Potrebujem radu ako hľadať prácu v zahraničí prípadne ako zaujať na pohovore

Príspevok v téme: Potrebujem radu ako hľadať prácu v zahraničí prípadne ako zaujať na pohovore
Lou-Anne

som v zahraničí, vo švajčiarsku kde sa starám o deti, ale hľadám si novú prácu, pretože tu zarobím málo, ostávam tu do konca júna maximálne dovtedy si musím nájst robotu. Mám vyštudovanú vysokú školu, nemecky hovorím ale nie je to vôbec ľahké, prijímem aj upratovanie, aj prácu čašníčky, problém je v tom, že som na malej dedine, a všade musím dochádzať, cestovné je veľmi drahé na jeden pohovor miniem týždennú výplatu a nakoniec mi povedia že berú človeka s praxou. Bola som sa informovať v obchodoch, tam chcú švajčiarsku nemčinu, za čašníčky chcú len dievčatá s praxou, opatrovateľky s kurzom.V stredu idem na pohovor za čašníčku, rozmýšľam že im poviem aby mi dali šancu, aj ked nemám prax, že ja chcem robiť, budem sa snažiť čo najviac, len nech ma zoberú. Na slovensko spat nechcem íst, pretože tam to je o ničom prišla som sem kvôli zdokonaleniu jazyka, a švajčiari sú na tom dobre, proste len som v začarovanom kruhu, pretože nie som v meste nemám veľmi čas a hlavne peniaze na hladanie práce, viete mi poradiť ako zaujat na pracovnom pohovore, nevyzerám zle, snažím sa byt prirodzená. Dakujem

Lou-Anne

Jesicca presne nad tým som aj ja rozmýšlala, skúsim ešte tento posledný pohovor a ak to nevyjde tak si hladám novú rodinku

JessicaI

Lou-Anne

pises, ze opatrujes deti. Tak ked mas prax hladaj si cez net opatrovanie deti v meste. Potom si mozno popri tej praci najdes brigadu, pripadne aj skor najdes vysnivanu pracu.

LouAnne-

jasné, ved podla mna to trvá tak maximálne mesiac čo sa človek do toho dostane ak robí denne 12 hodín, štve ma len to, že mi povedia, že to nevadí že nemám prax, idem na skúšku kde mi povedia, že boli spokojní nato, že som ešte v servise nerobila že to bolo ok, ale ešte príde pár dievčat na skúšku a rozhodnú sa a ja dám na cestu môj týždenný plat, tak skúsim ešte raz a ked to nevyjde musím vymysliet niečo iné.

Lou-Anne

lenže potom nechápem prečo majú na interente a aj mi pri telefonickom rozhovore povedia, že to nevadí že ma zaučia :D

hhckx

tak sa necuduj ze ta tam nevzmu, urcite radsej vezmu skusenu s jazykom ako neskusenu bez jazyka, ved to je jasne ze tam nemaju nudzu o zamestnancov, keby si ty hladala zamestnanca do svojej restiky tiez by si neprijala niekoho ako si ty ... chod robit upratovacku alebo chyznu alebo nieco take, vo svajciarsku urcite nezarabaju zle.

Lou-Anne

nebudú ale hned uvidia že nemám skúsenosti, nerobila som nikdy v bufete ani v bare, všetko ma treba naučit, robit kávy, nosit taniere, to sa nedá oklamat