Našu rodinu ovláda voľačo zlé

Príspevok v téme: Našu rodinu ovláda voľačo zlé
liam

dobry den, mam 19 mam taky dojem, ze nasu rodinu volaco zle ovlada, rychlo kazdy podlieha v nej hnevu, neviem, ci tu vsetci o sebe pochybuju, ale moj zivot sprevadzali od zaciatku problemy, tie sa casom nabalovali a aj co sa tyka clenov rodiny, volakedy si myslim, ze mama s otcom ani nevedeli, co vlastne chceli. ale problem tkvie v tom ze tu pretrvava zla sila, alebo neviem to nejako opisat napada mi uz iba jedno asi nas volakto preklial. neviem co si mam o tom mysleiet. aby tieto problemy volacim tragickym nevyvrcholili. chcel by som pocut nejake vase vyjadrenia. da sa s tym nieco robit? takym veciam ako magii by som sa najradsej vyhol...

liam

teraz ma k tomu nieco napadlo, napadlo ma ze v detstve som sa zahraval, ako taky hlupy s magiou, mali sme doma taku hlupu knihu, almanach zahad sa volala, potom neskor sme ju spalili a ja som tam volaco precital s takeho trojuholnika, velmi sa bojim, dufam, ze boh stoji pri mne, ale uz sa mi udialo dost zlych veci, boji msa o seba, pocul som o tychto ludoch hrozne veci, ani to nechcem hovorit, ale asi by som mal zajst za knazom, mozno je volaco zle nadomnou. bojim sa o seba...som aj dost povercivy

nirv

V každej rodine sa časom zaužíva určitý štýl komunikácie. U vás to bude asi búrlivejsi štýl, hlasny krik, emotívne vyjadrovanie, dávanie najavo negatívnych emócií atď. Rodičov asi ťažko zmenis, ale ty by si sa mal naučiť komunikovať miernejsou formou, používať rozumne argumenty, neriesit staré veci a hádať sa len ak to ma zmysel, v hádke sa vyhnúť urazaniu druhého a nejakým silným vyhláseniam. Snažiť sa pochopiť jeden druhého. Nedvihat hlas, ak niekto na teba kričí, snažiť sa nedať chytit do tej emotivnej pasce a nekricat tiež. Komunikácia je základ, potom môžete začať riešiť problémy..