Čo je lepšie

amanda23

vdaka Mimulus:D
Skormny, chvaaala bohu teba depresia zdaleka obisla, lebo keby si ju mal, toto vsetko , co mas vysnivane a splnilo by sa ti to by si mal v pazi a nedokazal by si sa z toho ani trocha tesit. Je to pravda odveka, ze zdravy ma 1000 priani a chory len jedno...

skromny

najlepsie vyhrat 100 milion eur v loterii, kupit si v karibiku nejaky dom pri plazi a spravit si tam vlastny harem opalenych sexi slecien, ktore sa o mna budu starat

amanda23

ano mimulus, psychicka choroba ako napr. depresia je priserne utrpenie, casto horsie ako rakovina,nikto , kto to nezazil, ani ziaden psycholog, co vykecava "cenne " rady z mudrych knih si to nevie predstavit, potvrdila mi to aj jedna uznavana psychologicka, lebo si tym sama presla a myslela, ze to je uz koniec,ako si to mysli kazdy, koho to postretlo, ale dnes je z toho vonku a o to silnejsia. Akurat, ze na tuto chorobu napriek tomu, ze je tak strasna sa neumiera ako napr. na rakovinu v poslednom stadiu a pod. pliagy. Lieky depresiu neliecia,to je fakt, iba zmiernuju tie priserne fyzicke pocity aby clovek vladal ako tak fungovat. Ak lieky vysadis, casto sa to vrati spat. Chapem, ze bojujes, viem aky tazky je kazdy den, niekedy kazda hodina s touto pliagou, preto mam sucit s ludmi s takto chorymi ludmi, ale keby som nezivila v sebe aspon iskierku nadeje, ze to raz moze byt dobre, uz by som si slucku asi aj ja davno hodila, ale akoby som to mohla spravit? Ako sa moje dieta bude citit bez matky, ktora ho miluje, ako sa s tym raz zmieri, ze jeho matka si siahla na zivot, ked ju potrebovalo, aky zivot by mala moja matka, keby sa to stalo, ta by sa z toho tiez nepozberala alebo moj muz a pod. Ja sa nato pozeram aj takto nesebecky a preto sa nevzdavam...

Mimulus

Určite sa nechcem hádať - len som chcel prispieť zakladateľovi a súhlasiť s prvou možnosťou.

A tebe Amanda sa ospravedlňujem, že som reagoval na tvoj príspevok...
Pekný večer :)

Mimulus

,,takisto je ine ked to urobi aj clovek, ktory strasne trpi nevyliecitelnu chorobu ma obrovske bolesti a nikto na svete mu nevie pomoct..,,

A psychická choroba je vyliečiteľná? Nespôsobuje obrovské bolesti? Vie niekto okrem chémie týmto ľuďom pomôcť???

Myslíš, že si hľadám výhovorky? Myslíš že nebojujem??? Ale niekedy sa to nedá a myslím si, že aj z vlastnej skúsenosti vieš že sa to nedá - až vyhráš a nebude ťa trápiť psychika tak...

A môžem s kľudným svedomím napísať, že všetko na svete je lepšie ako psychická porucha, ktorá ovláda to, čo má človek najcennejšie ,,MYSEĽ,,

0vecka

2 gtf odpraskni sa ale chod s tym do nejakej reality show... tvoja rodina dostane slusny balik a tri sekundy po vypnuti kamery uz budu vsetky oci suche a usmevy od ucha k uchu

amanda23

ano, pocula som mimulus aj o tomto, nazyva sa to skratova situacia...cloveku zrazu prepne a ani nevie co robi, to je iny pripad, takisto je ine ked to urobi aj clovek, ktory strasne trpi nevyliecitelnu chorobu ma obrovske bolesti a nikto na svete mu nevie pomoct..
Ako si kto vynalozi so svojim zivotom, je to jeho vec, ja neodsudim nikdy cloveka, co to spravi, ale snazila by som sa mu urcite pomoct, zabranit tomu, ako aj zakladatelovi temy..
Stvrtina sveta zije v chudobe, pozri na krajiny tretieho sveta, ako som pisala, koli takymto veciam by sa musela zasomavrazdit stvrtina ludi na Zemi. Ale nechcem to tu uz rozvijat, ludia povazuju samovrahov sa slabochov vseobecne, takze hrdinstvo to urcite nie je, aj ked to vyzaduje obrovsku odvahu to spravit, ale clovek, ktory je pre to rozhodnuty moze kaslat na to, co budu hovorit ludia.
Este k tvojmu prispevku Mimulus, kolko ludi prislo o pracu, nasli si novu, stratili vsetko , strechu nad hlavou , svoju rodinu a zacali odznova, len ty si s prepacenim zo vsetkeho dosraty a vzdy mas radsej v rukavoch 1000 argumentov, ako sa nieco neda, ako premyslam nad tym, ako by sa to dalo napravit...

Mimulus

amanda23 - už si niekedy počula o úplne bezproblémovom a šťastnom človeku, ktorý zrazu spáchal samovraždu? Ja áno - stratíš prácu, pokašle sa ti vzťah, ocitneš sa na ulici, ochorieš na smrteľnú chorobu, prídeš o priateľov...

A čo má robiť človek s pár titulmi ak sa ocitne na ulici???
Je to snáď nenormálny človek?
Myslím, že mnohí si už takto siahli na život - prečo by ho mal prežívať napríklad medzi bezdomovcami, v strachu, zime, o hlade, bez spoločenského...

Prečo by mal človek radšej žiť niekde v ústraní a byť alebo zavretý na psychiatrii odsúdený spoločnosťou na ,,nenormálnych,,???

Radšej spáchať samovraždu ako niekto koho si ľudia ešte dokážu vážiť ako umrieť ak po tebe ani pes neštekne nie???