejšia a či budeš vládať. Život máme len jeden a nedostali sme ho preto aby sme ho len prežívali ale žili :)