Keď je žena škaredá...

Príspevok v téme: Keď je žena škaredá...
škaredá57

Ahojte ženy,

túto otázku chcem smerovať hlavne na vás. Možno to mnohé z vás neriešia a možno niektoré áno, ale chcem sa opýtať, ako sa vyrovnávate s "krásnou" konkurenciou? Ja som obyčajná a priemerná, postava je myslím ok - štíhla a proporčne pekná, ale to, s čím som nikdy nebola a nebudem spokojná je moja tvár - nudná, zabudnuteľná, nezaujímavá, možno škaredá. Hrozne sa preto trápim, už odmalička. Doma sa pekne namaľujem, upravím, ale akonáhle prídem do školy či práce, tak vidím, že ostatné ženy sú miliónkrát krajšie ako ja a to aj nenamaľované. Okrem toho máme v práci také svetlá, v ktorých vyzerám tak 100krát horšie a vždy je mi potom na vracanie, keď sa kuknem sa seba a na nejakú peknú kolegyňu. Vlastne mi to pokazí celý deň - vidím niekoho naozaj pekného a upadám do depresie. Nikdy nebudem krajšia ako oni a to am ničí a hovorím si, ako mam žiť? Takto? Všetko sa točí len okolo vzhľadu. Mám priateľa, ale nemám žiadne sebavedomie, keď je ku mne iný chlap milý, beriem to ako znamenie toho, že ma ľutuje... neviem, fakt neviem, ako sa mám prinútiť nemyslieť každý boží deň na krásu, keď je to jediné, načo ľudia pozerajú, aj keď to nikdy nikdy neprizná.

škaredá57

mango.tree, asi si to vystihla, to bude tým tvarom očí. Naozaj ich mám divné. Malé, nevýrazné a občas mi sem tam niekto povie, že vyzerám ako aziatka. Kebyže ich má väčšie alebo niečo... lenže taká ani plastika neexistuje. :D Ale čo už. Asi mi vážne neostáva nič iné, len sa s tým zmieriť a začať sa cez to prenášať. Uvidíme... a ďakujem za povzbudenia.

amanda23

ja neviem, ak sa teda tak velmi sebe nepacis, nejako to zmen, uces, farba, makeup, pripadne nejaku operaciu , co ti pomoze vylepsit tvar do zelatelnej podoby, dnes sme v dobe, ze to nie je problem, ale len nech to vyzera prirodzene, inak moze byt efekt skor opacny..

sweater*

ako mango pise, "bojuj" s tym co mas a nezapodievaj sa neustale tym preco niesi taka a onaka... myslim si v tvojom pripade ta robi "neatraktivnu" pre okolie len tvoje vnutro a zmyslanie

mango.tree

skareda, tak mozno mas fakt poruchu vnimania ze vsetky su krasne a ty nie. ved si opisala celkom pekne crty ze mas. dokopy to proste skarede byt nemoze, maximalne nie velmi pekne. jedine, ze by si mala vyrazne nesumerne obe polky tvare, ci zvlastny tvar oci, obocia, spicatu bradu, nizko polozene licne kosti, inak neviem. ale to vsetko sa da make-upom do istej miery opticky korigovat, aj s obocim sa da vselico spravit. ale hlavne fatk ta osobnost a vyzarovanie zavazi. mam kamaratku, ktora ma sice velke oci, ovalnu tvar, pekne zuby, ale aj trosku dlhsi nos, spicatejsiu bradu, celkovo nie je ta tvar klasicky pekna (v tom najpovrchnejsom slova zmysle, nema taku tu jemnost v tych crtach), ale ma krasnu postavu, pekne sa oblieka, vlasy ma pekne a celkovo je taka super, ze chlapi na nu velmi letia. ty si sa proste upla na nejaku svoju ideu, ktora je uplne mimo, miesto toho aby si mala sebavedomy pocit ked niekam ides, napr. ze mas krasne vlasy alebo nieco, co ja viem, prsia, tie mam zas ja male, ale nikto to na mne neriesi, lebo zas mam ine prednosti á tak. ty mas uplne zle nastavenie v hlave. a ak ta to tak fakt trapi, tak aj tak s tym nic nenarobis, narodila si sa s takou tvarou aku mas, inu mat uz nebudes, jedine ze by si isla na plastiku, ale aj tu mozu sfusovat a bude to horsie, tak nevymyslaj. pises, ze nemas velky nos, nemas ziadnu anomaliu, tak len trosku sa pohraj s farbickami a nemas co riesit. ja viem, ze ti to moze pripadat nefer, ze preco mnohe baby okolo maju babikovske tvare a zrovna ty nie, ale to je este celkom dobre, co maju povedat ti, co sa narodili tazko postihnuti, alebo po uraze ci chorobe ostanu znetvoreni na tvari. naozaj nevymyslaj a bud rada aj za to, cim si bola obdarena, su miliony ludi co su na tom horsie a tvoju tvar by brali okamzite. tak sa usmej na seba do zrkadla a tvoje dusevne postoje sa odzrkadlia aj v tvojej aure, budes uplne inak posobit na ludi, uvidis :)

Leela333

škaredá, nepísali ti to tu viacerí, ale musím to napísať tiež, lebo je to veľká pravda. Môžeš mať na tvári všetko v pohode, ale nikdy to dokopy nebude pekná tvár, ak sa budeš ďalej sužovať tým, o koľko je iná baba krajšia ako ty. Pozri sa do zrkadla, povedz si, že si pekná žena a usmej sa. Naozaj je pravda, že to, čo si myslíš o sebe, to ako sa sama cítiš - tak ťa vidia aj ostatní. Stačí ak sa budeš usmievať a veriť, že si pekná, ľudia okolo ťa tak budú brať. A nemusíš hneď vyzerať ako modelka, niekedy ozaj stačí ten úsmev.

Iba Katka

Mala som v škole kamarátku, malá, mierne pri sebe, nos väčší ako má Adela. Ale sebavedomie mala také veľké, že žiaden muž si nevšimol jej nedostatky, to vystupovanie a tá komunikatívnosť. Fakt dokázala zbaliť každého chlapa, na ktorého si ukázala. Takže ver, že to nie je len o tom, ako žena vyzerá, ale aj o tom, ako sa prezentuje. Ona síce nebola krásna, ale prezentovala sa tak, že ju tak každý chlap bral, čo je dodnes pre mňa záhadou :)