Keď je žena škaredá...

Príspevok v téme: Keď je žena škaredá...
škaredá57

Ahojte ženy,

túto otázku chcem smerovať hlavne na vás. Možno to mnohé z vás neriešia a možno niektoré áno, ale chcem sa opýtať, ako sa vyrovnávate s "krásnou" konkurenciou? Ja som obyčajná a priemerná, postava je myslím ok - štíhla a proporčne pekná, ale to, s čím som nikdy nebola a nebudem spokojná je moja tvár - nudná, zabudnuteľná, nezaujímavá, možno škaredá. Hrozne sa preto trápim, už odmalička. Doma sa pekne namaľujem, upravím, ale akonáhle prídem do školy či práce, tak vidím, že ostatné ženy sú miliónkrát krajšie ako ja a to aj nenamaľované. Okrem toho máme v práci také svetlá, v ktorých vyzerám tak 100krát horšie a vždy je mi potom na vracanie, keď sa kuknem sa seba a na nejakú peknú kolegyňu. Vlastne mi to pokazí celý deň - vidím niekoho naozaj pekného a upadám do depresie. Nikdy nebudem krajšia ako oni a to am ničí a hovorím si, ako mam žiť? Takto? Všetko sa točí len okolo vzhľadu. Mám priateľa, ale nemám žiadne sebavedomie, keď je ku mne iný chlap milý, beriem to ako znamenie toho, že ma ľutuje... neviem, fakt neviem, ako sa mám prinútiť nemyslieť každý boží deň na krásu, keď je to jediné, načo ľudia pozerajú, aj keď to nikdy nikdy neprizná.

nirv

Ja som dnes videla niečo neskutočne. Párik na zastávke, sedeli, on jej ruku stiskal v ruke, vášnivo jej vyznával lásku. Ona, hlboko dojata a šťastná, z oči jej žiarila spokojnosť a dobro. Boli obaja opití, pooblievani lacným vínom, ktoré bolo aj všade okolo. Mali asi nad 50, ale ulica a alkohol sa na nich dosť kruto podpísali. Tá žena ani nemala ženské črty. Ale bolo to ohromne dojemne :))

škaredá57

TinaM: Nie som pekná (ale nechcela som sa až tak ľutovať, tak som povedala priemerná)a môj problém je, že už na sebe neviem veľa zlepšiť. O seba sa totiž starám, milujem rituály ako maska na tvár, manikúra, atď, mám rada líčenie a kozmetiku. Oblečenie nakupujem rada, ale ide o to, že často si hovorím - no potrebujem ja tieto topánky na vysokom podpätku, keď mi aj tak krajšiu tvár nespravia? Chlap sa na mňa pozrie a povie si, že telo fajn a tvár nič moc. A bohužiaľ, viem veľmi dobre ako chlapi vnímajú a komentujú ženy. :( A aj to, aké majú priority v živote... Priateľa mám, ale rada by som sa páčila, hlavne sama sebe...

tbl555

Krásu iných dievčat som riešila v puberte,tiež som porovnávala atď. Ja som tiež veľmi škaredá, ale niečo sa mi na sebe predsa len páči :D A dnes keď vidím krásnu a sympatickú ženu, tak ma to poteší, neviem, ako je to možné, ale poviem si, že jé, aká pekná baba alebo niečo, čo sa mi na nej páči. Ale vlastne to ani nejako neriešim,že by som sa porovnávala alebo niekoho vnímala ako konkurenciu..vnímam to asi tak nejak, že skutočný človek je až "za" svojím výzorom. A! na každom sa nájde niečo pekné, určite a vždy.

TinaM

priatela mas, pracu tiez. nevidim dovod pre komplexy. Pises, ze si priemerna, pekna. Tak potom co? Zmen uces, inak sa nalic, obliekaj sa sik a vsetko je ok. Je vela zien, ktore su naozaj skarede (neberte ma v zlom, je to proste fakt), predstav si, ako sa musia citit ony? Vzhlad znamena mozno vela, ale nie je to vsetko. Prestan sa tolko sledovat a radsej sleduj zivot okolo teba. To ty robis z vyzoru to najdolezitejsie, je to tvoj problem, ze to tak vnimas, ale nehadz to na inych a na "svet".