Mononukleóza

Príspevok v téme: Mononukleóza
Janka1234

Doborý deň. Ako dieťa som prekonala infekčnú mononukleózu. Teraz som dospelá, a priateľovi pred časom potvrdili mononukleózu, leží v nemocnici. Posledné dni ma začalo bolieť hrdlo, hlava, som veľmi unavená, teploty len mierne a celkovo sa cítim choro ale trošku inak než pri bežných angínach. Mohla som to znova \"chytiť\"? Je možné že sa choroba u mňa znova prebudila po rokoch? Ďakujem za odpoveď

RNG

Zakazdym, ked ti poklesne viralna imunita alebo dostanes masivnu davku virusov zvonka ktore telo nestaci potlacit mas znova viralne ochorenie.Irus EBV z tele nikdy nezmizne, len telo si na urcitu jeho davku vie vyrobit dost protipatok, pokial nie je oslabene. Ale masivna davka z vonka ta moze znova a znova nakazit.Bran sa, pozri cez Google.sk pod rng herpes ako na to. Priroda nam poskytuje ovela viac zbrani, ako maju lekari patentovanych chemikalii/liekov a to casto aj ucinnejsich a dokonca bez akychkolvek skodlivych postrannych ucinkov. Lebo skodlive z prirody nie su schvalene na volny predaj ako potravinove doplnky, len neskodne su schvalene lekarmi na volny predaj.