Ako ďalej po Bc. Možnosti zamestnať sa

Príspevok v téme: Ako ďalej po Bc. Možnosti zamestnať sa
cica987

Zdravím.

Mám 22 rokov, akurát končím Bc. Študujem "úžasný" predmet: Históriu, s ktorým sa "určite" uplatním všade. A tak sa pýtam, čo teraz? Samozrejme chcem študovať aj ďalej = Mgr., ak by vyšlo chcela by som ísť aj na docenta. Za posledné 3 roky som pracovala ako čašníčka, + 1,5 roka v McDonalde = žiadne skúsenosti v mojom odbore. Cez toto leto by som si chcela nájsť nejakú prácu - resp. brigádu, ktorá bude mimo gastronómie. Avšak nemám predstavu, kde by som sa mohla s mojím zameraním uplatniť. Chcela by som niečo, kde by som nebola vkuse na nohách, pretože aj keď sa hovorí, že krčové žily sú zo sedenia, tak výnimka potvrdzuje pravidlo, pretože ak by ste videli moje nohy... ach :-( Rozmýšľala som nad nejakou prácou v kancelárii, napr. na Ministerstve kultúry, alebo také niečo. Predsa len.. kultúria.. história.. ale neviem si predstaviť čo by som tam robila.. ako to je? ak si hľadáte nejakú prácu v kancelárii alebo v nejakej firme, máte predstavu čo tam budete robiť? alebo je to normálne, že Vám oni všetko vysvetlia a zaučia Vás? Ak pôjdem náhodou na pohovor, a opýtaju sa ma, ako si predstavujem svoju prácu.. čo im mám odpovedať? Mám z toho depky.. prosím Vás o rady.. ako to napr. prebieha pri takých pohovoroch? Keď sa chcete dostať na nejaké miesto v oblasti, v ktorej ste nikdy neprecovali? Za každú odpoveď ďakujem.

Maoam

0vecka, to je komplex viacerych veci, od schopnosti, pristupu, myslenia, povahy, ochoty ucit sa, soft skills...
samozrejme treba mat aj troska stastia na sefa, team, ale zjavne si schopny, lebo si sa presadil aj nadalej a stupas :D

0vecka

2 Maoam nj ale ako brigadnik? a este ma tam vsetko naucili chapes a ani som si tolko nepytal ftedy som zil so starymi a som vravel sefovi ze mi ide skor o skusenosti aby som si po skole nasiel flek... najprv som mal 1000 SK na den a za pol roka mi to sam zvysil na tych 6 EUR...

inak teraz to ide som projektleiter... plat sa da aj ked to nieje to co by som xcel ale dost vela stresu :)

Maoam

0vecka, mozno si bol jednoducho sikovnejsi ako väcsina, vsak aj teraz uspesne zijes a pracujes v DE, neviem sice co robis, ale tipujem technicky smer, mas aj take myslenie, to tiez robi vela. Proste si taky a preto sa ti dari :D.

0vecka

niekedy mam pocit ze zijem v inom svete... ja som popri vyske brigadoval v BA a tam som dostaval (ak som odrobil 8 hodin 20dni v tyzdni) okolo 1000 EUR mesacne.. (6EUR/hod bez cvakaciek hodiny som si pocital sam a odovzdal na konci projektu) a potom mi niekto napise ze z vyskou a praxou si nevie zarobit 1000 EUR?? akoze sam sa pytam ako je toto mozne?

nirv

1000 e v Ba je tak akurát, ak ti nestačí prežívať zo dňa na deň o suchých rozkoch, byť schopný platiť aj hypo a poistky a nájom a auto a možno raz za rok ísť do chorvátska

Maoam

a nie kazdy si moze dovolit trebars nieco ako dovolenku

na SVK poznam vela ludi, ktori chodia na dovolenky, wellnessy parkrat v roku v pohode a vobec nie do lacnych destinacii :-)

takze je to rozne, no

zavisi velmi od branze, povolania, krajiny, velkosti mesta, toho co mas, ci potrebujes auto alebo nie, atd.

Maoam

pozri, su krajiny, kde za 2i byt (prenajom, energie) das do 1000e, este musis jest, cestovat za pracou, nie kazdy ma to stastie, ze ma pracu v tom istom meste, v zahranici ludia bezne jazdia do prace aj 100-200 km denne (pendluju), k tomu poistky, doplatky za lieky, drogeria, oblecenie, ak mas auto - vsetky poplatky okolo toho a tie su tiez pekne palky