Nechcem už žiť

Príspevok v téme: Nechcem už žiť
annemary

Nevládzem a už ani nechcem ďalej žiť-nevidím v tom žiadny zmysel.
Dlhšiu dobu mávam depresie a nic nepomáha a dochádza to až k samovražedným myšlienkam a sebapoškodzovaniu.
Mala som aj pokus, ale ma zachranili.
Tie myšlienky mávam každý den a niekedy sa stupňujú.
nevidím zmysel svojho života, chodievam aj na psychoterapie ale akosi v nich nevidim význam-alebo neviem co je tou podstatou.
Ze pri tazkych stavoch je potrebna aj hospitalizacia-zatial ju nechcem a viem aj prečo.Poradte čo robit prosíím, bojím sa ze to neustojim a niečo sa stene

lombardo1981

Aj ja som bola veľakrát na psychotomatickom, ale ako bulimička. Raz som tam šla aj ako depkárka, ale keď dievčence zistili, že som abstinujúca bulimička, tak sa so mnou začali strašne porovnávať. Pravdepodobne preto, že som počas liečby pribrala cca 15kg. Mnohé z nich si zase začali jedlo deliť na tanieri, tak som radšej poprosila, aby ma dali na C-čko. Odvtedy chodím iba na ženské.

w.w.

Lombardo, ja som bola viac na psychosomatickom, raz na akutnom- "prelozenie" na par dni, ale nikdy som neisla kvoli pokuse o samovrazdu. Ano, ako si napisala, zalezi asi aj od vytazenia psychol. Ak je tam jeden na 30 ludi, tak terapia asi velmi casto nie je. Ale anmemary sa pytala aj na ine nemocnice, co by ma tiez zaujimalo, ake ma kto skusenosti v inych nemockach.

Meretseger

lombardo, ja som na A-čku skončila vždy -_- I v hypománii, keď by som nezabila ani muchu, nieto seba, i "preventívne", i po úmysle skočiť pod vlak. Vždy som tam bola aspoň tri dni, tento posledný raz týždeň, a po pokuse priamo na C-čku ma tam hodili tiež na týždeň. A sieťová posteľ to istila :D
Individuálku som si žiadala priamo u psychológa, ešte som si aj vybrala "svojho" :D:D Aj keď to si isto len namýšľam. Keby mi to drahý pán doktor neschválil, tak som bez nej (a zas dôvod klaňať sa mu, keď ho uvidím :)

lombardo1981

Mer, je rozdiel, či tam ideš po pokuse alebo "preventívne". V prvom prípade je A-čko samozrejmé, v tom druhom sa dá vybaviť aj B oddelenie. Ale ja mám tak trochu výhodu, pretože môj psychiater sa osobne pozná s primárom. Iba raz som musela ísť cez A, pretože na B-čku nemali miesto. Ale za tri dni som tam bola.
w.w., dá sa aj to. O individuálnu terapiu treba požiadať ošetrujúceho lekára, aby poprosil niektorého zo psychológov. Ten sa rozhodne podľa vyťaženia. Je možnosť i skupinovej terapie. Keď som tam bola ja, tak z A oddelenia brali iba na B-čko. Vždy ma vyzdvihla i vrátila psychologička.

Meretseger

Veď sa ho normálne spýtaš, či by ste mohli mať spolu individuálne terapie, aspoň tak som to urobila ja. Jo, keď mi to umožnil, asi som mala naozaj protekciu 0_o

Meretseger

w.w. - Bola som v PK 3x a ver, že som si "pokec" vybavila, hoci po toľkých razoch ma tam už poznajú... Na uzavretom samozrejme vizita je, rovnako ako na iných oddeleniach raz týždenne. A, samozrejme, každý prac. deň príde za tebou lekár.

w.w.

Meretseger pacient si tam asi tazko "vybavi pokec" so psychologom, musi to ordinovat lekar, pripad. primar na vizite- ak teda nejaka vizita na uzavretom odd. vobec je.

Meretseger

V PK sú aj terapie, ale až od polouzavretého, na uzavretom, kde by ste so samovražednými myšlienkami skončili, nie. Hoci možno by sa dalo dohodnúť nejak so psychológom, ktorý je tam šikovný (a mladý a pekný XD XD).