Cez deň hlienovitý kašeľ, večer suchý a dráždivý

Príspevok v téme: Cez deň hlienovitý kašeľ, večer suchý a dráždivý
Abbey

Dobrý deň,
v poslednej dobe mám mierne problémy s kašľom. Pred týždňom som bola chorá, mala som podráždené hrdlo a mierne ma bolela hlava alebo sa mi točila asi 5 dní. Popritom som asi ďalšie 3 či 4 dni kýchala a mala vlhký nos. Podľa mňa to bola nejaká nákazlivá choroba, lebo som bola v kontakte s ľudmi, ktorí mali podobné symptómy. Začala som používať tabletky a príznaky už zmyzli. Teraz mi začal kašeľ. Najprv bol dosť agresívny a tak som začala používať mucosolvan ale ten mi moc nepomohol. Prešla som na nejaké tabletky na kašeľ ale tie tuším tiež nepomohli. Teraz som prešla na Pleumolysin a ten mi pomáha. Len problém je v tom, že cez deň mám aktívny kašeľ a niečo aj vykašľávam ale akonáhle príde večer tak mi začína taký suchý a dráždivý kašeľ pri ktorom keď sa nadýchnem viackrát, mám nutkanie zase kašľať. Ešte som nebola u doktorky a ani moc neplánujem ísť ale keby ešte prebehol týždeň s takýmto kašľom a nič mi nepomôže tak asi budem musieť. Nepomohol by mi niekto? Vopred ďakujem.

spaceboy

ahoj, nemal by si ten kasel podcenovat. navsteva lekara by ti mohla usetrit vela starosti. pokial prechodis chorobu, rizikom moze byt aj zapal pluc alebo priedusiek. na druhej strane, je dobre, ze nieco vykasliavas, znamena to, ze niektore lieky zabrali a si na tom o nieco lepsie nez predtym. ak sa chces liecit domaco, mal by si pit prieduskovy caj, ktory je dobry na vykasliavanie, uzivat vela vitaminu C na posilnenie imunity, pit teple caje s medom. Posielam ti jedno video, kde hovoria, ze kasel moze odzniet aj dva tri tyzdne po chorobe, opisuju rozne druhy kaslov a mozes si tam najst pre seba aj niektore z liekov, ktore odporucaju na hrdlo, pozri tu www.sunpharma.sk