Cola light, detska vyziva a sushi pri chudnuti

0vecka

2 olivienka jj je mi to jasne ale v tej detskej vyzive je tak 50% ovocneho a 50% rafinovaneho... teda toho rafinovaneho rovnako ako v normalnej kole + raz tolko ovocneho... preto ma zaraza ze je niekto schopny trepnut ze s coly light sa pribera viac ako z detskej vyzivy a potom este vyhlasit ze sa vie stravovat :-D

olivienka

nirv, ale veď jasné, vtedy si má dať ten 1 kus :D
inak pri vyváženom jedálničku žiadne neprekonateľné chute na sladké nevznikajú. a ak by mala chuť na čokoládu (tj. nie chute typu "chcem cukor a hneď", ale "dala by som si čokoládu"), tak ovocie by aj tak nepomohlo :D (oboje mám odskúšané)
Ovecka, v ovocí síce nie je rafinovaný cukor, ale jednoduchý, ale zvyšok súhlasí, treba jesť prednostne pomalé sacharidy, tj. celozrnné veci, ryžu atď., pretože z tých sa aj naje. narozdiel od napr. jablka, ktoré keď zjem, tak som ešte hladnejšia než predtým :D jasné, že treba aj ovocko, ale pri chudnutí proste menej. that's all

0vecka

2 nirv potrebne mnozstvo cukru sa nachadza v kazdom normalnom jedle... napr taka ryza z mesom ti uplne staci a nepotrebujes rafinovany cukor...

nirv

Ak ma chuť na sladké, je ovocie ideálne. Isté množstvo cukru je potrebné. Ovecka, ja nie som egocentricka, len sa viem stravovať.

olivienka

inak je rozdiel, či chce niekto chudnúť, alebo len nepribrať. z výživy možno nepriberieš, ale ani neschudneš :D predpokladám, že Katus má v úmysle chudnúť
a colu (rovnako ako ďalšie žbrndy) nepite nikto a hotovo :)

0vecka

2 nirv tak nekomentuj nieco o com nemas sajnu... :-P su ludia co lahko priberaju a mozu jest detsku vyzivu vo viere ze je to ok a priberu... pritom s coly light by nepribraly... nemala by si byt tak egocentricka a vidiet veci len z vlastneho pohladu... prave kvoli tomu mame tu tabulku nutricnych hodnot...

olivienka

z coly light nepriberieš, len ti rozleptá zuby, prípadne dostaneš rakovinu.
výživa je zdravá (ale treba čítať zloženie, nájdu sa aj paškvily s konzervantami), ale nie je extra vhodná pri chudnutí. nehovorím, že z nej priberieš, ale určite si na tom nestavaj jedálniček. všeobecne čo sa týka ovocia, odporúča sa pri chudnutí len 1 kus denne. je zdravé a sú v ňom vitamíny, ale aj dosť veľa cukru, preto treba (počas chudnutia!) prijímať vitamíny skôr zo zeleniny.
u sushi myslím záleží na príprave, môže mať aj relatívne veľa kalórií, ale je to zdravé jedlo

0vecka

2 nirv ok tak si ver tomu ze ked jes cukor tak schudnes... a ze s kyseliny fosforecnej sa pribera... a ze deti nosi bocian...