Vzťah na dialku - ako dalej ?

Príspevok v téme: Vzťah na dialku - ako dalej ?
kolettka286

Ahojte.. mam priatela, teraz preslo prave 4 a pol roka, co sme spolu . uz takmer dva roky pracuje v zahranici-v Rakusku :( Mam 22 rokov.. on 25.. jeho rozhodnutie-ist pracovat do zahranicia, ma totalne zaskocilo a dodnes s tym nie som zmierena.. kvoli tomu mame neustale konflikty.. prvy pol rok bol hrozne tazky, nemal ani internet.. nic.. domov prichadza tak 4-5 krat rocne.. max na tyzden, ci 4-5 dni .. 3-4 krat rocne sa snazim ist za nim aj ja aspon na tyzden-dva, ale je to tazke, pretoze tiez pracujem a popritom aj studujem externe.. koncim buduci rok Mgr. .. dohodli sme sa, ze po skonceni skoly pojdem za nim .. ale strasne to uz skripe medzi nami-kvoli tej dialke ! proste kto uz bol alebo je v takom vztahu, vie o com hovorim.. chybaju dotyky, komunikacia, nikdy tu nie je kedy ho potrebujem, dlhe vikendy bez neho-aj ked mam kamosov.. ale. priatel je priatel ! v nedelu sme sa pohadali.. povedala som mu , ze je koniec.. odvtedy ma nekontaktuje vobec .. ja ho tiez nie .. obaja sme tvrdohlaví ... na sviatky mal prist domov.. ale este to nebolo iste.. ani neviem, ci vobec dojde. . . a myslim, keby aj dosiel, aj tak by sme sa len hadali .. myslela som si, ze ta dialka nas spoji .. ale stal sa pravy opak .. brutalne nas to rozdelilo ! nikomu neprajem vztah na dialku .. rozmyslala som uz aj nad tym ze dam v praci vypoved, a pojdem za nim ! a najdem si pracu aspon sezonne.. jun-september.. potom skola.. potom zas.. aj tak tu dostavam len minimalnu .. a tam za 4 mesiace by som si zarobila viac ako tu cely rok ! .. a mohli by sme byt spolu .. ci ja uz neviem co by sa dalo robit :(( cele je to take komplikovane.. nepredstavovala som si zivot ako 22 rocna takto :( .. buduci rok je este strasne daleko ! a caka nas aj leto ! z dovolenky zase nic , pretoze nebude mat tolko volna.. a tiez si ho nemozem privlastnit ! viem, ked dojde domov, ma aj kamosov aj rodinu ! nemoze sediet len pri mne :( a aj to ma ubija !!!! .. ani neviem, aku radu chcem od vas .. ked je niekto v takej situacii, nech mi poradi, ako to zvlada.. lebo ja uz neviem, co by bolo naj ..

Agnes999

"50 rocna zena a tiez sa sprava ako primitivka ! .. necudujem sa, ze jej syn je tiez taky !" no to je fakt, jak moze byt jedna 50-rocna zena hentaka primitivka a nadavat ti do kuriev? Ako evidentne cela rodina je riadne primitivna a synacik sa to tiez naucil. Dospeleho chlapa uz inak sa spravat nenaucis. Aj sam ti povedal, ze nepojde proti svojej rodine, radsej sa vzda teba. Ostane primitivom navzdy a v jeho rodine by si mala peklo na zemi. Nikdy by sa ta nezastal, bol by vzdy proti tebe. A keby ste mali deti, mohli by nastat dve situacie: 1. nezaujimal by sa o dieta a tvoja rodina by ho tiez nemala rada alebo 2. snazili by sa ziskat za kazdu cenu dieta na svoju stranu a proti tebe.

Iba Katka

Nedávaj viac energie do toho vzťahu, on si to nezaslúži, pracuj na sebe, uč sa do školy, miesto kupovania vecí pre neho kúp niečo pekné pre seba, tým si spravíš radosť a miesto času, ktorý čakáš kým ti napíše, sa choď niekde zabaviť s kamarátkami. Budeš tak šťastnejšia. Nemáš veľa voľného času, tak to málo čo máš nemrhaj na neho sedením za PC. Aby ti potom povedal, že jeho kamaráti ho chápu a on nie?

kolettka286

winki: ja neviem, jemu to zjavne prekaza ! .. ja som sa kvoli nemu naucila varit este v 18.tich :D ale to je jedno ..

ja viem, ja si priznavam chyby ! on si vzdy myslel, ze neznasam jeho kamosov ! ale ked proste mna nebavia party typu ozerme sa do nemoty ! .. nikdy s nami neprisli napr. na bowling ci na ine miesto ako do posraneho smradlaveho baru ! .. a mna to uz nebavilo ze kazdy vikend som musela smrdiet od cigarety az po gatky.. a vzdy to bolo o tom istom .. a potom mi vykrical, ze ho chcem mat len pre seba a nikto s nami nemoze byt len ja a on vsade .. aaaa :( a som nervacka, ano ! som ! .. ja si to priznavam ! .. ale snazim sa to zmenit ! .. predtym to bolo o inom, stredna skola.. ziadne problemy.. teraz praca aj VS.. aj v praci ma vzdy niekto vytoci ! .. aj skola neustale seminarky, skusky.. a este riesit aj nas vztah :( ja uz nemam energiu na nic ! ..

kolettka286

dadula56: tak stretnut sa asi uz nestretneme, pretoze on dojde domov az v juli, a kedy presne, to neviem ... ja som mala ist za nim v juni .. a v lete sme mali ist na prvu spolocnu dovolenku :((( ale povedal mi, ze ked sa rozideme, pojde s kolegami .. oni ho aspon pochopia ! .. nie ako ja :(
doteraz som zila len pre neho, kaslala som na seba .. :( musim popracovat na sebe trocha ! .. zatial sme si vedeli ako tak vsetko vydiskutovat, ale ten stvrtok ! mam ho vzdy pred sebou ! .. a asi na to ani nikdy nezabudnem ! .. :((

winki

Nikto nevie ako to vlastne medzi vami začalo, popravde ak by ťa miloval tak by mu táto starostlivosť až tak neprekážala, veď ktorý chlap odmietne starostlivosť ako od mamičky? :D

Ale na druhej strane, podľa môjho názoru je za tým niečo viac, ty si podľa všetkého tiež komplikovaná povaha a asi si ho už dožrala svojím správaním do takého štádia, že fakt mu na tebe všetko vadí. Je to dlhý vzťah a preto sa ani nečudujem, že sa nehrnie do rozchodu ako takého, a robí to, že ťa odháňa a keď pricupitáš, tak ho len a len vytočíš a to už začne vykrikovať veci.

Dadula56

Kolettka, pokojne aj kazdemu nariekaj, kamarati to pochopia. Ved je normalne, ze ti blizki poskytnu taku moznost, kazdy z nas uz nejake vztahove sklamanie zazil a vie pochopit, ze mas problem. Potrebujes to cele prekonat, kazdy mame svoj sposob. Jednoducho teraz bud sebecka a mysli na seba-ako bude tebe najlepsie.Po tolkych rokoch a hlbke toho zvyku (laska to nejdem nazyvat,to mozno jedien z tvojej strany) to pojde tazsie, ale musis sa ho zbavit. Aj ked sa to zda vela rokov, je nezlucitelne so vztahom, aby si ta az do takejto miery nevazil. A dalsie roky by sa to iba zhorsovalo. Nemysli na nejake navraty a obnovenia vztahu. Ak mas problem mu odolat, tak to zariad tak, aby ste sa uz nestretli. Akonahe zacnes o nom rozmyslat, vzdy pocuvaj rozum a pripomen si tu scenu, co si tu nizsie opisala na navsteve a pri jeho dome.

kolettka286

winki: no hej, rozmaznala.. to mi aj on povedal .. raz mi aj vykrical, ci si chcem "kupit" jeho lasku !! tym, ze ho fest nabalim .. a varim a staram sa .. ale ja som proste taky typ ! ja to neviem zmenit :((
tak ja len dufam, ze sa z toho poucim ...

winki

Veľmi si si ho rozmaznala a verím, že z veľkej časti za toto môže aj tá diaľka.

A neľutuj, že si ho spoznala. Dá ti to nový pohľad na život a vzťahy, urobí ťa to silnejšou a určite sa v budúcnosti z toho poučíš. Nie každý je stvorený pre každého a preto nerozmýšľaj nad tým, prečo si neváži to čo má.

kolettka286

kolettka286: ano, musim to spravit, ziadne ine vychodisko nevidim , len zabudnut ! teraz ako debil ja mam cakat na jeho rozhodnutie ? ja ho vobec nechapem. jeden den tak potom zas inak .. cele to je nenormalne.. neviem kedy a ako sa z toho celeho spamätam.. a ci vobec.. ale tak, ze to bude lepsie, uz neverim :( .. fuuj tak mne sa po tom celom uz hnusi jeho rodina ! .. 50 rocna zena a tiez sa sprava ako primitivka ! .. necudujem sa, ze jej syn je tiez taky ! .. a dcera total neschopnica ! . ach :((( preco prave s nim ma dal dokopy osud ! .. :(
musim sa niekde odreagovat, len sa bojim, ze kazdemu budem nariekat kvoli nemu a riesit ho .. a nakoniec sa na mna vsetci vyseru .. a on mozno na mna ani nepomysli ! .. on urcite kludne zaspava v noci, nie ako ja ! .. sprosta .. krava ..
nedohodli sme sa na nicom, on proste ukoncil v nedelu v noci konverzaciu s tym, ze zajtra si to vysvetlime.. cize v pondelok .. no a neozval sa odvtedy...
aano, ked si spomeniem na zaciatky, bol uplne skvely.. ale to trvalo asi len pol roka.. vzdy mi pisal, vyvolaval, neustale chcel byt so mnou .. niekedy prisiel aj v noci .. dlhe hodiny sme sa rozpravali .. vsetko ho zaujimalo, co sa deje so mnou .. vsade ma nosil .. vzdy ked sme boli niekde drzal ma za ruku,bozkaval-aj pred kamosmi.. bol super .. ked som plakala, nevysmieval sa mi ako teraz .. ked som bola chora, nosieval mi ovocie.. teraz radsej nedojde, aby neochorel aj on :( .. ja som za nim chodila aj minuly rok do rakuska ! vobec si neuvedomoval, ze to bolo pre mna tazke ! sklbit skolu, pracu a ist za nim ! este aj dva tyzdne pred statnicami som za nim bola,lebo jemu to vtedy vyhovovalo!! vobec si to nevazil .. nic :(( a este mi povedal, ze hociktora by to pre neho spravila, keby ho milovala.. on vsetko berie ako samozrejmost ! musim sa od neho nejak odviazat :(((
jemu uz vsetko vadi na mne.. ked som chodievala von, vadilo mu to. teraz mu vadi, ze sedim doma.. aj to mu vadi ze rada vypekam zakusky ........aj to ze mu varim .. on to asi fakt nepotrebuje k stastiu ! :( tak ked mu staci starostlivost rodiny a kamosi .. tak nech si najde aj dajaku kurvicku.. a nie normalne dievcata nicit :((

Agnes999

Na tomto vztahu nevidim skoro nic dobre, podla toho co pises, ze ti obcas kupi kvety je sice pekne, ale to je na pekny vztah zufalo malo. Najlepsie co mozes pre seba urobit je fakt chodit co najcastejsie von, bavit sa. Na neho sa tak hrozne neviaz, dohodnite sa trebars, ze si napisete max. raz za tyzden, ak ani to nebude schopny dodrzat, navrhni mu raz za mesiac. On ti udupal sebavedomie, zvysuj si ho inde. Tu facku nelutuj, to si zasluzil! To bolo este dost malo za to, co urobil! A pozri sa na neho a jeho rodinu, vazne sa chces vydat za niekoho takeho ako on, a mat za svokru zenu, co ti nadava pred tvojou rodinou do kurev? Vsak viac ta ponizit snad uz ani nemohli!